Vw se Ve L OVOM/ILTI m er ie voor en winter CORRESPONDENTIE DOE ALS IK.... 37 285. Ochtendja pon van flanel, V- hals, groote door gestikte bies. Be- noodigdestof:6m. van 70 cm. breed. 286. Zijden on derjurk, gegar neerd met kantjes. Benoodigde stof 2.25 m. van 90 cm. breed. 292. Pyama van genopte wasch- zijde in twee kleu ren, hals met kraag, korte mouw. Be noodigde stof 6 m. van 70 cm. breed. 299. Ochtendja pon met doorge stikt vest, hals met sjaalkraag, lange wijde mouw. Benoodigde stof 3 m. van 1 40 cm. breed. Verkrijgbaar in de maten 40, 42,44, 46,48. Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets. 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleedmg. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op Xo. 293631; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s.v.p. niet van 6 cent) aan het PATRON E NKAXTOOR „P A N O R A", NASSAU PLEIX 1, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Mevr. D. S. te AmsterdamProbeert u de doffe vlek op het tafeltje eens ste vig in te wrijven met was in (le kleur van het hout. Door den stoom die hij het strijken ontwikkeld wordt is de beits- laag op het hout aangetast. Hebt u hiermede geen resultaat, dan kunt u de vlekken met wit schuurpapier voor zichtig afschuren, er blijft daarna een lichte vlek over. Deze kunt u met was in de kleur van het hout inwrijven. Wanneer het eikenhout aan den donker bruinen kant is maakt u 'n mengsel van donkerbruine was en bruin-oker en smeert dit op de lichte plekken. U laat de was een tijdje intrekken en wrijft het hout daarna met wollen doeken uit. Het is zeer goed mogelijk dat u het hout een paar maal met was moet bewerken voor de lichte vlekken geheel verdwenen zijn. Is het hout werkelijk door het ijzer verbrand dan zult u er een meubel maker hij ruoeten roepen. Deze schaaft het'blad da n af en beitst het opnieuw. Mej. A. J. te Amsterdam. Uit uw beschrijving meenen wij te kunnen opmaken, dat het bureautje gepoli toerd is. Wanneer er doffe vlekjes zijn achtergebleven is deze laag aangetast en zult u er jammer genoeg niets meer aan kunnen veranderen. Wij raden u aan een vakman hierover te raadplegen. Mogelijk kan het meubel voorzichtig worden bijgepolitoerd, wij durven echter niet inet zekerheid te zeggen of dit geheel onzichtbaar kan geschieden. De kunstzijden tafelstellen kunt u het beste weeken in een niet te warm sop van huishoudzeep. Daarna knijpt u het door het weeksop en wascht even- tueele vlekken over de vlakke hand weg. Voor de helderheid geeft u daarna een tweede sop en spoelt het goed ver volgens zoo lang in warm water tot dit geheel helder is, dan laat u het drogen. U vocht het voor het strijken licht in en laat het een tijdje opgerold liggen, zoo dat het vocht gelijkmatig over liet goed verdeeld wordt. U strijkt het borduursel aan den linkerkant op een zachte onder laag, zoodat het mooi op het goed uitkomt, daarna strijkt u het laken aan den rechterkant af. Het borduursel laat u echter met rust, want u zoudt het anders weer plat strijken. Mej. K. L. te Utrecht. Wanneer uw fluweelen jurk een donkere kleur heeft wascht u het goed in een aftreksel van houtzeep, is ze echter licht van kleur dan gebruikt u een sop van een goede zeep- soort. U weekt het goed in water met zout met, den rechterkant naar buiten. Vervolgens slaat u het door een lauw sop. denkt u er om het goed niet over de hand te wasschen of uit te wringen, want daardoor pletten de polen en is het goed geheel bedorven. U haalt het daarom druipnat uit het weekwater en slaat het door het sop, voor de helder heid geeft u het goed een tweede sop, dat u al naast het eerste sop hebt klaar gezet. Na het tweede sop spoelt u het goed in ruim lauw water en hangt het daarna druipnat op om te drogen. U laat den rechterkant van het goed hui ten en hangt het op een hangertje. Na het drogen wordt het goed op een zeer zachte onderlaag aan den linker kant gestreken en als het noodig is boven den damp van kokend water ge stoomd en tegen de vleug van het goed in geborsteld. Het geplisseerde kraagje kunt u het beste m benzine wasschen. U legt het goed in een kommetje en giet er zooveel benzine op tot liet onder staat.. U knijpt het er door en geeft het goed als het noodig is nog een tweede benzinebad. U laat hét buiten drogen en strijkt het als het noodig is voorzichtig even hij met een niet te warm ijzer. neem dagelijks Ovo Tiktiktikratelen den heelen lieven dag tientallen schrijfmachines door elkaar) Snel opgegeven dictaten moeten worden uitgewerkt, telefoons rinkelen er tussehendoor8 uren achtereen eiken dag weer! En dan wordt er van 'n jonge, werkende vrouw nog verwacht dat ze 's avonds opgewekt, fit en vroolijk is Toch, dat kan en het is heelemaal geen heksentoer! Begin eens met 's morgens en s avonds een kop Ovo te nemen. Ovo vult prachtig aan, waarin het dagelijk- sche voedsel te kort schiet. Uw hu meur ja zelfs Uw teint wordt er beter van, omdat Uw lichaam nu eens eindelijk datgene krijgt, wat het zoo hard noodig heeft! Boven dien: Ovo maakt wel sterk maar niet dik! levenskracht Bij aPoth»k>f» >n drogitfn in bu*j«* van 6S c«nt af i

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 37