t. Si zl«^»::i^onden W interhlouses CORRESPONDENTIE agent er ot ^rant/% heerlijk van smaak en gezond voor U allen GRATIS beschikbaar zoolang de voor raad strekt ,,Het meesterboek der T«»over- kunst" voor 2 Quaker of H-O mannetjes, knip ze uit de Quaker, H-O of Kwix pakken en zend ze gefrankeerd, met uw adres, aan Quaker, afd. A, Postbus 905, Rotterdam. Aau één adres niet meer dan 2 boeken. Srwerfaoen. fweef al uw liuisgciiootcii dagelijks een bord heerlijk H-O of Quaker .-<v. 45 274. Eenvoudige blouse, met geplooide stukken. 90 cm. breed. 261 Zijden blouse, 'hals met sjaalkraag, voorpand met plooitjes aan de bies gezet. 263. Overhe mdblouse, voorpand en mouw gegarneerd met plooi tjes, sluiting met knoopen en knoopsgaten. 268. Vestblousc, sluiting met knoopen en knoopsgaten, V-hals met revers. 270. Blouse met schootje, in gezet voorpand met plooitjes, lange mouw. sjaalkraag, sluiting met knoopen en knoopsgaten, voorpand Benoodigde stof v.oor deze blouses: 2 2.25 m. van Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Winterweelde", zijn patrouen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 293631: door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s.v.p. niet van 6 cent) aan bet PATRONENKANTOOR „PANORA", NASSAUPLEIN 1, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Me» kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Mevr. H. B. Ie Heerlen. Probeert u de vlekken op den linnen band eens voor zichtig met een goed gummi af te wrij ven. Wij veronderstellen dat u hiermede het beste resultaat bereikt. Mevr. G. te Den Haag. Inderdaad is uw opmerking juist; voor een cvlinder- slot mag geen gewone olie worden gebruikt. Er is echter een zeer goede soort in den handel, die in deze slo ten wordt gedruppeld en speciaal voor dit doel is samengesteld. Mej. v. G. te Havenstein. Daar u ons niet schrijft of het goed dat u moet behandelen wol of katoen is, is het zeer moeilijk om u een goeden raad te geven. Wollen tricot en wolflanel weekt en waseht u in een lauw sop van een goede zeepsoort, zoowel het witte goed als het gekleurde. 1' geeft het voor de helder heid een tweede sop en spoelt het ver volgens in lauw water tot het spoelwater geheel helder is. Daarna laat u het lang zaam drogen, dus nooit bij een kachel. Is wit wollen goed geel geworden, dan kunt u het bleeken in een oplossing van 2 dl. waterstofsuperoxyde 3% per liter water. Wanneer er aan het goed geen metaaldeelen voorkomen, zooals druk- knoopen, gespen of iets dergelijks, dan kunt u aan de bleekvloeistof nog een scheutje ammonia toevoegen dit be vordert het bleeken. Wit en sterkgekleurd katoenen goed kunt u rustig uitkoken na het weeken. waseht het schoon in het kooksop en geeft het daarna voor de helderheid een tweede sop. Vervolgens spoelt u het in warm water en laat het drogen. Moet wit katoenen goed gebleekt worden, dan kunt u hiervoor 2 dl. bleekwater per emmer water gebruiken. Mevr. G. W. te Zaltbommel. Een ruw harige Mechelsche herder hoort niet tot de rassen die getrimd worden. Doch wel kunt u den hond 2 3 maal per jaar laten plukken, hetgeen het verharen in den ruitijd grootendeels voorkomt. Trim men (hetgeen hij ruwharige terriers ge beurt) is werk voor een vakman, pluk ken ook. doch dit is eenvoudiger en u kunt het desnoods eén keer in een ken nel laten voordoen en dan voortaan de behandeling zelf verrichten. Mej. f te Alkmaar. U gelieve uw volledigeu naam en adres op te geven en opnieuw te schrijven. Dan kunnen wij u hoogstwaarschijnlijk aan het ge vraagde helpen. Sluit u dan een postzegel van 5 cent in voor persoonlijk bericht. Het is echter van groot belang, dat U eiken dag H-O of Quaker eet. Want de onmisbare Vita mine B\ het edele element van gezonde voeding, dat zoo rijke lijk in H-O en Quaker voorkomt, moet dagelijksopnieuw door llw lichaam worden opgenomen. Het kan er geen voorraad van makenH-O en Quaker maken U niet dik, maar Uw spieren en weefsels stevig door hun rijkdom aan eiwit; uw bloed gezond door de belangrijke mi nerale stoffen, ijzer en phospho rus. H-O en Quaker maken U sterk en onvermoeibaar. VWT 1 "I „Koor mij ë"at e^ker D'"1 een ontbijt in je voedzaam. -. 00^ Die aar licha- Bij het ontbijt, of als nagerecht, altijd smaakt It-O of Quaker even heerlijk. Dit tien keer geroosterd havermout wordt gemaakt van de beste zongerijpte haver ter wereld, volgens een speciaal procédé. Dit is de reden, dat alleen bg Quaker en H-O de volle voedings waarde en de heerlijke smaak voor U be houden blijven. De lekkere H-O of Quaker, in elk opzicht gezond, besparen U tijd en geld en uw geheele gezitt smult er van. Denk er aan koop vandaag nog een pak bij uw kruidenier. „Dat hoedje heb ik van mijn man gekregen, omdat ik nu zoo goed uitkom met mijn huishoudgeld. Dat heb ik aan Quaker te danken Ja, dat dagelijksche bord Quaker is inderdaad een besparingHet kost maar 25 cent per groot pak. NEERLANDS POPULAIRE. ZUINIGE ONTBIJTI

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 45