OUDEJAARSAVOND men veel werk van het Oudejaars-souper maakt, wordt doorgebracht. Van daar dat we ons mode- praatje niet alleen inrich ten op de garderobe van de vrouw die in intiemen familiekring blijft, doch ook enkele modellen too- nen, die een goed figuur zullen maken in het fees telijk aangekleede res taurant. Als eerste zien we hier een buitengewoon mooie fluweelen japon, die zoo wel met langen als met korten rok gemaakt kan worden en pas dateert van de midwinter-shows. Velours chiffon is wel kreukvrij, maar het blijft toch altijd een zorgen kind, omdat elke druppel vocht een vlek achterlaat Als tweede een gekleede middagjapon, die het groote voordeel heeft van als passé partout te kunnen dienen voor alle feestelijke gelegenheden en in geen enkel restaurant zal detoneeren, bij welk avondfeest dan ook. Een kennelijk op de middeleeuwen ingesteld toilet, dat zoowel van een zware marocain als van een wollen crêpe gemaakt kan worden. Een stijljapon, die het groote voordeel heeft, niet al te zeer aan mode onderhevig te zijn en die, zoodra de aardigheid er wat afraakt, zonder eenig bezwaar kort gemaakt kan worden, zoodat zij makkelijk af te dragen is. Als derde vraagt onze aandacht de nog altijd populaire tailleur dn soir, die gekleeder wordt, zoodra men het jasje uittrekt en de blouse van kant, pailletten of lamé zichtbaar wordt. Het volgende plaatje brengt een avondjapon van teer cyclamen tafzijde met een doorgestikt jasje van een iets dieper rood-paars. De zoom van den wijden klokkend geknipten rok is afgebiesd met dezelfde kleur paars als het jasje vertoont. Ten slotte een zeer mo derne avondmantel, die ook het kapsel tegen schadelijke invloeden van buiten beschermt. Van den nood een deugd makende, brengt Parijs momenteel dergelijke mantels van war me wollen stoffen, die dan niet zoozeer bedoeld zijn als feestgewaad, als wel om zich bij plotseling alarm 's nachts naar een der schuilplaatsen te spoeden. Oudejaarsviering in beslo ten kring of in het open baar, het maakt niet zoo'n groot verschil, want in elk geval rust op de vrouw de plicht om er aantrek kelijk uit te zien. Thuis in een kort of lang jurkje van wollen crêpe ofwel la ken ofwel zware zijde met lange of korte mouwen, buitenshuis in een tailleur du soir of in een gekleede avondjapon. Een feestelijke avond, een zalig uiteinde en met het oog op de zorgen, die dit oude jaar verduis terden een beter begin Oudejaarsavond is een familiefeest bij uitnemendheid, dat nergens beter gevierd kan worden dan in den intiemen familie- of vriendenkring. Maar iedereen is zoo gelukkig niet. Er kunnen omstandigheden van heel verschillenden aard zijn. zooals een bedroevend kleine familie, geen kennissen, waar men om wat gezelligheid kan aankloppen, het vraag stuk van de dienstbode, die graag een paar dagen naar het ouderlijk huis wil gaan en zooveel redenen meer, die een anderen vorm van Oudjaar- vieren afdwingen. Zoo gebeurt het dan, dat deze avond door overigens zeer huiselijk aangelegden tegenwoordig vaak in een restaurant, waar

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 36