LEIDENDE FINSCHE FIGUREN Kyösti Kallio, die in 1937 voor den tijd van 6 jaar tot president van Finland gekozen werd. Hij is een zeer eenvoudig man en bestuurt nog steeds zijn eigen boerderij. Vainö Tanner, de leider van de Finsche sociaal democratische partij, treedt in het nieuwe kabinet op ah minister van buitenlandsche zaken. Hij verleende in 1917 een schuilplaats aan Stalin en verkreeg van den Russischen dictator de schriftelijke belofte dat de Finsche onafhankelijkheid te allen tijde door de Sovjet-Unie zou worden geëerbiedigd. Paasikivi, de Finsche gezant te Stockholm, die in het nieuwe kabinet minister zonder portefeuille is. Hij leiddèyie onderhandelingen met Rusland. De bevrijder van Finland, de 72 jarige veldmaar schalk Mannerheim, aan wien opnieuw het opper commando der Finsche troepen is toevertrouwd. Hij vocht in 1918 aan het hoofd der witten legende bols jewieken en maakte z'n land vrij van de Russische heerschappij. Luitenant-generaal Hugo Ostermann, lid van den verdedigingsraad en voormalig minister van oorlog, een der bekendste bevelhebbers van het Finsche leger. Hij vocht in 1918 onder Mannerheim voor de onaf hankelijkheid van Finland. Generaal Aarne Sihvo, een der helden uit den Fin- schen vrijheidsoorlog. Met een handjevol manschap pen hield hij de Bolsjewieken in 1918 gedurende twee maanden tegen, waardoor Mannerheim gelegenheid kreeg z'n troepen te concentreeren en uit het noorden hulp te bieden. Uit waardeering voor z'n onschatbare diensten werd hij op 36-jarigen leeftijd tot generaal- majoor benoemd. Thans is hij leider der Finsche luchtbescherming.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 30