van plra. 8 m. Dit zijn de eenige cijfers, waaraan wij ons voorloopig willen bezondigen. Ofschoon niet heelemaal onbekend met het zeemansleven, wilden wij ons toch allerminst vergelijken met die ras-zeelieden, waaruit vooral de bemanning van de „Haarlem" be staat, met den stoeien schipper Blok aan het hoofd. En om maar te be ginnen met een heel eerlijke beken tenis: zoo erg gerust waren wij er nu ook niet op, hoe het heele geval zou afloopen. Ieder had zoo zijn eigen gedachten hierover, maar de hoofdinhoud van die gedachten zal toch wel zijn geweeststel je voor, dat ik nou net die pechvogel moet zijn, die een reis met een schuit maakt, die voorbestemd is om op een mijn te loopen, oftewel, „die een bolletje plukt". En uit de latere vertrouwelijke gesprekken, die je zoo langzamer hand, na eenige dagen verblijf aan boord, met dezen en genen voerde, bleek, dat wij niet de eenigen waren, die zoo dachten. Wie hierop een positieve uitzondering maakte, was Kobus, de tremmer. Kobus is een bijzonder mensch, dat soort, waarvan er eigenlijk veel te wei nig zijn. Die met zijn onverwachte kwinkslagen steeds den humor hoog deed leven, die dit goede humeur nooit liet varen, zelfs niet onder het uiterlijk masker, waarmede hij het soms noodig oordeelde over het een of ander te „kankeren". Vanzelfsprekend was Een zijde" of gangboord van de ..Haarlem"Deze zijden worden soms zóó door 't zeeivater overspoeld, dat de rissehers. bij 't binnenhalen van de netten tot over de knieën in 't water staan. Wat een zeezieke passagier niet gaarne ziet: de scheve kimlijn. Twee marinevaartuigen, trawlers, die voor speciale diensten zijn uitgerust door de Koninklijke Nederlandsche Marine. Deels doen deze schepen dienst als onderzoekingsvaartuigen, deels als mijnenvegers. Met grimmigen humor heeft de vis- schersbevolking hiervoor aldra een passende benaming ge vonden. Zij noemen deze schepen „hemelvaarders"Het woord behoeft geen nadere toelichting! Duidelijk ziet men aan den voorsteven de paravaanmasten. Hei buiswater of „spray", waaraan de fotograaf zoo het land had. omdat dit niet zoo best was voor zijn toestel. Paravaanmasten op de kade, met 't schaarvormige boegstuk, waarin de paravaanmast onder den waterspiegel wordt be vestigd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 3