Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP Te Nisse, zoo schrijven de provinciale bladen, is een werkman door een schuw rund tegen den grond gestooten, waar door hij, behalve hoofdwonden, ook een hersenschudding bekwam. Een wilde stier schijnt toch nog voordeeliger in den omgang. Aan de voltooiing der doorbraak van tuit Vlissingscheu Boulevard wordt de laatste hand gelegd. Te. Kortyene is onder yroote belangstelling de nieuwe Land bouw-Huishoudschool geopend, gesticht door de Zeeuwsche Landbouw- Maatschappij. Eiïtl SsËöKsih Mist, mijnengevaar en andere redenen hielden tijdens tie feestdagen vele schepen ter reede van Vlissingen op. De aanslibbing van het Sloe, dat velen gaarne nu reeds ingepolderd hadden gezien, wordt door het domeinbestuur nog steeds met kracht bevorderd. Te Middelburg zijn zware debatten geleverd over een voorstel om op de begrooting meer gelden uit te trekken voor den post „gesmeerde broodjes ten behoeve van stembureauleden". Bij de jongste verkiezing kon men maar voor f 170.broodjes koopen, wat veel te weinig bleek te zijn. Het crediet is aanmerkelijk verhoogd. Ieder begreep uiteindelijk, dat ook stembureauleden beter hun troost kun nen zoeken in de spijs dan in den drank. Het gevaar voor brooddronkenheid werd terecht weggecijferd, bij zulke innemende mensehen is dit niet te ver wachten De visschersvereeniging te lerseke, in vergadering bijeen, sprak zich uit voor het plaatsen van een regeerings- misthoorn aan het uiteinde van het kanaal door Zuid-Beveland. Een studie commissie zal zich belasten met 't op helderen van de vraag of het uiteinde van dit kanaal bij Hansweert dan wel bij Wemeldinge is. Tot zoo lang zal men zjch probeeren te behelpen met het bekende gezelschap, de „Scheldegalm" Hallohallohier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Een gedeelte van de geredde bemanning der „Comitas" wie dit avontuur nog lang zal heugen. Men meldt ons uit de provinciale hoofdstad, dat de Provinciale Staten zich drie zittingen lang bezig hielden met de Zegam-voorstellen. Gelukkig bedachten de meeste Statenleden ten slotte, dat het van traangas tot lach gas slechts één stap is, en kan zelfs die stap niet meer gezet worden, laten wij Zeeuwen dan onze smartelijke trekken verbergen achter het stoïcijnsche gas masker. Moedig voorwaarts, geef gas! Uit de observatieposten van onze sterrenkundige Zeeuwsche medewerkers seinde men ons dezer dagen, dat duide lijk gezien is, hoe de Groote Beer ge poogd heeft een poot uit te steken naar de wespentaille van Orion. De conclusies daaraan vastgeknoopt, kunnen wij wegens gebrek aan zendtijd niet mededeelen Donderdag l December liep in de Wielingen het lttili- aansche vrachtschip „Comitas" op 'n mijn. Het schip kon nog worden weggesleept en nabij het lort Rammekens aan den grond worden gezet om zinken te voorkomen. Later brak het echter in tweeën. Uit Terneuzen vernamen wij, dat. tijdens de vaart op het kanaal, een dei- opvarenden van het Belgische schip Adolf Urban", door het uitschieten van den scheerbalk overboord viel en alleen zijn redding te danken had aan het feit, dat de waterpolitie hem 'n paar handboeien toewierp. De autoriteiten hebben den scheeps barbier tevens bevolen, voortaan zijn bedrijf met een scheerstoel uit te oefe nen Onze medewerker te Oostburg seinde ons, dat op de vergadering van het Groene Kruis de voorzitter een speech hield, die in den smaak viel, en dat er een film vertoond werd, die eveneens in den smaak viel. Ten slotte is er nog '11 taart verloot, waarover onze correspon dent verder zwijgt. Op onze telefonische informatie werd slechts flauwtjes bescheid gegeven. Wij meenden het bekende spreekwoord te hooren, dat men een gegeven taart niet in den mond behoort te steken! Onder yroote belangstelling had te Mid delburg de begrafenis plaats van jhr. Boreel, in leven ingenieur van den polder Walcheren t electrisch gemaal te Middelburg, de kroon op zijn levens werk, werd naar hem vernoemd. Bij de groeve van jhr. Boreel werd o.a. het woord gevoerd door mr. Landsheer, voorzitter van den polder Walcheren, die de verdiensten van den ontslapene schetste.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 32