ZEEUWSCHE SPORT m De wedstrijd Overmaas-ünitas eindigde in een 3-1overwinning voor de gastheeren. Moment uit deze ontmoeting voor het Gorcumsche doel. De derby C.V.V.-R.F.C. had een puntloos gelijk spel tot resultaat. Kiekje voor het Charloische doel. Sparta won Zondag met korfbaleijfers (7-1) van H.B.S. De Haagsche doelman in actie bij een der vele aanvallen van de roodwitten. Zeeuwen 2 werden in eigen huis met 4-5 geslagen. Zoo hebben Vlissingen en De Zeeuwen beide een overwinning geboekt en toch de punten gedeeld. In de tweede - klasse-afdeeling is nu een aar dige spanning gekomen. Stonden er promotie-kansen op het spel, dan zouden ongetwijfeld de toe- schouwersscharen van tientallen in honderdtallen veranderen. Nu de promotie-kans er niet is, acht men het werkelijk goede spel dat ver toond wordt niet voldoende om te komen kijken. Het bevredigt schijn baar niet voldoende de sensatie zucht. Het bestuur van den K.N.V.B. bij de receptie ter gelegenheid van het 50-jarig bestaam van den bond. Van l.n.r. de heeren Spaan, Coldewey, v. Prooye (voorzitter), Valkema, Sajet. Staande Lotsy, Lamey. de Vries, Staal en Boeljon. Eéindelijk beleefden we dan toch weer eens een j Zondag, waarop voetbal te spelen was. Er is volop van geprofiteerd en alle afdeelingen hebben dan ook een flink programma afgewerkt. Om te beginnen ontmoetten elkaar Middelburg en Vlissingen in een wedstrijd, welke vinnig gespeeld werd en waarin van begin tot eind gestreden is om de punten. Met wisselend succes hebben beide ploegen gestreden en juist de doelpunten gemaakt in de perioden, dat de tegenpartij het beste van het spel had. De Middelburgers speelden iets beter voet bal, maar Vlissingen heeft het meest kunnen aan vallen en het was slechts een tekort aan schutters- capaciteiten in de rood-witte voorhoede, welke Mid delburg voor een nederlaag bewaarde. Daartegenover staan ook enkele zeer gevaarlijke oogenblikkeu, welke de Vlissinger doelman moest doormaken, maar over het algemeen was de stand 23 tot één seconde vóór het einde wel juist als verhoudingsmeter. O.i. heeft Middelburg de fout begaan van te veel 't elftal door elkaar te gooien. En waren ongetwijfeld een paar zwakke plekken en wel de linksbuiten, die veel te bang speelt en te weinig doortastend is, en de verdediging. Bij een versterking van deze laatste linie door terugtrekken van één midden-speler had men het moeten laten. De voorhoede had het onge twijfeld wel klaargespeeld. Intusschen wist Jongepier in het allerlaatste moment van den wedstrijd, korter voor het eindsignaal was niet mogelijk, nog 'n fraaien goal te scoren en de partijen op gelijken voet te brengen (33). Jongepier maakte hiermede een goed slot aan zijn productieve bui van dezen middag. In Goes heeft De Zeeuwen een overwinning op de thuisclub weten te behalen en al was het dan geen groote overwinning (12), de punten zijn er toch maar mee binnen. Zeelandia speelde een pech-wedstrijd tegen Wal cheren. De doelman, die tot tweemaal toe zijn eigen doel torpedeerde, haalde den vechtlust hiermede uit zijn ploeg. Zeelandia was het grootste deel van den wedstrijd in de meerderheid en toch werd het 5-2 voor Walcheren. Zijn de Zeelandianen soms te veel onder den indruk van 't naastgelegen abat toir gekomen? Daten zij dan in het vervolg beden ken, dat zich daar 's Zondags niets laat „afslach ten" R.C.S. dacht met E.M.M. een kalm spelletje te kunnen spelen en deed het kalmpjes aan. Een kolfje naar de hand van E.M.M., want tot een kwartier vóór het einde hield E.M.M. de leiding (3-4). De doelman van R.C.S. was hieraan niet geheel onschul dig. R.C.S. wijzigde het elftal en greep daarmee niet mis, want het klopte direct veel beter en binnen het kwartier was de stand 7-4 voor de Souburgers. In de derde-klasse-afdeelingen noteeren we nog een benauwde overwinning van Axel op Corn Boys (4-3). Voorts deelden IJzendijke en Sehoondijke de eer (2-2) en wilden Aardenburg en Terneuzen niet achterblijven. Zij deden het even vriendschappelijk (3-3). Vlissingen 2 had geen moeite met Zeelandia 2 en bleef met 5-0 baas in eigen huis. Goes 2,nam bij voorbaat maar vast revanche schijnbaar, want De

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 22