EEN 5-2-ZEGE VOOR ORANJE AKT WAT Gedurende bet seizoen 1939/40 zullen we drie wedstrijden tegen de Belgen spelen. De twee traditioneele en dan den extra-wedstrijd, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van den K.N.V. B. Deze laatste ontmoeting, eigenlijk de eerste dus, heeft Zondag te Rotterdam plaatsgevonden en is geëindigd in een 5-2-overwinning voor de oranjeploeg. Men kan er hoogstens over gaan twisten of het betere spel der Nederlanders met een verschil van drie doelpunten te ruim Het Belgische elftal. of niet ruim genoeg werd beloond. Dat de Nederlandsche ploeg O- V.l.n.r.: Paverick, Deraedt, Braine, Oommers, Henry, VoorhoofVan se-n, Buyle, Fievez, Vandekerkhove, Van Caelenbergh. Het Nederlandsch elftal, dat Zondag na een goeden wedstrijd met 5-2 van de Belgen won. V.l.n.r. Caldenhove,. Michel, Slot, Poulus, Smit, Lenstra, Stijger Drager, Vente. Paauwe. De Harder. Keeper Michel, een van de nieuwelingen in de Nederlandsche ploeg, vn actie bij een aanval der Belgen. Spelmoment uit den we:lstrijd Nederland-België (5-2). Keeper Deraedt in actie bij een aanval der oranjemannen. haar tegenstanders over vrijwel alle liniën de baas was, is aan geen twijfel on derhevig. Ons elftal, met een aantal geroutineerde spelers en enkele veelbelo vende nieuwelingen, zal over het algemeen de ver wachtingen wel overtroffen hebben. Vooral tijdens de tweede helft was het snelle open aanvalsspel van onze voorhoede een voortdu- rende bedreiging voor d^ Belgische verdediging. Hoewel b.v. Caldenhoven en Paauwe herhaaldelijk op den voorgrond traden, is de klinkende zege toch niet het gevolg geweest van bijzondere prestaties van enkele spelers. Het geheele elftal heeft uitste kend gespeeld en sterk op den voorgrond tredende uitblinkers waren er dan ook niet. Eigenaardig was het dat Smit vrij zwak be gon, doch vooral gedurende de tweede helft speelde als in zijn beste dagen. Van de beide nieuwelingen in de halflinie, Stijger en Pou lus, kan veel goeds worden gezegd. De Schiedammer stond op de midhalfplaats, waar hij zich een waardig vervanger van Anderiesen toonde. Tegen het einde raakte Poulus iets uitge speeld, doch men dient niet te vergeten dat op hem een zware taak rustte, welke door het gladde, doorweekte terrein er zeker niet makkelijker op werd gemaakt. Stijger trad vaak op den voorgrond. Een pluim voor keeper Michel, die onder moeilijke omstandigheden zijn debuut moest maken, doch zich hier schitterend doorgeslagen heeft. Het Belgische elftal bleef beneden de verwach tingen. In 't veld spelen de Roode Duivels niet min der dan de oranjemannen, doch binnen het straf schopgebied verschilt b.v. het aanvalsspel hemels breed met het onze en dit zeker niet in het voordeel der Belgen. Braine is een uitstekend voetballer, doch ons is een speler van het type Vente, die voor het doel gevaarlijker is, toch liever. Alles bijeen een goede en snelle wedstrijd met een verdiende Nederlandsche overwinning. Jammer dat de belangstelling min of meer te wenschen over liet. Het slechte weer was hieraan natuurlijk niet vreemd. De tenniswedstrijd Nederland-Italië werd glansrijk door de Italianen gewonnen. Van Swol (links), die in 4 sets van den Italiaan Romanoni (rechts) verloor.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 19