i. Sr ■SI De biggetjes in het centrum van de publieke belangstelling En hoe netjes de beesten oolr werden opgekamd, de hoopers liepen er niet harder om. altijd naar Holland de pas blijft afgesneden. Aan een koe, in Zeeuwsoh- Vlaan deren gekocht, is ook in Holland niets te verdienen. Het vervoer is én te omslachtig én ook op zichzelf te kostbaar. De Zeeuwsch-Vlamingen betalen evengoed als elk ander hun aandeel in de wegenbelasting, zonder dat zij van die wegen voor hun handel en vervoer gebruik kunnen maken. Niet de provincie kan aan dezen nood een einde maken: zij is er zelf het slachtoffer van. Maar het rijk moest niet langer Zeeuwsch-Vlaanderen in zijn isolement laten het landsbestuur moest eindelijk billijke maatregelen nemen om door een goed- kooper vervoer den handel van hier op overig Nederland mogelijk te maken. O, het is zoo goedkoop, de vaderlandsliefde van de Zeeuwsch-Vlamingen roerend te huldigen, wanneer zij ten spijt van alles Nederlandsch willen zijn en blijven - en ze dan verder van alle contact met het vaderland verstoken te laten. En zoo is de Axelsehe jaarmarkt van de vorige week een demonstratie ge worden van de uiterste inspanning en den besten wil van de Zeeuwsch- Vlamingen en van hun nood en moeilijkheden tevens. Inspanning en nood niet van den veehandel en van het boerenbedrijf alleen, maar van heel de landstreek. Want is een jaarmarkt niet van beteekeuis voor de heele samenleving: voor den winkelstand, voor het verkeer, voor de ambachten evengoed Zou het landsbestuur, de vorige oorlogsperiode indachtig, dezen keer niet eens gaan beseffen, dat niet altijd de liefde van maar één kant kan blijven komen Ach, we kunnen er net zoo goed ons gemak een beetje van nemen. Aha, tóch nog een kooper gevonden Ten teeken van zijn uitverkiezing wordt het verkochte varken onmiddellijk gemerkt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 33