BOMBARDEMENT UENLOOZEM AAM VAL UIT DE LUCHT De rector-magnificus van de universiteit (links) dr. H. V. northerns, professor Oarolus Lindberg (midden) en dr. A. J. Brax bekijken de puinhoopen. De resultaten van een ik vindt men er slechts aeft e en treffend beeld van de zwaar beproefde Finsche hoofdstad in een serie indrukwekkende opnamen. Joch üteeds hoopte men nog zoover „wennen" schier eiken dag hebben wij moeten vaststellen daartoe is nog ie verstandig, te „menschelijk" de mensch dus ook nog in staat. Ditmaal staan wij aan den vooravond :ze alschuwelijkste en verraderlijkste van een nieuw tijdperk, een tijdperk, waarin persoonlijke moed plaats J het toch gebeurdeen open stad gaat maken voor lafhartigheid, het gevecht van man tegen man rgers met machinegeweren bescho- voor dat van machines tegen vrouwen en kinderen, een tijdperk lig achtte ook maar een schijn van waarin barmhartigheid en naastenliefde holle woorden dreigen te worden. De Russen genieten de twijfelachtige eer dit tijdperk te J n ons aan het één en ander doen hebben ingeluid. ral in het rond spatten, nadat een bom den grond geraakt had, was de uitwerking catastrophaal. Op onze iitigf grond in een straat te Helsinki deed springen, zoodat de scherven tegen de muren vlogen. In dit "ti oigeveer twintig menschen gedood, voor het grootste deel vrouwen en kinderen. Een gat in één der straten te Helsinki, veroorzaakt door een vliegtuigbom. Onmiddellijk na de eerste luchtaanvallen gaf de Finsche regeering de rest van de bevolking orders om de stad te verlaten. Een groot deel was reeds geëvacueerd, doch ondanks dat was het aantal slachtoffers nog zeer groot.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25