8 interklaasstemming in een Goesche winkelstraat. verloren, zooals men een vriend verliest, toen zijn gestalte, zoo tastbaar en vertrouwd als van een goeden huisgenoot, in nevel vervluchtigde, omdat het raadsel ons ontsluierd werd! Het was een slag voor onze kinderlijke illusies. Maar eigenlijk hebben we erbij gewonnen. Van Sinterklaas' gunstelingen wer den we zelf Sinterklazen. In de plaats van de ver loren illusie trad die andereéén dag de goede genius te zijn, de milde gaven-strooier, de wonderdoener. Sinterklaas zijn dat is droomen vervullen, gebe den verhooren, luchtkasteelen doen kristalliseeren tot zalige werkelijkheiddat is de macht tot ge lukkig maken. In de kinderoogen glanst het vredig vertrouwen, dat Sinterklaas alles kan. En wij. arme crisis-Sinterklazen, wij reiken vér boven onze ingeteerde krachten, omdat we het hart niet hebben die verwachting te beschamen, dat wonder te ver storen! Om de illusie: de hunne en de ónze. Wij kun nen alles wij moeten alles kunnen wij zijn Sin terklaas! Een goed, heilig man, al is het maar voor één dag. We hebben daar naar te handelen. En daarom dóén wij aan Sinterklaas, elk jaar weer, al hebben we onszelf met dure eeden het tegendeel bezworen. Om één dag van almacht, één dag van ko ningschap, waarop jong en oud naar ons opzien en van óns de vervulling van den heimelijken hartewenscli verhopen. Eén dag million - nair al vrat de crisis on- dichtbare gaten in onze portemonnaie één dag Sinterklaas, de algoede.... Dat dóén we! F. D'ALBEMARLE Al hebt u ook geen greintje fantasie de étalages brengen u wel de gewensehte ideetjes en oplossingen Op die manier groeien de verlanglijstjes tot in 't oneindige. Bij tientallen krioelen de feestgangers door portieken en langs uitstallingen van de lokkende winkels.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 33