mm WINTERJURKJES voor de kleintjes CORRESPONDENTIE Het dagelijksche H-O of Quaker ontbijt maakt dat U zich gezond en fit voelt. .eran^ MINUTEN GAAR GRATIS beschikbaar zoolang de voorraad strekt „Het meesterboek der Tooverkunst" voor 2 Quaker of H-O mannetjes. Knip ze uit de Quaker, H-O of Kwix pakken en zend ze gefrankeerd, met uw adres, aan Quaker, afd. A, Postbus 90% Rotterdam. Aan één adres niet meer dan 2 boeken. CSeef al uw huisgenooten dagelijks een bord heerlijk H-O of Quaker 37 -**25. Jurkje in twee kleuren, donker schouder- en rugstuk, rok met in gezette plooien. Verkrijgbaar in de maten 72-76. 326. Jurkje van effen stof, wit kraagje en vestje en biesgarneering. Ver krijgbaar in de maten 60-64. 327. Jurkje van effen stof, schou der-en rugstuk, ronde hals met kraag, lange mouw. Verkrijgbaar in de 325 326 maten 76-80. 328. Jurkje van effen stof. hooge taille, voorbaan met plooien, lange mouw. Verkrijgbaar in de maten 60-64. 329. Jurk met schouder- in de maten 60-64. rugstuk, lange wijde mouw, klokkend rokje. Verkrijgba Benoodigde stof 2 X de lengte, 140 cm. breed. Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor r-omplets. 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 293631; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s.v.p. niet van 6 cent) aan het P ATRONENKANTOOR „PAKORA", NASSAUPLEIN 1, HAARLEM waarbij ets. extra voor toezending j>er post verschuldigd is. Men kan echter de jiatronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Mevr. Nv. d, li. te St. Pane ras. Er zijn verschillende zeer goede mot,weren de middelen in den handel. U kunt ech ter ook een huismiddeltje met succes toepassen. Peper en tabak weren mot ten. Een goede sterkruikende parfum is eveneens uitstekend te gebruiken. Alle, mot-werende middelen hebben al leen liet doel om door de sterke lucht de motten tegen te houden. Mevr. P. te Gastricum. De door u gevraagde patroontjes hebben wij in middels reeds in ons blad geplaatst. lT kunt ze in een der voorgaande nummers vinden. Wildlederen handschoenen kunt u wasschen in een lauw sop van een goede zeepsoort. 1T geeft ze voor de hel derheid nog een tweede sop. Witte en gele handschoenen spoelt u niet uit, u kunt ze zoo uit het sop laten drogen. Gekleurde handschoenen spoelt u wel, in het laatste spoelwater giet u 'n paar drup pels slaolie. De handschoenen worden op geblazen en hangend of liggend tusschen een paar doeken langzaam gedroogd. Na het drogen wrijft, u de handschoenen tusschen duim en wijsvinger soepel. Mevr. G. B. te Zaandam. Wanneer u in den winkel waar u de handschoenen hebt gekocht is gegarandeerd dat zij waschbaar zijn, dan kunt u ze wasschen in een lauw sop van een goede zeepsoort. Daarna spoelt u ze in lauw water en laat ze langzaam drogen. Is dit echter niet het geval, dan legt u de handschoe nen in een jampotje en giet er zooveel benzine op tot ze onder de vloeistof staan. U laat ze een paar uur weeken en trekt ze daarna aan. Met droge schoone watten wrijft u ze vervolgens af. Als het noodig is, kunt u ze daarna met wat witte was zeer dun inwrijven. U moet hiermede echter zeer voorzichtig zijn, want er blijven wel eens vlekken achter. Mevr. B. v.d. V. te T. De eau de colog- ne-vlekken op het crème leer zult u waarschijnlijk niet meer kunnen ver wijderen. De vlekken dringen diep in het leer en tasten vaak de kleur aan. Probeert u het eens af te nemen met een doekje met alcohol. Wij kunnen u echter niet garandeeren, dat u succes zult hebben. Mej. V. te Haarle m. De vrucht en- vlekken in de zijden jurk kunt u ver wijderen met een doekje met alcohol. IJ moet echter voorzichtig zijn, want er bestaan zijdesoorten die in alcohol op lossen en dan zou het middel erger zijn dan de kwaal. Weest tijdens het ont- vlekken voorzichtig, dat er geen kringen in het goed achterblijven. Neem daar om een doekje van dezelfde stof als de jurk is, maak het doekje niet te vochtig en wrijf zoolang over de vlek, tot het vlekkenmiddel geheel verdampt is. «°V VA 1IV Het is echter van groot belang, dat U eiken dag H-O of Quaker eet. Want de onmisbare Vita mine Bl, het edele element van gezonde voeding, dat zoo rijke lijk in H-O en Quaker voorkomt, moet dagelijks opnieuw door Uw lichaam worden opgenomen. Het kan er geen voorraad van makenH-O en Quaker maken U niet dik, maar Uw spieren en weefsels stevig door hun rijkdom aan eiwit; uw bloed gezond door de belangrijke mi nerale stoffen, ijzer en phospho rus. H-O en Quaker maken U sterk en onvermoeibaar. „Ik geef ze ook eiken ochtend H-Oze zijn er allemaal even dol op." Ook als nagerecht is H-O een prettige afwisseling en daar er veel porties uit zoo'n groot pak gaan, is het erg voordeeiig in 't gebruik. Het kan mij niet snel ge noeg gaan, zoo'n partijtje hockey, maar ik ontbijt ook eiken ochtend met H-O." Als U zich lichamelijk en geestelijk op peil wilt hou den, is H-O ook voor U het beste ontbijt. Bjj het ontbijt, of als nagerecht, altijd smaakt H-O of Quaker even heerlijk. Dit tien keer ge roosterd havermout wordt gemaakt van de beste zongerijpte haver ter wereld, volgens een speciaal procédé. Dit is de reden, dat alleen bij Quaker en H-O de volle voedingswaarde en de heerlijke smaak voor U behouden blijven. De lekkere H-O of Quaker, in elk opzicht gezond, besparen U tijd en geld en uw geheele gezin smult er van. Denk er aankoop vandaag nog een pak bij uw kruidenier. „Je bord H-O staat klaar." Gelukkigwant ik ben al laat vanmorgen." Een hord vlugkokend H-O i6 klaar iu een paar minuten, dat is voor de huisvrouw een groot gemak. NEERLANDS POPULAIRE. ZUINIGE ONTBIJT!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 37