in Zeeuwsen Vlaanderen Rechts Ook onder Bier vliet liggen uitgestrekte waterplassen overdevelden. De wasch hangt boven het water te drogen. Het is waarlijk niet ten onrechte, dat ons polder en droogmakerijen-systeem, zijn bemaling, zijn waterkeering en zijn uitloozing in de heele wereld bewondering wekt door zijn gednrfden opzet en zijn volmaakte uitvoering. Goed voor ons is dat gewoon: wij waren op de volledige oplossing van zulke problemen aangewezen in ons op de zee ver overde lage landje. En zoo ergens, dan hebben wij in Zeeland geleerd, over zulke dingen een woordje mee te spreken: vasteland en eilanden van ons ge west tellen niet minder dan driehonderdvijftig pol ders. Maar - alles kan beter. Juist in de laatste jaren, toen werkloosheid deed zoeken naar nuttige bezigheid voor ledige handen, is meer dan ooit eerder mogelijk was aandacht besteed aan verdere perfectionneering van de bemaling en de uitwatering van polders, die soms van abnormaal hooge water standen nog al te veel te lijden hadden. Juist het gebrek aan ander werk bracht de gelegenheid om voorzieningen te treffen, die in normale omstandig heden bezwaarlijker konden worden uitgevoerd. En zoo kunnen in het Hulster en Axeler ambacht de ingelanden zich in de handen wrijven over de activiteit hunner polderbesturen, die hen dit jaar vrijwaart voor den overlast van 't water, zooals de nabijgelegen waterschappen dien ondervinden. De abnormale waterstanden en regens van de laatste maand gaan daar de vermogens van vde water- loozingen te boven en hebben onafzienbare uitge strektheden van het lagere polderland blank gezet. polders rondom Philip pine, waar de bewoners van een hoeve hun huis slechts wadend door het water verlaten kunnen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 24