Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP 40 Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoor loofd. Men meldt ons uit Goes, dat alle politie-agenten met Sinterklaas een nieuwe sabel van B. en W. hebben gekregen. Deze sympathieke surprise had een verpakking in den vorm van een zwaar kaliber kanon gekregen en werd door stukrijders der „veld" voorgereden. Gefluisterd wordt, maar gelooven kunnen wij het bijna niet, dat de geluk kigen net zoo lief een banketknuppel hadden ontvangen. Mocht dit inderdaad waar zijn, dan wacht hun tegen het volgend jaar wel een roe! In de vergadering te Middelburg van het Zeeuwsch genootschap der Weten schappen werd aan de verzamelde leden, niet zonder eerbied, een bij graaf werk in de kom der gemeente Oost- kapelle gevonden puimsteentje ver toond. Een dame, die het ritueel niet be greep, bloosde toen zij aan de beurt was en zei dat ze altijd alleen maar 'n lippen stiftje gebruikte. Men seint ons uit Koudekerks, dat op het gerucht van een binnenbrandje de burgemeester en de veldwachter met een minimax zijn uitgerukt en den vuur haard ontdekten op het kachelmatje in een burgerwoning. Tot voor binnenbrandjes aan toe moeten de autoriteiten op het matje komen Een kleermaker te Brouwershaven is door den politierechter in de Zeeuwsche hoofdstad streng gestraft wegens het feit, „dat hij zich 200 liter petroleum heeft verschaft, zijnde dit meer dan hij gedurende een week pleegt te gebrui ken." Met stomme verbazing namen wij dit bericht op. Vermoedelijk hebben wij hier te doen met een tailleur in olie- jassen, wien men de uitbreiding zijner affaire niet gunt. Men bericht ons uit Vlissingen, dat de Sehelde-werf wederom opdracht kreeg voor den bouw van een nieuw schip. Verschillende officieele personen, die met reden een uitnoodiging voor de proefvaart mogen verwachten, is de schrik nu reeds in de beenen geslagen De gemeente Veere sukkelt zeer met de iepziekte, waardoor veel boomen werden gerooid ten koste van het dorps- schoon. Staatsboschbeheer heeft nu geadviseerd om voor de versiering der plantsoenen linden te gebruiken. Aanvankelijk gaf deze raad veel beroering omdat men linten gelezen had! De met boomstammen beladen „Morgenstond" heeft het op de Wes- terschelde zwaar te verduren gehad en bereikte slechts met moeite Hans- weert. 'n Morgenstond met hout in zijn mond is ook maar namaak; wat doet die in de kou! De gemeente Clinge heeft aan onze prinsesjes 'n paar klompjes aangeboden. Voor het geval dat de glazen muiltjes ten hove onklaar raken een practische reserve Tot de volgende week, dames en heeren Er is, groote aanvoer van mosselen in de haven van En gelukkig is de mosselhandel op België nog niet heele- Philippine. maal weggevallen. Bet beursgebouw moest met zijn kolonnade den kooplui op de Zierikzeesehe St. N icólaasmarkt een toevlucht bieden tegen den spelbreker regen. Zierikzee hield de vorige week een druk bezochte St. Nicólaasmarkt, die echter leelijk verdronk in een stroomenden regen. De braafste Walchersche meisjes mochten mee in den stoet. Links: En heel 't dorp was uit- geloopen om de zeldzaam groot- sche plechtigheid te beleven. Bij wijze van uitzonde ring heeft de Sint nog een dagje na den zesden op Walcheren vertoefd om een bezo?k te brengen aan de militairen van Koude- kerke. In een huifkar met acht paarden leerd hem een vorstelijke intocht bereid.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 40