#n&er tien Ivcrstboom Het behoeven dus geen groote of dure ge schenken te zijn, maar wel is het leuk, wanneer al die pakjes er fleu rig uitzien. Een spel voor broer, een zakje kralen voorzus, zakdoek jes voor het bak- vischje, 'n fleschje eau de Cologne voor moeder, wat lekkere sigaren voor vader, maar cRe daarom en een tuiltje hulstbessen voorzien. Het derde pakje is in jood zilver papier gewik keld, heeft een blauw lint en is gegarneerd met twee in zilverpapier gewikkelde eikeltjes. Het daarop vol gende pakje heeft een kleedje van groen papier en is gegarneerd met rood lint, een takje dennegroen en een dennenappel. Dan volgt een pakje, gewikkeld in 'n stukje geblokt crêpepapier en versierd met groen lint en een gewoon hulsttakje. Dan nog een pakje in grijs sitspapier met rood lint en enkele in zilverpapier gewikkelde noten. Het onderste pakje in groen zilverpapier en met helgroen lint is versierd met een poppetje van witte en groene wol. TI ziet, er is verscheidenheid genoeg. En al deze pakjes zijn heel vlug te maken. WILLY SCHERMELÉ. niet minder zullen wor den gewaardeerd. Het eenvoudigste voorwerpje kunnen we door een leuke verpakking aantrekkelij ker maken. Hoe we dat op een niet te dure ma nier kunnen bereiken? Wel, u koopt wat velle tjes gebloemd of geblokt papier en ook enkele vel letjes gekleurd en wit zilverpapier en cello- erstmis is de tijd, om 1f\ elkander een kleine at- tentie te bewijzen. Het is in ons land geen gewoonte elkaar ter gelegenheid van dit feest kostbare cadeaux te geven, maar toch. een kleine verrassing over en weer verhoogt de gezellig heid en past zoo goed in de sfeer van Kerstmis. De.' avonds, na het Kerstmaal, als de kinderen liedjes zin gen, worden de pakjes uit- phaan. Dan nog wat Kerstlint of gekleurd band en het voornaamste om keurige pakjes te kunnen ma ken hebben we al. Klei nigheden als een hulsttak je, wat den negroen, zijn altijd wel bij de hand. Bij het koopen van den Kerstboom doen we daarom goed, tege lijk wat los groen mee te nemen. Anders kunnen we de takjes wel gebruiken, die vrij komen als we den boom een weinig mode leeren, zoodra hij op z'n plaats in de kamer staat. En nu willen we nog iets vertellen van de pakjes die tl hier op de pagina ziet. Het ronde doosje bo venaan is gevuld met zelfgemaakte bonbons. Het is beplakt met groen sitspapier. Binnenin ligt een papieren servetje met kantpatroontje. Overigens is de lintgarneering de eenige, maar smaakvolle versiering. Het tweede pakje is 'n vierkant doos je met zakdoekjes, dat geheel omwikkeld is met zilverpapier, van rood lint

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 38