HAAR VERWIJDER Smetteloze reinheid 27 liet scheen zelfs, naarmate er minnten voorbijgingen, langzaam gewaarmerkt door de voortscliuivende wijzers van de hangklok achter haar, dat zij nog meer verstijfde, bijna zelfs, dat een roerloosheid als van een beeld over haar kwam. Haar gelaatstrekken, vaalwit tegen de donkere schaduwen van de keuken, waren strak en hard als graniet. Eindelijk kwam Finlav terug. Hij kwam langzaam binnen, zonder een spoor van de drift, waarmee hij het vertrek verlaten had. F.en paar seconden hield hij zich bezig met het vlug rang schikken van den inhoud van zijn tasch, toen ging hij recht staan en zei ernstig, zonder haar aan te kijken: „Er valt niets meer te praten, 't Is tijd om te dóén anders is 't mis schien te laat. Het been ziet er heel leelijk uit. Er zit maar één ding op en begrijp me goed: 't moet vlug ge beuren." Stilte. Het krampte heftig in haar verstrakte lichaam, maar haar stem hield denzelfden steenkouden klank. „Wat bedoelt ut" Weer stilte. Eindelijk keek hij haar aan. Hij sprak rustig, gewild toonloos. „Ik bedoel, dat uw zoon ernstig ziek is. De aandoening heeft zich uitgebreid. Hij moet onmiddellijk naar 't zieken huis. We zullen waarschijnlijk moeten opereeren. Amputeeren!" Hij wachtte even, en sprak toen langzaam, om woord voor woord te laten doordringen „Uw moederlijke zorgen zullen den jongen waarschijnlijk zijn been kosten." Een minuut lang was er niets hoor baar dan het getier van den wind in de duisternis buitentoen zei ze schor, alsof die windvlagen in de duisternis van haar ziel een echo wekten: „Dus u denkt. dat hij zijn been kwijtraakt?" Hij knikte zwijgend, nam zijn tasch en ging de donkere straat op. Finlay bestelde een brancard, en Duncan werd naar 't Cottage Hospital gebracht. Binnen 't uur lag hij daar in bed. Er werd hem iets ingegeven en hij sliep onmiddellijk in. Toen kwam de volgende morgen, met mooi helder weer, en Finlay was al vroeg in 't ziekenhuis, vol zorg over de beslissing, die hij weldra zou moeten nemen. Hij boog zich over Duncan's bed in de smettelooze zaal, en begon een nieuw onderzoek, geholpen door het betere licht en de tevredener stemming van den patiënt. Hij speurde en dacht na, en overwoog de argumenten vóór en tegen een operatie. Eindelijk scheen hij tot een besluit te komen; met zijn lippen wat stijver op elkaar wendde hij zich naar de direc trice, die naast hem stond. Maar voor hij iets kon zeggen, kwam er een jonge verpleegster naar hem toe. „Zijn moeder vraagt u te spreken, dokter. Ze zit al van vanmorgen zes uur af te wachten. Ze gaat niet weg, voor ze u gesproken heeft, zegt ze." Finlay had een onvriendelijke weige ring op zijn tong, maar bedacht zich opeens. Onder een drang van het oogenblik ging hij naar de wachtkamer, waar Duncan's moeder zat. En toen bleef hij op den drempel staan. Jessie Grant zat inderdaad in <1 ie kamer ja, zij was het, al zou Finlay haar onder andere omstandigheden nooit herkend hebben. Zij zag er ver vallen, nietig uit, alsof zij ineen was ge schrompeld, en in dien eenen korten nacht tijds was haar haar wit geworden. Zij zat vooruit en achteruit te wiegen als een waanzinnige, en zij wrong haar handen, alsof ze iets weg wilde worste len. En voortdurend kreunde zij Dun can's naam uit. Toen hief ze haar hoofd en zag ze Fiiday. Aanstonds trad ze op hem toe, en uit haar gezicht sprak een niet te peilen ontroering. „Dokter!" Ze greep zijn arm en sprak hakkelig en ontdaan. „Zeg me hoe 't is. IJ doet 't toch niet. u zet zijn been toch niet aft" Hij staarde naar haar ontredderde, verwrongen gezicht, en verbaasde zich, twijfelend aan het getuigenis van zijn zinnen. Eindelijk zei hij langzaam „U komt wél een beetje laat met uw medelijden." Maar zij omklemde zijn arm nog vas ter en haar stem was wanhopig. „Begrijpt u 't niet, dokter?" Haar heele lichaam trilde als van pijn. „Ik heb nooit geweten, dat ik van den jongen hield. Maar toch is 't zoo, dok ter, ik houd toch van hem. Ik heb hem streng opgevoed ik was bang dat hij net zoo zou worden als zijn vader, een slappeling en een nietsnut. Ik ben hard en leelijk tegen hem geweest, maar nu weet ik, hoe ik in mijn hart van hem houd, dokter." Finlay bleef haar aankijken, diep ontroerd, half twijfelend, half geloovend aan haar smartelijke bekentenis. Ge jaagd ging zij voort „Ik heb verkeerd gedaan, dokter, ik erken 't eerlijk. Maar ik zal 't weer goed maken. Ik zal alles doen, wat u zegt. Maar zorgt u in vredesnaam, dat mijn jongen zijn been houdt." Nu was het onmogelijk, het koorts achtig smeeken van haar stem te mis duiden. Hij sloeg zijn oogen neer