ZE ZESTIEN ZIJN CORRESPONDENTIE Luister Naar uw Tandarts Hij Zegt: KOLYNOS ft Een ontdekking* in het belang van de vrouw Thans bevatten alle POND'S CREAMS 210. Japon van tweed, voor panden en rok met zakken met stiksels gegarneerd, lange mouw, hals met sjaal. Benoo- digde stof: 2.50 m. van 140 cm. breed. 211. Japon van dunne wollen stof, mouw met aange knipte schouderpatten, voor pand met ruimte, voorpand en rok gegarneerd met opge stikte zakken. Benoodigde stof: 2.50 m. van 140 cm. breed. 212. Japon van dunne wollen stof, hals met kraag en revers, sluiting met knoopen en knoopsgaten, rok met voor baan, rug met bies. Benoodigde stof: ^.50 m. van 140 cm. breed. 213. Japon van diagonaal, gegarneerd met patten, hals met sjaal, voorpand dichtge- regen met een koordje. Be noodigde stof: 2.50 m. van 1 40 cm. breed: VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 82-86 "Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het v mode-album „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 293631; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s.v.p. niet van 6 cent) aan het PATRONENKANTOOR „PAN O RA", NASSAUPLEIN 1, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Mevr. A. M. te Den Haag. liet eenige afdoende middel om uw gootsteen op te knappen is opnieuw laten emailleeren, maar wij gelooven dat u dan evengoed een nieuwen gootsteenbak kunt laten aanbrengen. Verven is, zooals u zelf ook reeds ondervonden liebt, maar een lap middeltje van tijdelijken aard. Er is echter emailverf in den handel die zeer goed is en lang tegenhoudt; misschien hebt u daarmee meer succes. Mej. A. li. te Eindhoven. Beige hand schoenen kunt u zeer goed laten verven. Wij raden u aan bij de chemische inrich ting, waar u ze laat behandelen, te in- formeeren of het materiaal niet zal krimpen. Voor ons is dit op een afstand zeer moeilijk te beoordeelen. Mej. M. d. K. te Bergen. De vetvlek ken in het buffet kunt u beleggen met magnesia. Daarna druppelt u er wat tetra op. Na het ontvlekken kunt u het hout weer in de was zetten. Wij kunnen u niet garandeeren dat de vlekken geheel verdwijnen, daar zij reeds een paar weken oud zijn. Mevr. M. B. L. te Hoogwoud. Regen jassen kunt u inderdaad in aluin water dicht maken. U hebt daarvoor noodig: 200 gr. aluin, liter warm water, 200 gr. loodacetaat, nogmaals liter warm water en 1 liter koud water. IT lost de aluin op in de liter water, evenals het loodacetaat in den anderen liter warm water. Giet dit bij elkaar en laat het mengsel ongeveer 12 uur staan. Giet de vloeistof door een doekje en voeg er het koude water bij. Maak de jas voch tig in lauw water en laat het goed daarna ongeveer 24 uur in de oplossing staan. Hang de jas druipnat op en laat haar drogen. Pers het goed op de gewone wijze. In zeer veel drogisterijen geeft men loodacetaat niet aan leeken, omdat dit zeer zwaar vergift is. U zoudt daarom de jas ook waterdicht kunnen maken in een 5%-oplossing van wolvet in benzine. U smelt het wolvet en giet het bij de benzine. Het lost hierin direct op. U haalt de droge jas er door, wringt of knijpt het good uit en laat het daarna een paar dagen buiten hangen tot de benzinelucht is verdwenen. Vervolgens kunt u het goed persen. Mevr. F. H. v. G. te Amsterdam. Zeer tot onze spijt kunnen wij u geen bestrij dingsmiddel tegen de kleine miertjes ver schaffen, daar wij de diertjes niet ken nen. Informeert u eens bij een drogist: deze zal er wel raad op weten. Mevr. G. K. te Roermond. Wanneer de edelsteenen in uw ring open gezet zijn, (de ring zal dan waarschijnlijk met bril- lanten bezet zijn), kunt u ze weeken in een kommetje met alcohol of eau de cologne. Het vuil weekt los en kan met een zacht borsteltje worden uitgebor- steld. Is de ring echter versierd met diamanten, dan zult u ze door een juwe lier moeten laten reinigen. Mej. F. v. d. K. te HilUgersberg. Waarschijnlijk zal uw vette huid voort komen uit uw gestel. Misschien eet u te veel vet en zoetigheden. Er bestaan wel lotions tegen genoemd euvel, doch wij vreezen, dat het hiermee niet te verhelpen valt. Begint u eens met geen crème meer te gebruiken. Wij vreezen dat een licht overpoederen toch noodzakelijk zal zijn om een goed resultaat te verkrijgen. S I T kj Zendt Uw adres niet 4 postzegels van 3 cent aan Pond's kil iJV I LOExtract Co., Afd. 512. Amsterdam en U ontvangt gratis 2 monstertuben Pond's Creams en monsters der 6 tinten Pond's Poeder. (Onnoodig coupon uit te knippen. Aanvragen als brief frankeerenl. Wegens zijn buitengewone wetenschappe lijke, onschadelijke reinigende werking. Gebruik Kolynos en U verkrijgt schitte rende tanden en een prettigen glimlach. Laat KOLYNOS Uw GLIMLACH doen SCHITTEREN PON 9^ S.V. beieekeut, dat de cream „Huid- Vitamine" bevat. Alle Panel's Creams bevatten thans elit nieuweactieve bestanddeel. YY^aniieei' L thans Pond's Creams gebruikt, zult L profijt trekken van een nieuwe, opzienbarende ontdekkingHuid-VitamineDit actieve bestanddeel is het resultaat van een "5-jarig onderzoek, waarbij ontdekt werd, «lat de huid met ..Huid-Vitamine" binnen 5 weken jonger en gaver dan ooit wordt. Alle Pond's Creams zyn thans rijk aan ..Huid-Vitamine". Neem nog heden I V eerste proef en Uw huid zal herleoen! De nieuw e Pond's Creams zijn reeds een belangryk schoon heidsmiddel in de Engelsche Society wereld geworden. Verkrygbaar in de zelfde potten, tegen dezelfde pryzen. Dit schreef Lady Betty Bourke over Huid-Vitamine ,.De nieuwe Pand s Creams met ..Huid Vitamine zijn beter dan ooit. Mijn huid is thans soepeler en jonger

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 39