8 Hij werd onmiddellijk aan den generaal voorgesteld en deze benoemde hem tot ordonnans in den sector van fort Lamed. F/fk-y juist op het oogenblik, waarop zijn paard in het water stapte, een kogel langs hem heen floot. Bill glimlachte om de onhandigheid van den schutter, maar vroeg zich toch af, hoe het kwam, dat de man hem steeds miste, aangezien men voor de hinder lagen immers juist menschen uitzoekt, die het best schieten. Op een ochtend passeerde hij opnieuw deze plek en nu werd zijn paard onder hem doodgeschoten. Juist toen het schot weerklonk zag hij iets tusschen het riet bewegen en hij had nog den tijd aan te leggen en te vuren. Onmiddellijk daarop ging hij op zijn knieën liggen en riep: „Handen omhoog, daarginds, of ik schiet nog eens." Twee bebloede handen werden omhooggeheven en Bill waadde nu snel door het water, zijn geweer in den aanslag houdend. Aan den anderen kant lag een man, die zwaar gewond bleek te zijn. Hij droeg een uniform van het leger der zuidelijken. „Bill," zei hij. ,,Ik ken je. Je hebt een vriend ge dood." „Mijn vrienden dragen een andere uniform. Mijn vrienden schieten niet op me. Je behoeft niet bang te zijn. Gewonden doe ik niets. Bovendien is mijn schot altijd doodelijk." „Ik weet het. Bill, ik was het, die eiken dag op je schoot. Ik deed het om je te redden. Ik schoot er met opzet altijd naast. Ik heb dien brief geschreven om je te waarschuwen. En vandaag heb ik je paard doodgeschoten in de hoop, dat je voortaan deze plaats zou vermijden." Bill boog zich over den onbekende, die klaarblijke lijk niet loog. Maar hij kende den man niet. „Ik ben Jerome Kurner." En nu herinnerde Bill zich de woorden van zijn vader: „Kurner heeft me nog willen sparen, maar Jurgaal sprong onverhoeds op mij af." „Jerome," riep hij uit. „Ben jij het?" Maar de man antwoordde niet meer, zijn hoofd was achterover gezakt, zijn oogen waren gesloten. Sedert dien dag zocht Bill steeds het heetst van den strijd. Want nu had hij een dubbele reden om de moordenaars van zijn vader te vinden. Op een dag, bij een schermutseling, waarin het bloedig toeging, herkende hij einde lijk Jurgaal. Als een razende sprong hij op den man af en doorstak hem met zijn dolk. „Zooals jij het mijn vader gedaan hebt," schreeuwde hij. De man keek hem met starre oogen aan en zakte daarna met gevouwen handen op zijn knieën. Bill Codv had zijn eed gestand gedaan. Zijn vader was gewroken een razende sprung hij op den man aj en doorstak hem met zijn dolk. Het was zijn laatste daad in dezen bloedigen burgeroorlog, want kort daarop werd het regiment van Bill teruggetrok ken, omdat het drie jaar achtereen dienst had gedaan. De rust beviel hem maar half en als hij nu eens in een gramstorige, dan weer in een zwaar moedige bui door de vlakte reed, dacht hij vol heim wee terug aan den tijd, waarin hij met Indianen en paar dendieven vocht. Hoewel hij zich ook in den strijd tus schen de noordelijke en zuidelijke staten met roem overdekt had, was de her innering aan den dood van Kurner hem onaangenaam en daarom aarzelde hij dienst te nemen voor zijn verlof voorbij was, hoewel hij zich gruwelijk verveelde. Op een dag zwierf hij in een niet al te best humeur over de prairie, toen hij plotseling een merkwaardige ontmoeting had. Eensklaps kwam een meisje op een prachtig paard achter een boschje vandaan. Zij had een knap gezicht en blonde krullen, die grappig op en neer deinden, terwijl zij voortreed. Bill hield ver rast zijn paard in, maar voor hij tien kon tellen was de schoone onbekende al voorbij en toen hij in St. Louis terug was, leek het hem alsof hij gedroomd had. Toch was hij zoo verstandig den vol genden dag op denzelfden tijd weer naar de plaats te gaan, waar hij het meisje gezien had en nu had hij de tegenwoor digheid van geest zijn hoed af te nemen, toen zij hem voorbijkwam. Zij groette vriendelijk terug, maar reed door. Bill,die nogal vindingrijk was, wan neer hij zijn vijanden wilde verschalken, zag echter geen kans nader met zijn aangebedene in aanraking te komen. Eiken ochtend ging hij weer naar die bepaalde plek, groette, werd terugge groet en reed dan weer naar huis. Zoo ging het dagen achtereen en hij schoot maar niet cp. Steeds kwam hij ver liefder terug na zoo'n vergeefschen rit, maar toch vond hij den volgenden dag den moed niet om het meisje aan te spreken. Maar op een dag was het geluk hem gunstig, want op het oogenblik, dat zij elkaar tegenkwamen, begon het paard van het-meisje te steige ren en dreigde op hol te slaan. In een paar sprongen was Bill aan haar zijde, kalmeerde het paard en begon een gesprek. Zij heette Louise Erederici en vertelde hem, dat zij Engelsche was, pas in het land was, heelemaai geen kennissen of vrienden had en daarom 's morgens op haar eentje uitreed. Zij spraken met elkaar af den volgenden dag samen te gaan en een paar weken later waren ze zoo goed als ver loofd. De olficieele verloving vond kort daarop in de groote zaal van Bill's boerderij en op het daarop volgende feestmaal beloofde Bill zijn aanstaande vrouw het soldatenleven vaarwel te zeggen, omdat dit te gevaarlijk was. Bovendien was de soldij niet voldoende om een huishouden van op te zetten en ten slotte had defirmaRussel, Ma jors and Waddel r&rfj weer gevraagd of Bill bij haar wilde /"(Stiff JA- v komen tegen een cgKsDty veel hooger salaris dan zij vroeger had- tairen dienst en zijn verloofde was Jjf Mwfmm lÊi X gerustgesteld en er m *ir van overtuigd, dat VI/ Ikv _JmM hij van nu af aan niet zooveel gevaar mi zou loopen/iiZh&ZZèZ-y Zr /M Handen omhoog, daarginds, of ik schiet nog eens." WORDT Hij nam zijn hoed af, zij groette vriendelijk terug, maar reed door. VERVOLGD begon het paard van het meisje te steigeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 8