- - ~x~z ANDREWS SffifuS— cwiee/pcMwd #eneesmttibelen <§eneeötotj?en Het Koninklijk: pardon TWEE GOEDE HUISMIDDELTJES 18 Onuitww*i,bluVr/ ov FABER*«»chrii<**'r^9 1> Zrr ontwikkel *i«U ü«- enb*"*"- #lU" fk mm we As voor vlug on duidelijk schrift, voor siiol on rechtsgeldig 011- dcrtcckeneii. voor do statis tiek on do organisatie. voor «lo boekhouding on de correctie. lot. loopcud die taut. AW FAB£ R CMST££ Annonces betreffende worden in dit biad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van bet stempel ,,Geen be zwaar' tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aan anprijzing v; m Ge middelen en Geneeswijzen, waarvan bet Secretariaat is ^evesti^d Segbroeklaan 53, 's-Gravenbage. iwctaoH Vervolg van bladz. 13 te slijten in de ondergrondscke „dienst- op bezoekdag, en haar vertelde over de lokalen" in Bloomsbury. Die zijn 's zo- buitenwereld, die ze nooit ineer zien mers donker en benauwd, 's winters zou. In den geest ging zij zelfs terug met gas verlicht en vuns. Honderdmaal naar die dagen van glorie, toon zij samen per dag moest Janie de eene trap na de uitgingen 's ZondagsDit was haar indere op, vóór haar werd toegestaan, een balsem in de nachten, dat hoest naar het kamertje onder de dakpannen haar verscheurde, en in den tragen ..p te klimmen, dat zij met de keuken- voortgang der dagen meid deelde. Oververmoeienis, gebrek tan frissehe lucht en ontspanning t had zich eindelijk gewroken. Toen galmden door de straten de kreten der krantenventers. De verpleeg sters gebruikten haar vrije minuten, om Neusie maakte van zijn verlof voor 't opgewonden met elkander te fluisteren weekend gebruik, om van Portsmouth de dokters schenen met meer ijver en naar Londen te reizen, en kreeg verlof, vuur hun werk te doen. Enkele malen haar te bezoeken in de groote frissehe hoorde zij den afgemeten tred van vele zaal. Ze zeiden geen van beiden veel; voeten in de straten onder de ramen groote praters waren zij nooit geweest, dan trok een regiment van het eene en Janie, nietiger en hoekiger dan ooit, kwartier naar het andere, schuilgaande in de plooien van een fla- Engeland was in oorlog met Duitsch- nellen nachtpon, vergenoegde zich er- land, vertelden ze haar. Maar in 't eerst mee, zijn hand vast te houden, zoo lang vond Janie dat nieuws niet bijzonder als hij blijven mocht. belangwekkend. Dat groote rijken voch- Het verleden werd niet, of bijna niet ten om de macht liet haar tamelijk aangeroerd. koudtot ze zich het vorige, eigen- „Je had niet zoo onverwacht weg lijke beroep van Neusie herinnerde, moeten gaan," zei Janie verwijtend. Het duurde twee dagen, eer ze hem ..Zonder gedag te zeggen. Maar ik ben weer zag, en hij was nog steeds in poli- blij, dat je matroos bent. 't. Pakje staat tiek. Janie glimlachte, toen hij naar je prachtig. En bij de marine heb je haar bed kwam, en zij frommelde met vooruitzichten." Arme kleine Janie; het krantje, dat iemand haar had gege- eindelijk had zij zelf „vooruitzichten", ven om in te zien. Hij gaf de paar bloemetjes, die hij „Hier," fluisterde ze, „lees dat es." had meegebracht, aan de zaalzuster, Neusie boog zich over het bed en las toen het tijd was om heen te gaan. De de regels, die een magere wijsvinger zuster kwam hem na, de gang in. „Komt aanwees. u maar iederen bezoekdag, als u kunt," Het heeft Zijne Majesteit den Koning zei ze. ,,'t Doet haar goed en 't vroo- behaagd, vrijstelling van alle straffen lijkt haar op. Ze heeft 't dikwijls over u." te verleenen aan de deserteurs van Neusie ging terug naar Portsmouth, Zijner Majesteits vloot, die zich onmid- naar zijn schip. De bak, en 't heele dek, dellijk vrijwillig zullen aanmelden, was druk en opgewonden. Had hij 't al Een minuut lang bleef het stil in de gehoord? Neusie had niets gehoord. „Ik zaal. Buiten, beneden hen in de straat, ben naar Londen geweest, een kennis dreunde een vrachtauto voorbij. Janie opgezocht," zei hij. dreef haar krachten op tot de grootste Toen vertelden ze 't hem. daad van haar leven. De slagkruiser, waarop hij diende, „Je moet je aan gaan geven," zei ze. had bevel gekregen, zich bij de Middel- Neusie staarde haar aan en keek toen landsche-zee-vloot te voegen. Het was weer in de krant. Maandag; Donderdags zouden zij naar „Ik zou je danken!" antwoordde hij, en hij vatte haar hand. „De koning geeft gratie," zei Janie, en haar doorschijnende vingers raakten het krantje aan. „Je hoeft hier niet Den volgenden bezoekdag zat hij meer te komen, want ik wil je niet zien. naast Janie's bed. Maar in plaats van Ik zal vragen, of ze je aan de poort zijn onberispelijke serge costuum en terugsturen." netjes gestreken blauwen kraag droeg Neusie kénde dien klank van ontem Neusie een