Te gast by de KON. NED. MARINE In den guren oostenwind heep de seiner het niet bepaald gemakkelijk. Hij is in 't want geklommen om het toplicht na te zien. Als her- kenningsteeken voert het schip een zwarten zak aan den mast. Hechts: Alles is in gereedheid ge bracht om van den kant te gaan. Een luitenant ter zee staat op de brug klaar om het bevél alles los" te geven. Wanneer een goed Hollander eenmaal den smaak van de zee te pakken heeft, dan ver pandt hij ook hart en ziel aan de zilte baren. Nadat wij dus een suc cesvollen tocht met een haringtrawler hadden gemaakt, zonnen wij op middelen, hoe wij 't klaar konden spelen, eens met een der vele schepen der marine, die dagelijks oefeningen houden, rpee te kunnen gaan, om die oefeningen eens meer van dichtbij te aanschou wen. Dank zij de zeer welwillende medewer king van den Staf, en ook van den plaatselijken commandant, zijn wij in staat u een beeld te ge ven van een tak onzer marine, die op 't oogen- blik wel 'n zeer belang rijk onderdeel van onze zeemacht uitmaakt, na melijk van een divisie mijnenvegers en haar arbeid. W T hebt het uitentreure gehoord en gelezen, I I dat hierbij geen plaatsnamen kunnen en I mogen worden genoemd, dus wij zullen volstaan met de vermelding, dat de zee oefeningen „ergens aan de Nederlandsche kust" werden gehouden. Wij willen voorop stellen, dat wij met opzet ons tot de marine hebben gewend, omdat er over de oefe ningen van de landmacht in het algemeen reeds zoo veel gepubliceerd is, dat de zeemacht er tot dusver toch eigenlijk maar bekaaid is afgekomen. Stelt u zich echter vooral niet voor, dat wij u een sensationeel beeld gaan ophangen van springende mijnen en wat dies meer zij. Want, ik weet niet, waaraan het eigenlijk ligt, maar deze lieden doen alles met een dergelijke kalmte, met een ik zou haast zeggen elegance worden de diverse, toch in feite zeer zware oefeningen uitgevoerd, dat ik mij achteraf de vraag heb gesteld: Links: Het Holmes-lichtDit is een reddingsboei, vervaardigd van zeer licht hout. De handle, welke duidelijk zichtbaar is, wordt naar beneden gedrukt, waardoor het toestel loslaat. Het ingenieuze van deze boei is dat zich in den koker een lamp bevindt, die 's nachts de plek aangeeft, waar zij drijftoverdag is zij op grooten afstand zichtbaar, doordat er een sterke rook wordt ontwikkeld.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 2