ZEEUWSCH NIEUWS ZEEUWSCHE OMROEP 30 Hallo! hallo! liier is de persdienst van den officieeien Zeeuwsehen Omroep, liet verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Rilland Bath, dat liet brei-oomité in deze gemeente het eerste groote resultaat in Zeeland heeft, weten te bereiken. Niet minder dan hon derd polsmoffen werden aan den com mandant overhandigd. Vooral de jonge dames hebben in hun sympathie voor onze soldaten zichzelf overtroffen en van enkelen hunner zijn behalve de harten ook de pennen warm geloopcn. Aan de kampioene van dit seizoen zal een gedenk-brei-naald worden aan geboden met de inscriptie: .Breit met vlijt den nijd ten spijt., doch nooit te wijd mijn beste meid." Te Waterlandkerkje heeft de najaars storm hevig huis gehouden. Opmerkelijk was het wel. dat juist van de huizen der notabelen de meeste pannen zijn weggeslagen. Het spreek woord zegt niet voor niets: „Hooge oomes vangen veel wind." Te Goes is een voorval geschied, dat geheel eenig is in de annalen van de krijgskunde en der meteorologie. Een hoornblazer n.l., die met bolle, wangen en krachtige ademstooten de reveille trompetterde, is door den wind, die nog harder blies, opgenomen en in een sloot terecht gekomen. Weerkundigen van de Bilt, die ter stond op verzoek van de militaire auto riteiten een onderzoek instelden, heb ben uitgemaakt, dat waarschijnlijk door de twee tegen elkaar in werkende luehtstroomen een cyclonische lucht werveling ontstond, waarvan de hoorn blazer het slachtoffer werd. Daar het natte pak minder prettig aandeed, is het slachtoffer naar een drogere luchtstreek gezonden Onze medewerker te Ierseke bericht, ons, dat de plaatselijke voetbalvereeni- ging ten gevolge der militaire maat regelen baar terrein verloren heeft. Verscheidene schutters, die daardoor in hun ambitie werden gefnuikt, heb ben uit wanhoop een verbintenis getee- kend bij de veld-artillerie. Uit. Breskens schrijft men ons, dat groote vrachtauto's met Nederlandsche gist uit België terugkeerden in ver band met de belemmering der scheep vaart op Engeiand. Het rijzen is voor de gist tegenwoor dig gemakkelijker dan het. reizen. Uit Sluis seint men ons dat op de algemeene begraafplaats bij den jong- sten storm een treurwilg is omgewaaid. „Onder zijn leed bezweken" zou men hebben kunnen zeggen, indien het niet zoo hard gewaaid had. Een militair ergens in Zeeland, die liet soit opgeloopen had, vroeg „met het oog op zijn rug" ontslag uit den dienst. De generale staf kwam echter op bet goede idee om dezen man, die zoo'n uit zonderlijke gave had, bij de grens bewaking in te deelen! In code-schrift ontvingen wij uit Aardenburg de tijding, dat een elec- tricien uit een paal is gegleden en onzacht op zijn zitvlak terechtkwam. De laatste alinea, waarin iets over Aardenburg en Hamburg werd gezegd, konden wij niet ontcijferen Wij sluiten nu tot volgende week, dames en lieeren. Te Wexitio! ge vierden de echte lieden Mechel ink verleden week onder groote belangstelling hun gouden huwelijksjeest. Als de rattenvanger van Hameln, zoo lokt deze marktkoop man zijn klanten met de tonen van de fluit. Een havengezichtje aan het tiloe onder Nieuwdorp. Goes bouwt een nieuwe openbare Mulo-school: het gebouw maakt een monumentalen indruk. Te Vlissingen is voorloopig niet officieel de nieuwe kazerne in gebruik genomen, hetgeen echter voor de mili tairen toch met eenige feeste lijkheid gepaard ging. Voor de legering van Vlissingens vaste garnizoen is het gebo'uw een prachtige aanwinst. Met de Oranje Nassau is 'Zaterdag de nieuw-benoemde com mandant van het Nederlandsche Leger des Tleils in Vlissingen aangekomen, aan de boot door de Nederlandsche Heilsleger- autoriteiten verwelkomd. biL jarD- STER* TABAK] Zóó schoon is 't voor demobilisatie nog nooit geweestin H answer et.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 40