ROMANTISCHE FIGUREN UIT HET LEVEN VAN BUFFALO BILL 'h itmaal waren het geen goe deren, die Bill te vervoeren had, doch pas sagiers. De firma Rus- sel, Majors and Wad- lel had een dienst geopend van St. Joseph naar Salt Lake City, de Mormonenstad, en vandaar naar San Francisco. Het was een enorm traject, maar er waren goed ingerichte pleisterplaatsen gebouwd. De dili gence, die op dit traject moest rijden, was speciaal voor dit doel vervaardigd. Zij kon bespannen worden met zes, acht en tien paarden, al naar den toestand van de wegen. Een koetsier en een agent van de onderneming vormden het personeel, dat voor het Ook blanke» trachtten een- za me reizigers uitte schudden. ....schoot hij met een revolver in de andere hand o Indiaan in het zand tui verloop van de reis verantwoordelijk was. Beiden waren gewapend, want niet alleen Indianen maakten het gebied, waardoor men reed, onveilig, ook blanken,die teleur gesteld van do goudvelden terugkwamen, waar zij hun laatste geld hadden opge maakt zonder iets te vinden, trachtten hun droevig bestaan te rekken door een zame reizigers of, als zij kans zagen in vereeniging op te treden, zelfs postwagens te plunderen. De reizigers, die gebruik maakten van de diligence, waren gewoonlijk rijke lieden, aangezien de tarieven zeer hoog waren en dikwijls werden op deze wijze ook groote bedragen van de eene plaats naar de andere getransporteerd, omdat er geen ander communicatie middel bestond. Een maand lang reed Bill geregeld de vastgestelde route zonder dat er iets bij zonders gebeurde,maar toen het weer slechter begon te worden, kon inen elk oogenblik een aanval verwachten. Op een neveligen Novem- berochtend, bij den overgang van een ri viertje, werd het voer tuig plotseling met pijlen beschoten. Langs het water stond een groot aantal wilgen en achter eiken wilg stond 'n Indiaan verscholen. Ongelukkigerwijze be hoorden zij tot een stam. dien Bill niet kende. Er zat dus niets anders op dan te vechten. Zijn kame raad, luitenant Pau- wers, de agent van de onderneming, was bij het eerste salvo al ge wond, de reizigers slaakten alleen maar verschrikte kreten en Bill was dus geheel aan zijn lot overge laten. Terwijl hij de Indianen met zijn revolver op 'n afstand liield, slaagde hij er in, de diligence uit de bedding van het riviertje te krijgen, maar hij bemerkte weldra, dat zij niet van plan waren hun voornemen op te geven want nauwelijks had hij de zweep over de paarden gelegd, of hij zag, dat de Roodhui den eveneens hun paar den te voorschijn ge haald hadden om hem te volgen en zoo moge lijk te omsingelen. Heelemaal vooraan reedeen zwaarge- spierde kerel, waar schijnlijk het opper hoofd, naar z'n hoofd tooi te oordeelen en ....twee nogal ongunstig uitziende individuen.... Bill zag wel in, dat hij alleen maar kans had om te ontsnappen, als hij dien man onschadelijk kon maken. Terwijl hij met zijn eene hand de paarden bestuurde, schoot hij met de andere over het dak van de diligence en zag, juist op het oogenblik, dat hij opnieuw zou moeten laden, den Indiaan in het zand tuimelen. De overige aanvallers waren zoo ontsteld over het verlies van hun aanvoerder, dat zij de achtervolging opgaven. Dit was de eenige aanval, die de Rood huiden op de diligence van de firma Russel Majors and Waddel durfden ondernemen, maar de blanke bandieten hielden er andere methoden op na. Dit ondervond Bill, toen hij eens een groot bedrag aan geld had te vervoeren. Zoodra hij het in ontvangst genomen had nam hij de voor zorg eens in den wagen te kijken en be merkte, dat twee, nogal ongunstig uit ziende individuen heel veel moeite deden om te laten blijken, dat ze elkaar heelemaal niet kenden. Hij droeg nu zorg, dat de beide mannen tegenover el kaar kwamen te zitten onder voorwendsel, dat dit beter was voor het evenwicht van den wagen. Hij vertrok op den gewonen ile diligence en zag den Het duurde niet langof dé beide mannen lagen gebonden in hei gras.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 28