Zeeuwscli Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP 14 Te Arneruuiden is het nieuwe vereenigingsgebouwde Ante genaamd de vorige week plechtig in gebruik genomen. De vernieuwing der Vlissingsche riolee- ring. door de snelle sïadsui tbr eiding noodzakelijk gewor den, legt straat na straat overhoop. En nog een beetje sierlijker lossen sommige particulieren het vraagstuk der ruiten op. Na een eersten nacht vorst wordt het land ijs al vlug geprobeerd door de jeugd. En waarlijk, het houdt al ook Om ze zooveel mogelijk te beschermen tegen den luchtdruk bij het eventueel springen van aange spoelde mijnen hebben de Vlissingers langs den Boulevard de ruiten van gebouwen en woningen met reepen papier beplakt. Zoo zien er nu de ramen van de de Ruyterschool uit. Hallo! hallo! hier is (le persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoor loofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat de vereeniging „Kindervoeding" voor rekening der gemeente aan 307 kinde ren schoenen heeft uitgereikt. Men zou onwillekeurig bij deze tijding het eerste denken aan het spreekwoord dat het goed schoenen maken is uit andermans leer, indien men niet onmid dellijk medelijden kreeg met de jeugd, die zooiets te verteren krijgt! Op initiatief van O. en O. te Goes heeft niets uit te staan met „ach en wee" is een rookwedstrijd gehou den voor de militairen. De uitslag was bevredigend. Niet alleen werd drie uur achtereen een levendig vuur onderhouden, maar be wonderenswaardig was ook de vaardig heid in liet ophangen van rookgordijnen. Men seint ons uit Boschkapelle, dat daar groote vreugde is ontstaan over het feit dat de wegen verbeterd worden en dat men nu niet langer met bemod- derde schoenen huiswaarts behoeft te keeren. Het eenig bezwaar kan zijn, dat het nu voor de jongeren niet meer zoo gemakkelijk zal wezen om de voetsporen der ouderen te drukken Uit de Zeeuwsche landbouwcentra ont vingen wij bericht omtrent gehouden interessante lezingen over: „De geit in oorlogstijd." De militaire waarde van dit nu nog onaanzienlijk dier moet buitengewoon hoog zijn, vooral voor de cavalerie. Iedere huzaar, die eventueel een geit berijdt, zit daarop aanzienlijk lager dan op een paard en biedt minder trefkans. Bovendien is de hoefslag van eerstge noemd dier absoluut onhoorbaar, ter wijl zijn uiterlijk zóó vredelievend is, dat het den felsten tegenstander ont wapenen moet. Zeer gewichtig is ook dat. wanneer de ruiters melken leeren, zij onderweg geen dorst behoeven te lijden en als laatste argument mag gel den, dat de resteerende melk door het herhaald geschok in den galop lang zamerhand tot voedzame kaas wordt! Te Sluis had de najaarsfeestavond van de muziekvereeniging plaats. Door oneenigheid onder de spelers, meldt de provinciale pers, kon ditmaal geen too- neelstuk opgevoerd worden. Later vernamen wij, dat dit absoluut niet voortsproot uit gebrek aan har monie. Wegens storing in het voetlicht was men echter bevreesd geweest elkaar op de teenen te trappen. Te Goes is de politie 'n week lang bezig geweest met de ontmaskering van een pantoffeldief. Aanvankelijk wilde de verdachte niet bekennen, doch toen, op advies van een recherche bureau, eens flink uit de slof werd ge schoten, bezweek de weerspannige onder dit kruisvuur! Te Kloetinge liep het gerucht, dat een geacht ingezetene bij een val twee sleutelbeenderen had gebroken. In wer kelijkheid was echter alleen een sleutel bos ontzet. In plaats van den dokter is toen de smid gekomen. Tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 14