MIDWINTERMODE 38 Wij maken erop attent, dat do foto's niet van het Huis Lanvin zijn, doch afkomstig Van andere Parijsche collecties. Het is niet alleen een feit, dat de Parijsche mode-industrie, die de eerste weken van den oorlog volkomen platgeslagen was, weer aan het opleven is, doch een liarer waardigste vertegenwoordigsters, de pionierster, wier verdiensten door de Fransche regeering erkend werden, heeft de bewijzen van deze hernieuwde activiteit zelfs naar ons land gebracht. Er kwam dus een modeshow van Madame Lanvin, die ouderge woonte in het Amsterdamsehe Carlton Hotel gehouden werd en die tot driemaal toe uitverkochte zalen opleverde. Hooggespannen verwach tingen waren gewekt, vooral ook in de kringen van de thans in Amster dam door emigranten tot bloei gekomen mode-industrie. Om te beginnen by de robe-chemise, merken we op, dat dit hoogst eenvoudige model, waarbij platte plooien vanuit een vierkant schouder stuk vallen, zelfs voor gekleed middagjurkje kan dienen, vooral als men hiervoor een zeer soepele, geheel met metaaldraad doorweven lamé neemt. Naast de herrezen hemdjurk is het een los scapulier dat de aandacht vraagt: op een jurkje van zwart satijn een tot aan den zoom reikend scapulier, zóoals kloosterlingen dat dragen, gevoerd met kersroode zijde. Op een wandeljapon van zwart laken een scapulier vanwit krulle tjesbont, dat desgewenscht als een mof opgerold kan worden. Dit schapenbont wordt gebruikt om mantels en ook capes te voeren, in na volging van de dracht der schaapherders in de Ilooge Tatra. sommige ge deelten van Hongarije en vooral ook op den Balkan. De zevenachtste swagger staat bij Madame Lanvin in blakende gunst. Maar ditmaal is het een swagger, die simpel naar beneden valt, zon der al die overtollige wijdte in rug en mouwen. De cape, die in Holland nog altijd stiefkind is, waarmee de Nederlandsche vrouw zichzelf echter onrecht aandoet, deelt ook in die gunst. Het streven om het geheele toilet in één kleur te houden handhaaft zich. De sterk Dit soort hoedje strijdt met de sterk omhoog- strevende baret om de gunst der vrouwen. Dergelijke, het hoofd niet bedekkende, hoedjes hebben gewoonlijk een netje of zakjedat het haar moet besehermen. om hoog strevende baret, die het gelaat als een stralenkrans omlijst, en het hoedje, dat ons rechtsche plaatje aan geeft, strijden om den voorrang. Dergelijke, het hoofd niet bedek kende „hoedjes" heb ben gewoonlijk een netje of zakje, dat het achterhoofd omsluit en het haar beschermt ofwel.... met den man tel der liefde bedekt. Zelfs de meest gekleede avondjurken kunnen met één grooten ge- stikten zak versierd zijn, terwijl er een uitgesproken animo voor garneering met platte vierkante plaatjes van metaal blijkt te bestaan. Een garneering, die het uitstekend doet en die heel wat minder blikke rend is dan de pailletten van de Augustus-shows. Blijven de rokken zeer kort, we zien ook, dat zoowel de klokrok, de plooirok en de eerst om de heupen sluik vallende rok, die later wat wijder wordt, zich hand haven. Verschillende plooirokken hebben een ongeveer vijfentwintig centimeter hoog heupstuk van ingestikte plooien. Het allernieuwste op het gebied van rokzoomen is de naar binnen geslagen zoom, die bol staat. Een stoffenreserve, die nog wel eens te pas zou kunnen komen. Dat de avondtoiletten in dè collectie Lanvin minder excentriek zijn en de queue de Paris zelfs geheel ontbreekt zegt niet veel, daar elk huis er toch zoo zijn eigen liefhebberijen op nahoudt. Hier vallen de rokken wel wijd, doch soepel naar beneden en zien we naast zwart en wit veel teere pasteltinten. De ronde hals van het middagjurkje wordt schuchter verdrongen door een bescheiden V-vormige uitsnij ding met een revers, terwijl we 's avonds veel vierkante halzen zien. Bontmantels en bont-capes worden veelal in reepen, die op stof zijn aangebracht, verwerkt, wat de slanke lijn ten goede komt. Een show met tientallen modellen en daar tegen over een beperkte plaats ruimte vandaar dat we er niet toe kunnen over gaan om de verschillende créaties afzonderlijk te be spreken, doch ons bepaald hebben tot het signaleeren van de nieuwe snufjes. Deze show deed ons zien, dat Frankrijk vast beslo ten is om zich te handhaven op de eerste plaats in hel Rijk van Vrouw Mode.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 38