Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP Uit Breskens vernamen wij, dat een onderwijzer, die met pensioen ging, door zijn schoolkinderen een rooktafel met 25 sigaren is aangeboden. Behalve dat het hem nu gemakkelijker zal vallen te scheiden van de tafel van vermenigvuldiging, is een en ander een probaat middel om de schoolluchtjes kwijt te raken en te vergeten! St. Nicolaas op doortocht door Zeeland: in Nieuwerkerk op Schouwen maakte hij den toer nog te paard en vier Zwarte Pieten vormden er zijn gevolg. In Middelburg arriveerde de Sint in een rijtuig, en er was enorme belangstelling, toen hij voor een kort verblijf aan De Vergenoeging afstapte.' Het nieuwe dok van De Schelde is voor de reparatie van het eerste groote schip in gebruik genomen. Te Zierikzee heerschte de af- geloopen weken groote drukte aan de haven bij de verlading van uien, die naar het buiten land werden vervoerd. Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Zierikzee, dat daar met dreunend gevolg een drijvende mijn geëxplodeerd is. Daar de theorie uitdrukkelijk leert, dat drijvende mijnen niet kunnen sprin gen, hebben de geleerden eenige weet gierige burgers uitgenoodigd, voortaan vlak bij een aangespoelde mijn te gaan staan, om te kijken hoe in de practijk eigenlijk een ontploffing plaats vindt! Men meldt ons uit Goes, dat een plaat selijk blad beschreef, hoe een pijpers- korps geheel in het wit met zwarte dassen optrad, om vervolgens „Arme rijken" te spelen. Met donderende stem fluisterde iemand zijn rol, 'n luid ap plaus klaterde onhoorbaar 'n enkele maal herhaaldelijk op en lang nadat het gordijn gevallen was zonder den grond te raken, stond de zaal nog vol met leege stoelen! Uit Wemeldinge seinde men ons met enthousiasme over een copcert „onder leiding van een juffrouw en twee ser geants". Het succes was zóó groot, dat men in de toekomst nog hooger Durft te mikken. Bij voorbaat vestigen wij de aandacht van den Wemeldinger op de leuke film: „Honderd man en óén meisje"! In de Ganzenstad duren de Kruide niers-examens nog immer voort. Reus achtige resultaten werden bereikt. De veelzijdigheid van sommige exami nandi is verbijsterend. Dezer dagen bijv. werd door één candidaat in twee dagen het winkelzakjesvouw-brevet en liet kampioenschap lichtgewicht be haald Onder Westkapelle is de vorige week .een der mijnen, die thans op onze kusten aanspoelen, ontploft, waardoor een gedeelte van het paalhoofd werd weggeslagen. Zuster Aaltje, de wijkzuster van het Breskensche Groene Kruis, is bij gelegenheid van haar 1254-jarig jubilé als zoodanig hartelijk gehuldigd. Onze militaire deskundige te Sluis schreef ons per veldpost, dat al wie in Sluis een gasmasker koopt, in de ge legenheid wordt gesteld om voor niets dit voorwerp in een gaspaskamer te beproeven. Wanneer het niet goed sluit, zal de kooper gratis worden bij- of weggebracht. Service is tegenwoordig maar alles! Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en heeren Souburg heeft een nieuwe auto brandspuit aan geschaft: de de monstratie, die er de vorige week mee gegeven werd, gaf groote voldoening Uit Retranehement kwam het A.N.P.- bericht, dat ten gevolge van het onder water loopen van het Zwin bijna alle duinkonijntjes om het leven zijn ge komen. De Zeenwsche jachtliefhebbers zijn van deernis en verontwaardiging daar over vervuld. Hun is immers met de meeste stellig heid verzekerd, dat deze dieren veel liever doodgeschoten worden dan ver drinken Men meldt ons uit Ierseke, dat een jongen, die op den kotter van zijn vader werkte, het ongeluk had een bok, waar de netten aan hingen, op zijn hoofd te krijgen. Uit het onderzoek bleek, dat het slachtoffer, zonder het te weten, een groen blaadje op zijn pet had liggen!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 32