Zeeuwsen Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP 11 Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwscheri Om roep. Het verder vertellen van deze be richten, in welken vorm ook, is geoor loofd. Men meldt ons nit Goes, dat in de laatste zitting van den raad in 1939 een opgewekt vuilnisbakkendebat is ge voerd. Bijna alle sprekers hadden htm onderwerp niet alleen onder de knie, maar van boven tot beneden dóór. Zij aarzelden niet om in te grijpen en gingen grondig tot aan den bodem toe, alles ter tafel brengend wat de moeite waard was. Zelfs voor het onaanzien lijkste onderdeel werd de neus niet opge haald en nergens werd men de vrees gewaar, zijn handen aan iets vuil te maken. Voor deze keur van argumenten moesten B. en W. wel voorzichtig reti- reeren en het emmer-ultimatum werd verzacht. Het vat was dan ook vol en de geringste toevoeging had het doen overloopen. Van den deksel-eisch kon evenwel niet afgezien worden. Te goed weet ieder gemeentebestuur, hoe nuttig en noodig het is, alle ongerechtigheden vlug af te dekken en wat zou bijvoor beeld nog de waarde van den bekenden doofpot zonder deksel zijn? Het werd door sommigen vreemd gevonden, dat na deze precaire aange legenheid met den Oudejaarswensch werd gekomen: anderen daarentegen, die hun vuilnisbakken-studie in het licht zagen van balans- en inventari- satiewerk, dachten er weer anders over! Men seint ons uit Aardenburg dat de rederijkerskamer „Fortuna" uit Draai brug alhier een schitterende revue op voerde, terwijl de conférencier ook erg aardig was. Jammer was alleen, dat het in de zaal zoo kil was. Dat was zeker te betreuren. Bij de aanduiding „kouwe beenen" verbleekt nu eenmaal elk suc ces. Beslist onwaar is het, dat men den auteur bloemen van de ruiten heeft gegeven, zij waren onder en niet op glas gekweekt. Met verbluffende eenstemmigheid en zonder debat heeft de raad van Grijps- kerke een baat-belasting ingesteld. Zoo hebzuchtig is men zelfs te Grijps- kerke nog niet, of men beseft dat voor het behoud van het evenwicht men moet kunnen nemen en geven! Uit lerseke meldt onze correspondent, dat een jongejuffrouw, wegens de glad heid, op de Paardenmarkt uitgleed en veler hulp noodig had. Na de sterke stijging op de varkens-, schapen- en runderenmarkt, zit er in dezen val op de paardenmarkt iets geruststellends voor de consumenten. Uit dezelfde gemeente schreef men ons, dat een andere juffrouw tot haar hals aan toe door het ijs zakte en dat twee kapiteins het genoegen mochten smaken, haar er uit te trekken. Een nieuwe vorm van 0. en O.! Voor een stampvolle zaal is te Koe wacht het pakkende tooneelspel „het Kalf" opgevoerd. Alles leefde mee. 't Bloed kruipt altijd waar het niet gaan kan! Uit het jaarverslag van Ijsvermaak te Goes bleek, dat de kas weer dikker is geworden en reeds ettelijke honder den guldens bevat. Als de winters zoo zacht blijven, zal men er ten slotte bepaald warmpjes bij gaan zitten in deze ijs-organisatie! Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en heeren! Overzicht van de groote belangstelling bij de begrafenis van wethouder Onder - dijk, die een geziene persoonlijkheid was in Middelburg. (jud-burgemeester i emhoul spreekt een herdenkingsrede uit aan de groeve, ter wijl de sneeuw in dichte vlokken neer daalde. Hei op een mijn geloopen Italiaansche vrachtschip „Comitas"dat nabij „de schoone Waardin" aan den grond was gezet, is niet meer kunnen worden behouden. Aangezien het schip door midden is gebroken, verdween het ten slotte bijna heelemaal in het water. Het echtoaar L. I'. Withage tierdenl t op 6 Januari den dag, waarop het 50 jaar geleden in het huwelijk trad. Foto van het echtpaar. Te Middelburg had op Woensdag 27 December de begrafenis plaats van wet houder J. Onderdijk. Het stoffelijk overschot wordt grafwaarts gedragen. •H

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 11