VIER MOEDIGE MEISJES B '^^ÜPXPNMI s ÖÉS ««aeST Hier zijn de vier dochters Masters bijeen. V.l.n.r. Cora (Qale Page), Linda (Lola Lane), Tinka (Rosemary Lane) en Buff (Priseilla Lane). Na het zien van deze film zul len velen zieh afvragen waar in eigenlijk de moed van deze vier meisjes zit. Ze doen als alle andere meisjes, doch daar zij voor 100% Amerikaansch zijn, en uit een hoogst eigenaardige om geving komen, is hun manier van handelen iets vrijer en vreemder dan in normale om standigheden waarschijnlijk 't geval zou zijn geweest. Drie van de vier dochters zijn de beroemde Lane-zusters, die op het oogenblik in de U.S.A. en daarbuiten ge weldig populair zijn. De vierde is ook nu weer Gale Page, die gerust Gale Lane zou kunnen heeten, zoo onopvallend is 't verschil met de drie beroemdheden. Deze vier dochters nu wonen met een aantrekkelijke moeder in een alleraardigst huis en weldra blijkt dat ze allemaal reeds 'n uitverkorene des harten hebben. Rustig, vredig en echt gezellig is het daar, totdat plot seling een kink in den kabel komt door den onver- Films met vier en meer doch ters blijken in den laatsten tijd geweldig veel opgang te maken.Hier is de nieuwste film van Warner Bros met de Lane-Sisters in de hoofdrollen. wachten terugkeer van een weg- geloopen vader, die twintig jaar geleden zijn gezin in den steek het om zijn zwerverslust bot te vieren. Die vader is Claude Rains en zijn optreden is wel zoo, dat men on willekeurig sympathie voor hem gaat gevoelen, al moet het ons van het hart dat hij nu niet bepaald door zijn houding- een bijster intelligenten indruk maakt. Papa komt echter juist op tijd om zijn jongste doch ter, die zich in haar liefde heel eigenaardig gedraagt, voor een ramp te behoeden. Dat meisje heeft namelijk haar eigen verloofde de bons gegeven voor een vreemd heerschap, dat precies zoo'n zwerversnatuur heeft als haar vader. Aanvankelijk vond de oude heer het wel leuk een geestverwant te ontmoeten, doch mams brengt hem aan 't verstand, dat hij daardoor 't geluk van zijn dochter op het spel zet. Het conflict wordt precair als blijkt dat ook mama weer op het punt staat een van de dochters, die naar 'n tooneelschool wil, zijn hier alle vrouwelijke aanwezigen voorzien van een aanbidder, zij het ook dat de jongste (tweede van links) den haren na eendgen tijd voor'n anderen omruilt. Buff (Priseilla Lane) en Penny, de oude huishoudster May Robsonwelke laatste een wakend oog houdt op al de faits et gestes harer lievelingen. Le nieuwe Hollywoodsche aanwinst (John Gar field) die met zijn onverschillige a-sociale op vattingen de dochter Buff wist in te palmen. in het huwelijksbootje .e gaan stappen en on danks het feit dat het een onmogelijke situatie is, welke wordt opge worpen, een situatie welke alleen maar een Amerikaan in staat is te scheppeq, vraagt een ieder zich toch af, hoe dit spel van blije liefde en liefdesverdriet zal eindigen. Inmiddels ont staat uit dit onwaar schijnlijke verhaal ook een onwaarschijnlijk einde en de eenige slot- indruk, welken men dan ook heeft, is, dat het vertoeven in dit bar-vreemde gezin toch werkelijk niet ongezellig is geweest.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 42