ld Cottage 1 m Lavender (frrossmifhs Le^irange die Won cl e reloe 11cr 20 Niet alleen de officieele feestdagen, maar élke dag van December kan voor U een feestdag zijn. Daarvoor werd Nefa gemaakt! Het ideale damesverband. De wonderzachte celstof absorbeert sterker dan watten en beschermt volkomen! Gebruik ook Nefa het wonder van moderne hygiëne met discrete vernietigingswijze. ORANJE BLAUW GROENEXTRA NEFA-FABRIEKEN TE NIJMEGEN Grossmith's Lavender.... echi voor Kerstmis Hoe heerlijk frisch geuren de Lavendel bloempjes in het veld. Geen parfum kan deze geur veredelen. Daarom ishet van belang om steeds op het juiste merk: „GROSSMITH'S OLD COTTAGE LAVENDER" te letten. Zoowel de fleurig verpakte flacon toiletwater als de beroemde toiletzeep, zijn van zuiver ongeparfumeerd lavendel. Grossmith Old Cottage Lavender- Water en -Zeep zijn geschenken die van een fijne smaak getuigen. Moderne flacons van 75 ct. tot f 2.25 Vervolg van blz. 18 keek Finlay vinnig aan onder haar donkere wenkbrauwen door, alsof ze hem wel had kunnen vermoorden. Van dat moment af was ze zijn doodsvijandin. Dat bleek de volgende weken op tal van manieren. Finlay kon niet hij den jongen komen, of zij stond naast hem. norsch en critïsch, minachtend zelfs. Met een zuur, ontevreden gezicht keek zij naar het aanleggen van de beugels. Zij sputterde tegen, toen zij instructies kreeg, en mopperde, dat 't zoo langzaam vooruit, ging. Hyslóp. pakte 't heelemaal verkeerd aan: wat schoot de jongen met zoo'n behandeling op? Er werden menigmaal harde noten tussohen hen gekraakt, en 't duurde niet lang, of Finlay had precies zoo'n hartgrondigen hekel aan Jessie als Jessie aan hem. Hij begon wat nadere aandacht te schenken aan de verhouding tussclien moeder en zoon, want, die liefdeloosheid van Jessie tegenover Duncan leek hem onnatuurlijk. Duncan was een schrandere, gevoelige, zwakke jongen, wiens hart aan boeken hing en liij werd gedwongen, zich door het harde leven op een scheepswerf heen te slaan; voor dat werk deugde hij niet, daarentegen had hij in 't onderwijsvak makkelijk vooruit kunnen komen. En dat wilde liij ook graag. Maar Jessie zette er haar kwaden wil tegen in. Zij sprak geen woord, of liet was kort en kregel; nooit kwam er een betuiging van t.eederlieid over haar lippen. Op den duur vond Finlay den toe stand bijna onhoudbaar. En toen, met geschetter van trom petten en schreeuwende biljetten op de stijlen van hekken, kwam I.estrange in Levenford. Lestrange nu of, zooals hij zichzelf fier noemde, dr. Lestrange was een middending tussclien kermisreiziger en kwakzalver; hij kwam uit Amerika, had de lengte en breedte der aarde door kruist, en belandde eindelijk in Leven ford. Met een indrukwekkende electrisclie installatie gewapend, poseerde hij als een groot geneesheer, een wonderdoener, die de menschheid hielp door de hope- looze gevallen te genezen, waartegen de behandeling van gewone dokters niets bleek te vermogen. Hij placht buiten de zaal, waar hij zijn voorstellingen gaf, een benauwende verzameling spalken, krukken en beugels uit te stallen volgens zijn bewering hadden de eigenaars die opge togen van zich geslingerd, nadat ze hun gezondheid hadden teruggekregen. 