IWChlorodont ZWARTKOP SHAMPODOR DOOR CLAUDE FAYET UconclpaMtoy VapoRub (Weei Zlin ffrvu w, wat de cl\tf ^egt de gegarandeerd rdei alkalische shampoon! 23 ROUTE INHOUD VAN 'T VOORAFGAANDE: De 78-jarige prins Karol van Sylvanië, wiens secretaris ongeneeslijk ziek is, heeft zich tot levenstaak gesteld een biographic in het Latijn te schrijven van koning Stephanas van Hongarije. Zijn ouderlooze kleindochter, de achttien jarige knappe j Lila, tracht hem te vervangen, doch ze kan den prins niet van dienst zijn, omdat ze niet voldoende Latijn kent, waarom hij een nieuwen secretaris zoekt. Een neet van Lila, graaf Zoltan Madany, die al z'n geld in juweelen belegd heeft, en Lila's beste vriend, en raadgever was. vertrekt naar A merika, onulat al z'n juweelen hem ontstolen zijn. Als kenner van edelsteenen treedt hij te New York bij een. juwelier in. dienst om in eigen onderhoud te kunnen voorzien. De chauffeur van graaf Otto van Karysch, Danischeff gelweten, blijkt doctor in de letteren te zijn. Van Karysch stelt hem voor (om hieruit natuurlijk zelf voordeel te putten) de betrekking als secretaris van prins Karol aan te nemen. Danischeff ontdekt, dat de gelden van prins Karol door den rentmeester Prajbo niet goed worden beheerd. Graaf Zicki, een vriend van den prins, komt zich over Danischeff beklagen en noemt hem een intrigant. Op een rit door het bosch ontmoet Danischeff een vroegeren vriend van z'n ouders Mathias Sarviz. Lila krijgt van haar grootvader toestemming een garden-party bij te wonen. Op dit feest doet graaf Zicki haar een huwelijksaanzoek. Een van de andere gasten, Ladislaus Wolski, verklaart haar eveneens zijn liefde. Ze wijst, beiden evenwel af. Op een wandeling door het bosch ontmoet Lila DanischeffZij zijn beiden verliefd en de eerste kus wordt gewisseld,Danischeff ziet dat een huwelijk tusschen hen op onoverkomelijke bezwaren zal stuiten, waarom hij haar wil ver laten. Graaf Zicki schrijft op aandringen van graaf van Karysch een anoniemen brief aan den officier van justitie, waarin hij den persoon van Danischeff met den juweelendiefstal in verband brengt. Deze wordt aan een verhoor onderwor pen, waaruit blijkt, dat hij vroeger witkiel, circusknecht, schepenlosser etc. is geweest. Danischeff kan evenwel geen goede papieren toonen. Lila vertrouwt hem volkomen op zijn verzoek brengt zij zijn familiepapieren naar Mathias Sarviz, maar bo vendien stuurt zij Zoltan Madany, het slachtoffer van den diefstal, een telegrafisch verzoek om terug te komen. Deze vertoeft tijdelijk te Londen en komt daar een partij smaragden op 't spoor, die voor een vijfde van de waarde te koop wordt aangeboden. Haastig neemt hij zijn maatregelen, doch bij ontvangst van Lila's telegram reist hij terstond af. Prins Karol vertelt hem dan, dat Danischeff onder verdenking staat de juweelen van Madany gestoleti te hebben. Het vervolg van 't onderzoek zal ons dat leereu," verwaardigde de officier zich te antwoorden. „In elk geval, meneer, herinnert u zich, zooals m'n waarde collega u ook reeds deed opmerken" hij boog even naar den commissaris „wij zijn op de wereld de menschen, die de meeste betuigingen van onschuld te liooren krijgen. Houd u dat voor gezegd." Hij wendde, zich tot den derden on bekende. „Meneer Hadgor, 5 TWAALFDE herkent u dezen VERVOLG j meneert" „Heel goed, me neer de officier," zei hij vlot pratend. „Hij is twee keer op m'n plaatsingsbureau gekomen en ik had hem dadelijk opgemerkt, want ofschoon we eerste klas voorzien zijn, wat betreft huispersoneel, meneer de officier, zoowel wat uiterlijk als wat gedrag en bekwaam heid aangaat, was Danischeff me dade lijk opgevallen. Hij hield plotseling op. Martok had hem verre van vriendelijk aangekeken. „Goed, heel goed." zei hij koel. De officier zat zichtbaar in verlegen heid. Hjj neusde 'n oogenhlik in z'n pa pieren. wendde zich dan tot graaf van Karysch en poogde te glimlachen. „Meneer, ik denk niet, dat uw ant woord twijfel zal openlaten. Hebt u Danischeff in dienst gehad?" „Ja, meneer." „In welke hoedanigheid. „Van chauffeur," „Dat heeft, hij ons gezegd. Was u over hem voldaan?" Van Karysch keek hem aan met 'n verwondering, die niet geveinsd was. „Ja zeker," verklaarde hij met 'n zekere hooghartigheid. „Voor niets ter wereld zou ik hem anders aan prins van Sylvanië aanbevolen hebben." „Hoe hebt u lucht gekregen van z'n Latijnsche kennis?" „Och, meneer Martok, door 'n bloot toeval. Ik zocht vergeefs 'n secretaris voor m'n vriend, toen ik op 'n goeden dag door de garage kwam en tegen 'n boek aanstootte, dat van m'n chauffeur was. 't Waren de Eclogae van Virgilius. Ik dacht dadelijk, dat 'n gestudeerd ie mand als hij niet thuis hoorde tusschen mijn wagens, zelfs niet tusschen m'n luxe, en ik heb hem om zoo te zeggen weer aan de schoone letteren terug geschonken omwille van 't Latijn, 't Is zoo eenvoudig als ik 't zeg." Hij keek naar Danischeff en er kwam in z'n mooie warme stem 'n uitdrukking van spijt. ,,'t Spijt me. Danischeff, maar wer kelijk, ik kon niet vermoeden...." „We zijn overtuigd, dat uw houding correct geweest is," zei de officier, „cor rect tegenover Danischeff ten minste. Hoe bent u op de gedachte gekomen hem voor te stellen als 'n vriend van u?" In de vraag lag een zweem van ver wijt. 'n Zweem slechts. Hoe zou uien den knappen Van Karysch 'n opmerking VERVOLG OP BLADZ 26 Vicics Vanof?, ^erkoudheden vln„ l P bedtijd. Door rt orst e'i rue Voor donkerjaar* ZWARTKOP ^AWP^ Sct Pakje 20ct., flacons van Voor blond haan N°tnktolkalnch>] zeepvr'J en ni Het liefste stelt hij dames aan met goed verzorgd uiterlijk en een goed zittend kap sel die leveren ook altijd nauwkeurig werk af!" "Kijk, nu gaat mij een licht op! Al mijn collega's verzorgen namelijk juist zooals ik het haar alleen met ZWARTKOP!" Zwartkop-haarverzorging is steeds op de hoogte der laatste wetenschappelijke onder zoekingen. Het haar blijft kalkzeepvrij en niet-alkalisch. Soepelheid, schitterende glans en een goed-zittend kapsel zijn het teeken voor gezond, met Zwartkop verzorgd haar. Tegen tandsteenvorming helpt Chlorodont, de tandpasta van ongeëvenaarde kwaliteit. Schuimend of niet-schuimend. TUBE 25 ct. - GROOTE TUBE 45 ct.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 23