:Jjf' mm X' De kuitmassa zooals zij er uit ziet, nadat zij wit den visch is genomen en in een zeef is ge legd om nadere bewerkingen te Links: De eerste bewerking nadat de kuit wit den visch is genomen en met dunne roeden is geslagen: de eitjes worden voorzichtig door de zeef geperst. Hechts De vangst was niet slecht. Na het verwijderen van alle engcwenschte materialen blijft er toch nog altijd een be hoorlijk aantal eitjes over. Nw nog even laten uitlekken. Een die niet te klagen heeft over zijn buit. De foto laat tevens goed zien, hoe de kaviaar zich in het lichaam van de steur bevindt. na een lange en geduldige jacht, een steur heeft bemachtigd, is het spannende moment voor hem gekomen. Zal de buit aan eitjes rijk zijn of niet? De visch wordt opengesneden en nu kunnen er zich twee mogelijkheden voordoen. Het kan zijn dat de visscher een vijf kilogram eieren in den visch vindt en dan is de vangst uitste kend maar het kan ook zijn, dat hij een mannetjessteur heeft bemachtigd en de groote winst, die hij zich had voorgespiegeld, verkeken is. Loont de buit de moeite, dan worden de eieren zeer voorzichtig uit den visch genomen, met de hand door een heel fijne zeef gewreven, waardoor huid- en bindweefsel achterblijven en met ongeveer 10% keukenzout vermengd, waarna men ze laat uitlekken. Hoe minder gezouten, hoe beter de kaviaar is. Soms wordt zij ook droog of geperst verzonden, maar meestal in vloei baren toestand als groene of frissche kaviaar. Desondanks blijft het lot der steurvisschers grootendeels afhankelijk van grillige om standigheden, Zelfs wanneer zij een goede vangst hebben gedaan, blijft het nog altijd een •djpfopen vraag of zij hun waar aan den man zullen kunnen brengen, omdat Jhet product, dat zij op de markt werpen, toch nog altijd tot die luxe-artike- nk| len behoort, die niet voor iedere maag en iedere "Tf T je mÈ - beurs zijn weggelegd. Links: Steur wordt niet gevangen met netten of lokaas, maar met stevige haken, die door lussen met elkaar zijn verbonden. Kurken dobbers houdendie haken bij de oppervlakte, totdat een visch langs of door het gevaarlijk spul probeert heen te schieten en stevig gehaakt wordt. Een onvoorzichtige knaap heeft zich eenvoudig laten enteren en wordt thans voorzichtig binnen boord gehaald. Ifc V

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 7