HOESTDRANK/E KLOVEN KLDOSTERBALSEM Verliest snel haar dikte; 45 pond in 11 weken. AKKER'S 18 Nieuw, veilig vermagerings middel in vloeibaren vorm. Mevr. Wilson vroeger. Me vi. Wilson thans. Verloor 45 pond in 11 weken door BonKora. Voelt zich beter. Ziet er jaren jonger uit. SNELLE GEWICHTSAFNAME Mevr. Wilson was zeer dankbaar, zulk een veilige, prettige en snelle manier om van haar dikte af te komen, gevonden te hebben. Zij zond ons haar foto en zei dat wij ze gerust mochten publiceeren. Ziet welk een verandering BonKora bracht. Raakt ook Uw dikte op deze manier kwijt. BonKora is onschuldig, want het bevat geen schadelijke bestanddeelen. Vermoeidheid verdwijnt. Velen zeggen er jonger uit te zien, sedert zij hun dikte verloren en op deze onschadelijke en prettige manier gezondheid opdeden. Lijdt geen honger. Het is raadzaam. zeer vet voedsel te vermijden, maar U kunt gerust flink eten van voedsel, zoeals in de brochure bij elke flesch BonKora wordt, aangeraden. U behoeft dus geen oogenblik honger te lijden of zelfs trek te hebben. Laat daarom Uw dikte Uw gezondheid en bekoring niet bederven en ziet er niet ouder uit dan noodzakelijk. Begin direct met BonKora, de nieuwe, snelle, prettige ver mageringskuur in vloeibaren vorm. Let op de resultaten. Verkrijgbaar bij Apothekers en erkende drogisten k f 2.25 per flacon. Ze hoestten niet zoo gauw. Vervolg van blz. 13 Gesprongen handen zijn pijnlijk,lastig en leelijk om te zienMaar daaraan sukkelen is nu niet meer noodig! Ge behoeft ze niet te krijgen en Ge kunt er dadelijk af zijn, mits Ge Uw handen met den verzachtenden Kloosterbalsem verzorgt. Kloosterbalsem is een bijzondere balsem, die heerlijk verzacht en die Uw huid prachtig glad en gaaf maakt, dank zij de aromatische en huidgenezende bestand deelen die Uw huid als 't ware verjongen. Kloosterbalsem dringt diep in de. weef sels en maakt deze weer gezond en soepel. Akker's Kloosterbalsem bijt niet. zooals andere middelen, en is ook niet te ver gelijken met geparfumeerde crèmes, die wel aangenaam ruiken, maar niet genezen. Onovertroffen als huidgenezend middel bij brandwonden, schaafwonden, schrale huid. open huid. kloven en wintervoeten. Per pot van 25 Gr. f 0.62l/s, pot van 50 Gr. f 1.04 ,.Je moet sterk Wijven, man. .Te krijgt heel wat te beredderen. De dokter moet een doodsbrief je geven, en je moet naar den aanspreker, en naar de assurantie." Dougal's hoofd kwam omhoog. ,,,Ta. die assurantie ook. Hij zuchtte diep. „Enfin, ik moest maar meteen voortmaken al is 't. een harde taak Hij stond op, nam zijn pet en ging. Hij ging eerst naar het doktershuis. Janet deed open. Janet! Tk wou den dokter spreken," 7-ei Dougal huilerig, want de whisky had zijn smart verscherpt. „Mijn lieve moedertje.... is in haar slaap over leden." „Arme ziel." riep Janet onwillekeurig uit; toen keek ze hem streng aan. „Je kunt geen dokter krijgen op 't oogenblik. Ze zijn allebei uit. Ik zal dr. Hvslop bij je sturen, als hij terugkomt uit Mark- iea." Toen sloeg zij de deur voor zijn neus dicht. Deen sikkepitje medelijden, dacht Dougalo hemeltje die vrouw heeft geen hart Mijn arm moedertje! Ik huil als een klein kind. Onderweg naar den aanspreker hield hij de niensclien, die hij tegenkwam, staande om hun schreiend zijn verlies te vertellen. Bij Dihson. den aanspreker, bestelde hij de doodkist - een mooie doodkist, een pracht van een doodkist, zoo mooi als 't maar kon, en niet te duur. Sam Gibson was een beste baas. altijd bereid tot een hartelijk woord en vijf procent korting voor contante be taling. Hij zou dien avond menschen sturen, om de oude vrouw af te leggen, beloofde, hij. Tegen etenstijd kwam Dougal thuis. Jessie had zich uitgesloofdzij had een pracht van een vleesehpastei klaarge maakt. Die stond al op tafel, met een warmen pudding. En whisky stond er ook. Jessie betoogde verstandig: „We moeten zorgen dat we eten in zoo'n tijd. Na zoo'n schrik, en 't, een met 't ander. Zij gingen aan tafel. „Ik heb heelemaal geen trek." ver klaarde