GLORIA JEAN EEN NIEUWE DEANNA DURBIN Nan Grey als de hooidman" van de kampmeisjes leest de kampleden de les over haar onbehoorlijk gedrag ten opzichte van het nieuwe lid Pip-Emma (Gloria Jean). Gloria Jean, de elfjarige nieuwe ontdekking in de hoofdrol van de Vniversalfilm The Underpup, met den nestor der film spelers, C. Aubrey Smith, in deze film haar grootvader. Yorkseh meisje, dat een. uitstapje naar een duur meisjeskamp wint. Daar beginnen haar moeilijkheden, als blijkt, dat de rijke meisjes haar met den nek aanzien. Niettemin weet zij door haar beminnelijk heid toch veler vriendschap te verwerven en zelfs het hart van de oude vrijster miss Thornton te ont dooien. Verder treedt zij als een beminnelijke engel op bij de stormachtige liefdes-romance welke er bestaat tusschen den gymuastiekleider Dennis King (Robert Cummings) en Priseilla Adams (Nan Grey), het tweetal dat ook in de film: „Drie schattige meisjes groeien op" te zamen speelde. Gloria weet het tweetal nader tot elkaar te brengen en er een model liefdespaartje van te maken. Zoo wordt aan het eind Pip-Emma (The Underpup) nog een zeer gewaardeerd en hoogst welkom lid van de deftige Pinguin-club. Natuurlijk is Gloria Stuart geen Deanna Durbin. Aan den eenen kant is dat maar gelukkig ook, want dan bleef ze, ondanks haar goede kwaliteiten, slechts een imitatie. Ze zingt goed en acteert behoorlijk en dat is reeds meer dan van een elfjarig meisje kan worden verwacht. Gloria Jean werd den 14en April 1928 in Buffalo geboren en heeft geen enkele ervaring op tooneel- of filmgebied. Zij ontmoette Joe Pasternak in 1938 in New Vork en door zijn recommandatie kreeg zij direct een contract van Universal. Toen zij in Holly wood aankwam, werd haar zonder meer de hoofdrol in de film The Underpup gegeven. Deanna prompt op een mooien jongeling verliefd wordt. Dat alles is nog tot daar aan toe, doch als gevolg daarvan hebben de filmmakers zich tegelijkertijd beroofd vuil een kind-actrice die de lievelinge van de lieele wereld was. Gok die moeilijkheid is thans uit den weg geruimd door de ontdekking van een andere Deanna Durbin en wel een elfjarig meisje, dat luistert naar den naam van Gloria Stuart. Evenals Deanna werd ook zij door den regisseur Joe Pasternak ontdekt en deze is geweldig trotsch op zijn beide bescherme lingen. Trouwens ook Deanna zelf stelde zeer veel belang in haar op volgster en toen dan ook de eerste film met Gloria Jean op stapel werd ge zet, was zij de eerste van de belangstellende toe schouwers, die in de studio de opnamen bij woonde. Ook bij de laatste opname was Deanna aan wezig en dat feit werd met groote feestelijkheden gevierd. De film waarin Gloria Jean optrad heet: „The Underpup" en reeds met Kerstmis komt zij in ver schillende plaatsen in ons land uit. Gloria speelt daarin de titelrol. Zij is daarin een arm New- Bij de laatste scène van de film The Underpup ver scheen Joe Pasternak met zijn beide ontdekkingen Deanna Durbin en Gloria Jean. Het groote verschil tusschen deze beide jonge- meisjes komt op onze foto wel heel goed uit. eanna Durbin is zeventien jaar geworden en dat wil volgens Amerikaansche begrippen zeggen, dat zij mondig is en haar oogen naar een man mag opslaan. Ze hebben er in Hollywood geen gras over laten groeien en oogenblikkelijk een film op stapel gezet: „First Love" genaamd, waarin

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 34