vaalbruin burgerpak. Was bare koppigheid in die zachte stem. Hij zijn gelaat bij zijn vorig bezoek glad zat neer te kijken op het brooze stukje geschoren, nu trachtte een onaanzien- leven in het bed, en hij wist, dat hij lijk snorretje zich baan te breken door haar met den druk van een vinger kon zijn bovenlip. dooden. „Waar is je matrozenpakje?" vroeg Maar als Janie eenmaal een besluit Malta vertrekken En Janie lag in het ziekenhuis op 3terven. Janie zwakjes. Neusie keek rond, om zich te verge wissen, dat er niemand luisterde. had genomen, was zij er met geen man of macht van af te brengen. „Als er oorlog is, hoor je te vechten," „Ik ben 'm gesmeerd!" fluisterde hij. ging zij voort. „Jehebt vooruitzichten!" Janie keek hem met een blik van verslagenheid aan. „Toch niet. Neusie knikte. „Kijk maar niet treurig, Janie. ik Haar stem was bijna niet meer te verstaan, zoo zwak klonk ze, en de zuster kwam de zaal door naar hen toe. Neusie bracht het droge, heete handje heb 't alleen gedaan, om niet van je weg naar zijn lippen. te hoeven." Hij drukte haar dorre hand. „Als jij zegt, dat ik 't doen moet, doe „Ik heb een wagen mosselen en ah- ik 't," zei hij, en hij stond op. kruiken. En ik heb een spaarpotje'. Nou „Natuurlijk moet je 't doen. De kan ik ten minste in de buurt blijven en koning zegt 't, en ik zeg 't ook. Maak je hier komen, als 't bezoek is." over mij maar geen zorg. Je zult eens Janie was te zwak om te redeneeren zien, hoe ik op ben geknapt, als je terug- of eischen te stellen. Misschien was ze komt met je medailles. er een beetje trotsch op, dat Neusie Neusie ving den blik van de verpleeg- zichzelf tot een vogelvrije had gemaakt ster op en verliet op zijn teenen de zaal. om harentwil; en ze was zéker blij, dat Janie wendde haar gezicht naar de ze iemand had, die bij haar kwam zitten vallei der Duisternis. TEGEN RHEUMATIEK EN SPIERPIJNEN. ReceptIn alle pc vallen van rheumatiek, spierpijnen, stijf heid, enz. brengt geen enkel middel spoediger verlichting dan dit eenvoudige recept voor een sterke rheumatiek- olie. Koop bij Uw apotheker of drogist 85 gram terpentijn of. indien niet verkrijgbaar, 85 gram brand spiritus en 15 grain Rheumagic-olie (gecon centreerd). die 5 krachtige pijndoodende bestanddeelen bevat. Een 15-grams-fleschje Rheumagic-olie (gecon centreerd) kost maar 65 cent, dus met de terpen tijn of brandspiritus bent I' voor ongeveer drie kwartjes klaar en heeft I' 100 gr. liniment. Vermeng de twee bestanddeelen in een schoone flesch goed door elkaar. Bevochtig de pijnlijke plaatsen ermede, zonder te wrijven of te mas- seeren en de pijn verdwijnt direct. 15 minuten in een Rheumagic-oliebad is uitstekend: voeg dan een theelepel vol reeds verdunde Rheuma gic-olie bij een heet bad. Vergeet niet de benoo- digde 85 gram terpentijn of brandspiritus en de 15 gram Rheumagic-olie bij Uw apotheker of drogist te koopen. TEGEN VERKOUDHEID EN HOEST Recept: Geen enkel middel brengt spoediger verlichting in gevallen van verkoudheid, hoest. enz. dan dit eenvoudige recept, dat door de hoogste medische autoriteiten werd goedgekeurd. Koop bij Uw apotheker of drogist een 30- grams-fleschje Vervus (dubbel geconcentreerd), dat tegen den vastgestelden prijs van 75 cent verkocht wordt. Vermeng het thuis met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker. Het resultaat is een groote flesch met de sterkste en doelmatigste medicijn, zoo aangenaam van smaak, dat zelfs de kinde ren. die lastig innemen, het graag lusten. Deze Vervussiroop doet onmiddellijk de hinderlijke verkoudheid ophouden. Het is gemakkelijk te maken en zoo'n groote flesch van ruim een kwart liter van deze uitstekende medicijn is natuurlijk zeer voordeelig. Vergeet niet de benoodigde 30 gram Vervus bij Uw apotheker of drogist te koopen. Bewaar deze twee receptjes goed. 'C/W/ Ja, ik drink op mijn en voor mijn gezondheid Andrews Bruisend Gezondheids-zout. Dat moet U tot een gewoonte maken, vooral als U last hebt van constipatie, slechten eetlust, indigestie, duizeligheid en hoofdpijn, vermoeidheid, corpulentie, onfraaie huid, kringen onder de oogen, etc. Wist U dat de oorzaak daarvan meestal schuilt in onvoldoend verwijderde afval stoffen. Drink Andrews en U hebt er nooit meer last van. Bovendien is Andrews een echte, verfrisschende drank vooral ook op warme dagen een verkwikking. Andrews is het meest verkochte gezond heids-zout van de geheele wereld. Mil - lioenen menschen gebruiken het regelmatig om gezond, fit en levenslustig te blijven. Probeert U het ook eens GROOTE BUS fl. 1.05 KLEINE BUS fl. 0.60 Verkrijgbaar bij Ie apothekers en drogisten BRUISEND GEZONDHEIDS-ZOUT

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 18