Dougal, terwijl hij zijn bord aannam. Toen borg hij een flink stuk malsche biefstuk onder zijn knevel. „Maar we moeten zien, dat we op krach ten Wijven Jessie zei: „Weet je, wat me te binnen sclioot? Hoe hoog de verzekering zou zijn, op den dag van vandaag." „Zal zoowat tegen de vijfhonderd pond loopen," antwoordde Dougal plechtstatig, en hij zette zijn vork in een veelbelovenden aardappel. „TJeve gunst! Da's een heele hand geld." ,.,Ta, da's een heele hand geld." Er werd gebeld. Het was dr. Hyslop. Hij was direct weer van huis gegaan na zijn terugkeer uit Marklea, triest en een beetje geschrokken, dat de oude vrouw gestorven was zoo kort nadat ze bij hem was geweest. Jessie kwam hem in 't portaal tege moet. „Vindt u goed, dat ik maar beneden blijf, dokter? We zijn heelemaal over stuur van den schrik. Ik word rui al koud, als ik er aan denk, dat ik in de kamer van die arme stakker zou moeten komen, 't Is op 't bovenste portaal de linksehe deur." Finlav ging alleen naar hoven en de kamer binnen. Hij rukte het gordijn open. Het eerste, wat hij zag, op het tafeltje bij het raam, was zijn chloro- dyne-drankje. Hij Weef naar het fleschje staats kijken. Eén derde was er uit. Hij liep snel naar het bed en trok de oogleden van de oude vrouw op. Pupil len als speldepnnten. Hij nam haar pols en hield dien vast. Toen kwam er een flauw lachje over zijn gezicht. Uit zijn tasch haalde hij een fleschje met geest van salmiak. Hij hield het onder haar neus. In 't eerst gebeurde er niets. Toen, met groote geestdrift, niesde de doode vrouw. Ze deed dommelig baar oogen open. keek hem aan, en geeuwde, terwijl hij haar schudde. „Dokter, dokter, wat komt u hier doen? Menschen menschen, wat heb ik heerlijk geslapen." Hij boog zich over haar heen en riep haar in 't oor: „Hoeveel van die medicijn hebt u gebruikt?" „Wablief? O twee eetlepels vol zooals u gezegd had." „Geen wonder, dat u geslapen hebt," schreeuwde hij. „Maar nu wordt 't hoog tijd. dat u opstaat, dunkt me." Hij duwde het kurkje in liet fleschje, stak het in zijn zak en ging de trap af. „Wilt u ook een halfje, dokter?" vroeg Dougal met een treurstem, in de keuken. „Ja, dat was niet kwaad," zei Pin lay gretig. „Ofschoon ik hoor vandaag voor 't eerst, dat je iemand een glaasje aanbiedt, Dougal." De verweesde zoon schudde ontroerd zijn hoofd. ,,'t Is er een tijd naar, dokter. Mijn arm moedertje! Ik ben er kapot van, dat ik haar moet missen 1" „We zijn er allemaal kapot van," galmde Jessie er teeder achteraan. „Enfin, gezondheid. Dougal," zei Finlay. „Op uw gezondheid, dokter," zei Dougal bedrukt. ..We hadden graag vier bewijsjes. Ik had haar in vier ver zekeringen, de arme oude ziel!" Toen kwam er een luid gerucht boven, en er sloeg een deur dicht. „Hemelsche gunst!" riep Jessie ver- Weekend. „Wat is dat?" „Da's puike whisky, Dougal," kwam welvoldaan uit Finlav's mond. Er was gerucht van iemand die de trap af kwam. „Hoor je 't?" riep Jessie uit. „Er .komt iemand de trap af!" De deur ging open, en de oude me vrouw Todd kwam de kamer binnen- loopen. Jessie gilde. „Allemachtig!" zei Dougal. en hij morste zijn heele frontje vol puike whisky. Als versteend stonden zij te kijken, hoe de oude vrouw haar stoel hij de tafel trok en een portie pastei nam. Eerst geeuwde ze, toen giechelde ze. en toen keek ze naar de pastei, den pud ding en de whisky en riep uit „Wat een feestelijke maaltijd van daag. 1 En ik hen nét zoowat uitge hongerd." Zij begon te eten met een zeldzamen eetlust. En Finlay ging. om haar niet op te honden. „Fijn weer voor de Kerstvacantie jongens! We gaan glijen en schaat senrijden Kinderen, onder het zanguur je hoest inhouden ,,Nu monden dicht builen in de kou. Anders liggen jullie met Kerstmis allemaal ziek in bed." ,,Bij ons thuis hoesten we niet zoo gauw, want Moeder geeft ons altijd Wybertjes mee!" Wybert-tabletten beschermen de keel en voorkomen verkoudheid. Alleen in o'rigineele blauwe doozen a 25, 35 en 60 cent.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 18