't Was humbug. Maar zoo'n uitstal ling werd er ook aangebracht voor de Burgli Hall te Levenford, nadat Les trange aldaar was aangekomen; en er waren menigten foto's en getuigschrif ten aan toegevoegd. Finlay ging naar het rommeltje kijken, en hij kon er slechts een kalm lachje van geringschatting voor over hebben. Er langer over nadenken deed hij niet. En toch zóó hij nadenken over Lestrange, herhaaldelijk en lang. Toen hij dien middag naar huis wan delde. werd liij door Jessie Grant in Church Street staande gehouden. Zij had hem klaarblijkelijk op staan wach ten. ei' was althans een glans van on stuimige vastberadenheid in haar blik. Zonder omwegen sprak ze hem toe „U hoeft niet meer bij mijn jóngen te komen. Ik heb genoeg van u en die zoo genaamde behandeling van u. Ik breng hem vanavond bij dr. Lestrange." Het overviel Finlay zoodanig, dat. hij haar in 't eerst alleen maar aan kon kijken, maar eindelijk riep hij uit: zult toch wel wijzer zijn, hoop ik?" „Wijzer?" snauwde ze. „Ik ben dat gehuin en gehem en gecommandeer van u dubbel en dwars beu. 't Geeft toch geen steek." „Ik heb u vooruit gezegd, dat 't lang zou duren," redeneerde Finlay. „Over een paar maanden is Duncan beter. Hebt u in 's hemelsnaam geduld!" „U hebt me nu lang genoeg verteld, dat ik geduld moest hebben," verweet ze hem heftig. „Maar die Lestrange is niet eens dok ter!" riep Finlay verontwaardigd. „Dat zegt u!" wierp Jessie er met een vinnig lachje uit. „Maar ik heb wel anders gehoord. Ik ga met Duncan naar liem toe, zoowaar als ik Jessie Grant heet,." Zij liet hem geen tijd meer om nog iets te zeggen; ze wierp hem een kwaad - aardigen afscheidsblik toe en liep verder. Finlay voelde neiging, om haar na te loopen, maar hij begreep weldra, dat alle verdere protest nutteloos was. Hij schudde zijn hoofd en vervolgde zijn weg. Hij wist, dat Lestrange een bedrieger was, die Duncan onmogelijk genezen kon, en daar moest liij het bij laten. Maar, peinsde hij. de bemoeienis van dien man kon niets anders opleveren dan teleurstelling en beschaming voor Jessie Grant. Maar hier misrekende Finlay zich eenigszins, wat de werkwijze en de per soonlijkheid van den stout.moedigen Lestrange betrof. Die zoogenaamde wonderdokter had zoolang profijt ge trokken van de lichtgeloovigheid der menschen, dat hij een waar meester schap had verworven in de kunst van schurkachtige misleiding. Ook door zijn voorkomen was hij uitermate geschikt voor zijn rol: hij had een liooge, rechte gestalte, een aartsvaderlijken haardos en een paar oogen, die hypno tische kracht, op zijn toeschouwers uitoefenden. Zijn eigen boeiende gestalte waardig was die van zijn voornaamste assistente, een knappe jonge vrouw, Marietta ge- lieeten. Zij was zwijgzaam en donker, had een paar vochtig glanzende oogen en was, volgens hem, de dochter van een Indiaansch stamhoofd. Geen wonder dus, dat de onnoozelen zich lieten ver lokken door zijn vogelaarsgefluit. Dien avond traden Lestrange en Ma rietta, omringd door Leidsche flesschen, elect,rische apparaten en een geheim zinnig toestel, dat de Kooi der Weder geboorte genoemd werd, voor een over- talrijk publiek op. Stap voor stap werk ten zij zich door hun programma heen naar het hoogtepunt van den avond de demonstratie van een wonderbaar lijke genezing natuurlijk. Het was zoover, dat Lestrange met zwier van taal en gebaren verzocht, de lammen en kreupelen bij hem te bren gen. Zijn eerste patiënt werd Duncan Grant. Zijn moeder duwde hem onge-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 20