DCITSCHE INFANTERIE IN ACTIE ba is alles hier pais en vree. Binnen een half uur zal vanuit dezen geschikten en veiligen dekkingspost het sein worden gegeven en de thans zoo rustig luierende manschappen zullen het uiterste van hun zenuwen en wilskracht moeten vergen. Voordat de aanval begint, geeft de bevelvoerende luitenant zijn manschappen de noodige -instructies. Hier meer dan ooit geldt het parool: allen voor een en een voor allen. %e talrijke luisteraars die met gespannen aandacht bij hun radio toestel zitten om de laatste nieuwsberichten op te van gen van het westelijk tront, hebben in de lako- nieke mededeelingen van Duilsche en Fransclie zijde tot nog toe bitter weinig kunnen vinden wat hun be grijpelijke nieuwsgierigheid ook maar in de verste ver te kon bevredigen. De be knopte en karige officieele gegevens, die zich bepalen tot het ontkennen van eenige actie van beteekenis of omvang, zijn uitermate geschikt om den luisteraar de overtuiging bij te bren gen, dat er aan 't westelijk front geen vuiltje aan de lucht is en de tegenover elkaar liggende eenheden in een soort zalig dolce- Kort voor het begin van den aanval. Terwijl een paar manschappen de mjandelijke stellin gen bespieden, bespreken de overigen alle kamen van voor en tegen. Zal de aanval slagen en wie van hen zal hem overlevent Problemen vol angstwekkende realiteit! De vijandelijke stellingen worden door de kijkers verkend. Seeds is de draad versperring doorgeknipt. Het wachten is nu aUeen nog maar op het sein tot den aanval.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 18