voor den doodsangst, die open en bloot in haar gezicht lag. Lang bleef het stil. Toen sprak zijn stem zacht: „Ik heb al besloten, niet te opereeren. Ik geloof bij nader inzien toch, dat we 't been kunnen redden. Maar dan zal hij maanden en maanden in behan deling moeten blijven, hier in 't zieken huis, en in 't gips moeten liggen." „0, dokter," fluisterde ze, alsof het een gebed was, „dat hindert allemaal niets, als u 't maar in orde krijgt." Hij gaf geen antwoord. Hij stond als in den grond geworteld, medelijdend en verwonderd om een vreemd en ontroerend geluid. Het was iets ont stellends, Jessie te liooren snikken. Het tabakswinkeltje in Scroggie's Loan is nu in andere handen overgegaan men zal er Jessie Grant niet meer vinden. Maar een klein vrouwtje met wit haar, zeer rustig en zachtzinnig, verzorgt de huishouding voor Duncan Grant, den jongen leeraar in de klas sieke letteren te Levenford, die in een keurig villaatje aan den Garslake Road woont. Als er nieuwe inenschen in de stad komen wonen, en opmerken, hoezeer mevrouw Grant haar knappen zoon verwent, houdt Finlay zijn mond. Zelfs als Cameron het onderwerp aansnijdt, wijst Finlay alle eer voor zichzelf af. Dan zegt hij alleen, met een ondoor grondelijk lachje, dat het wonder te danken is aan Lestrange. PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdag,. Tezamen met een der periodieken De Stad Amsterdam. Groot Rotterdam. 'sGravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75* per kwartaal bij vooruitbetaling, koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post. abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem.Bureau's: HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.7. Voorburgwal 262. Telefoon Interc. 35170. Giro nr. 97646. ROTTERDAM, Stationsweg 24. Telefoon luiere. 30540. Giro nr. 101981. 'sGRAVENHAGE. Stationsweg 95, Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Bilistraat 142. Telefoon Interc. 13473, Giro nr. 149397. 's HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27. Telefoon Interc. 4286.- Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20. Tel, Interc. 5851, Giro nr. 124690. VLISSiNGEN. Bad huisstraat 5, Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Aantrekkelijk dit natuurlijke beeld van smetteloze reinheid. Zulke beelden van ongereptheid behou den steeds hun bekoring. Die zuiverheid en on gereptheid is ook Uw eerste eis, als U van een versnapering werkelijk wilt genieten. Niet alleen het uiterlijk telt dan mede, maar vooral de zuiverheid der samenstelling en het peil der hygiëne bij de bereiding en de verpakking. Wanneer U een King-tablet uit de rol neemt, om van de originele kwaliteit te genieten, is U de eerste mens, die dit natuurzuivere product met de hand aanraakt. Het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. Firma TONNEMA C,e- Fabrikanten van KING pepermunt en andere kwaliteitsartikelen Sneek ZONDER Scheermessen, Electrische Naalden Ontharingsmiddelen. of Onaangename Een verbazingwekkende vin ding der wetenschap. Lost overtollig haar volkomen op in 3 minuten de huid blijft glad en zacht als fluweel. Geen lee- lijke stoppels zooals het scheer mes achterlaat geen grove wederaangroei. Spreidt deze heerlijke crème eenvoudig uit op de te ontharen plek af- wasschen met gewoon water het haar is verdwenen. Deze opzienbarende vinding wordt overal verkocht onder het merk Nieuwe „VIETO". Bijzonder snel, hygiënisch en gemakkelijk in gebruik. Maakt voor altijd een eind aan de ongemakken vanovertollig haar met Nieuwe „VIETO". In tuben van 85 cent en f 1.50 bij drogisten, kappers en parfumerie-zaken. Dragees „NEGENTIEN" zijn een zuiver natuurproduct. Veroor zaken geen krampen en kunnen zonder bezwaar dagelijks ingenomen worden. PRIJS PER 40 STUKS 11.25 VERKRIJGBAAR IN ALLE APOTHEKEN. jijjflr&f'" I loojfhlepól Den Haag, Dr. II. Manning, jr-.lojfcas/ Korte Poten 7a. Thans kan hij twee keer in zijn oude Pak Is liet dan mogelijk in korten tijd aan zienlek te vermage ren Tegenwoordig kan men deze vraag gelukkig zondermeer bevestigend beant woorden. Het is een uitspraak van de moderne weten schap. dat het dik worden niet zoo zeer met veel eten samenhangt, doch veeleer zijn oorzaak vindt in het feit, dat het lichaam het opgenomen voedsel verkeerd verwerkt. Op deze overweging is de samenstelling van de Dragees Negentien gebaseerd. Zij vormen het resultaat van de onder zoekingen van Prof. Dr. H. Much. Met behulp van Dragees Negentien kan men op gezonde wijze bereiken, in een paar weken eenige ponden af te vallen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 27