VAN EEN OlIDEN BONTMANTEL De nieuwe wintermode heeft ook een practische zijde: van een oude bont- ias maakt men muts en wanten voor een sportieve bakvisch. die zich weer een eerste plaats in de wintermode ver overd heeft. Hooge, Russische mutsen, die echter lang niet iedereen flatteeren, en fantasieën op dit thema, en vooral ook ge wone vilthoedjes met een rand of klep van bont of rond het bolletje een parmantige vossenstaart. Overi gens werkt men toch graag met langharig bont, dat ontegenzeg lijk flatteus is. Kleine, voor op het hoofd gedragen pic colo-petjes van bont hebben vaak een grof nét of zakje van flu weel, dat het achter hoofd bedekt en tevens het hoedje op zijn plaats houdt. In plaats van den reeds jarenlang rond de schouders gedragen vos zien we thans weer stola's, die uit twee vossen of ander bont bestaan en op velerlei wijze omgeslagen kunnen worden. Ook de pelerine en bontcape hand haven zich. Ten slotte een speelsche fantasie, de met bont overtrokken haken van de Chamberlain-parapluie, die hard op weg is om de tompouce te ver dringen. Die parapluie wordt dan meestal vergezeld door een platte wei- tasch van bont, terwijl men de kappen van handschoenen ook graag versiert met smalle reepjes bont ofwel met vossenstaarten. De warme laarsjes van bont, die over het Parijsche plaveisel trippen, hebben den weg naar Nederland alsnog niet gevonden. Als hoofd sieraad slaat deze bont muts geen kwaad f iguur, doch het ware practisch, een vilten bolletje aan te brengen Bij het groot avondtoilet voldoet een coquet tonmofje. Zoo'n bolero en mofje kunnen met succes uit een ouden bontmantel gemaakt worden Bont mag zich op het oogenblik in de bla kende gunst van Vrouw Mode verheugen Hebben we ons enkele weken geleden bepaald tot het bespreken van enkele ongemeene bont- soorten. vandaag brengen we verschillende snufjes op dat gebied, die desge- wenscht gemakkelijk van oud bont gemaakt kunnen worden. De lang in het vergeetboekje geraakte mof doet weer opgeld en wordt in vele uiteenloo- pende modellen gebracht- Tonnetjes en groote, ton- vormige moffen, groote. platte moffen, die dikwijls in het midden met een strik ingehaald worden, moffen van stof, die om wonden zijn met reepen bont, en ook verschillen de fantasie-modellen, als waaiers en groote, ronde schijven. De mof wordt zelfs bij het groot-avond- toilet gebruikt. Naast de mof is het de bontmuts,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 44