c mll friends 29 ....en kort daarop ging het jonge paar op reis. tijd, maar nauwe lijks had hij de stad verlaten of bijhield stil, zoogenaamd om iets aan het tuig van de paar den te veran deren. Daarop begaf hij zich naar de dili gence-en hield elk van de twee mannen een revolver onderden neus „Handen omhoog!" be val hij. De beide rei zigers begon nen te protes teeren. „Geen praat jes," meende Bill. „Handen omhoog of ik schiet." De mannen gehoorzaamden. „Goed zoo. Mijnheer," vervolgde hij tot een van de inzittenden, die over al zijn leden beefde, „wilt u die kerels even fouilleeren? Kijk eens of ze wapens bij zich hebben. Wees niet bang. Ik zal u wel bescher men." De reiziger deed, wat hem gevraagd werd en ontdekte, dat elke man twee geladen revolvers bjj zich had. „Nee n nu dat touw, mijnheer, en bind ze zoo, dat ze zich niet kunnen verroeren. Ze zullen dat wel toelaten, want anders hebben ze een kogel in hun hoofd voor ze tien kunnen tellen." Het duurde niet lang, of de beide mannen lagen gebonden in het gras. „Prachtig," zei Bill. „Nu gaan we even naar huis terug om die heeren bij den sheriff af te leveren en dan kun nen we onze reis vervolgen. U moet me deze kleine vertraging niet kwalijk nemen, want ik ben nu eenmaal ver antwoordelijk voor de veiligheid van ons allen." De twee bandieten werden naar den sheriff gebracht en de reis verliep verder zonder incidenten, maar toch hoorde Louise, dat haar verloofde nu al twee maal groot gevaar geloopen had. Zij schreef hem een brief, dat het vak van postillon nu ook niet zoo rustig was als zij zich wel had voorgesteld en daarom vroeg zij hem zijn baantje er-aan te geven en zich op de boerderij te vestigen. Bill was het eigenlijk wel met haar eens, dat hij, als ze gingen trouwen, een kalmer leven moe t gaan leiden en toen dan ook de lente in aantocht was en de trouwdag was vastgesteld, zei hij zijn betrekking bij Russel, Majors and Waddel op. Een week later vond het huwelijk plaats en kort daarop ging het jonge paar op reis. Bill en zijn vrouw baarden overal opzien. Gedu rende hun reis langs de i Missouri keken de menschen dikwijls om, want zij pasten werkelijk precies bij elkaar. Mrs. Cody stond er echter op, dat Bill niet meer naar de firma Russel, Majors and Waddel terugging, want zij had er geen zin in, den geheelen dag in angst te zitten. Zij besloten dus een hotel te beginnen in de buurt van Hays City. De streek was niet bijzonder goed bevolkt, maar men meen e niet ver van de stad goud gevonden te hebbeu en verwachtte een groot aantal goudzoekers. Bill liet zijn zusters komen om bij de bediening te helpen. Daarna noodigde hij al zijn vrienden uit, om bij hem te komen logeeren ten einde, zooals hij zei, reclame voor de zaak te maken. Natuurlijk gaf hij hun gratis kost en inwoning. „Van vrienden kan men geen geld aannemen," was zijn stelregel. Het duurde niet lang, of het hotel was zoo vol, dat men de betalende gasten moest weigeren. Overal in het gebouw, in de gelagkamer en de leeszaal, in de bar en de vestibule, zaten de vrienden van Bill, die zich het eten en drinken goed lieten smaken en niet veel eerbied hadden voor het meubilair. Maar Bill bleef vriendelijk tot het uiterste en verkondigde maar steeds: „Van vrienden kan men geen geld aannemen," net zoo lang tot hij gedwongen was de jaak weer te sluiten. openINc „Hoe jammer," zei hij. „En het was zoo'n goedbeklant hotel." Bill was niet be paald een handels man, maar hij was bijzonder actief Voor rekening van eert grossier in krui denierswaren stelde hij een convooi samen, dat voor het westen bestemd was. Zijn vrouw ging met hem mee en onmiddellijk on dervond zij aan den lijve, dat Bill weer een bijzonder ge vaarlijke opdracht had aanvaard, want zij waren nog geen week onderweg, of zij werden aange vallen door een troep van meer dan honderd Indianen. Zij moesten de koopwaar, die zij vervoerden, in den steek laten en kon den blij zijn, dat zij het er levend hadden afgebracht. Aangezien Bill zich verplicht achtte zijn lastgever de waarde van de aan zijn hoede toevertrouwde goederen te vergoeden, hetgeen hem de laatste rest van zijn opgespaard geld kostte, was hij gedwongen, weer naa: 'n betrekking om te zien en op voorspraak van zijn vrienden, werd hij door generaal Custer benoemd tot dienspersoonlijken gids in den rang van adju ia t-onderoffieier. De gene aal behandelde Bill meer als zijn vriend dan als zijn ondergeschikte, maar eens op een dag maakt? hij zich toch kwaad. Hij had zijn gids gezegd, dat hij van plan was een inspectietocht naar Fort Lar- ned te ondernemen, doch wie schetst zijn verbazing, toen h'j bemerkte, dat Bill met een ezel voor zijn kwartier verscheen, terwijl hij het paard van den generaal bij den toom voor de deur op en neer leidde! Jehebt nieteens z oovee' respect voor je generaal, dat je je niet schaamt op een ezel met hem op inspectie te gaan," sp a hij. Bill antwoordde niet en toen h'j hst ernstige gezicht van zijn gids zag, had de generaal niet den moed hem naar den stal te sturen om een paard te halen, doch bepaalde zich onderweg tot enkele goed moedige spotternijen. „Je lijkt wel een schildpad," smaalde hij. „Ben jij nu een gids? Je komt steeds achter me aan in plaats dat je me den weg wijst." Maar op hetzelfde oogenblik, dat hij die woorden uitsprak, te- merkte hij, dat de weg tusschen de rotsen smaller werd en dat links daarvan een diepe afgrond gaapte. Zijn paard begon al schichtig te worden en gleed zelfs uit. Custer moest afstijgen en zijn rijdier bij den teugel voeren, terwijl Bill's ezel zoo kalmpjes voortstapte, alsof hij een heele prairie tot zijn beschikking had. verwachtte een aantil goud zoekers. Het hotel was zoo rol. dat men de betalende gasten moest weigeren. Overal zaten de vrienden van Bill, die zich het eten en d.inken goed lieten smaken.... „De schildpad heeft het van de haas gewonnen," mompelde Bill tusschen zijn tanden, doch zoo luid, dat de generaal het duidelijk kon verstaan. Hij gaf den generaal ten slotte den raad, om zijn paard op een klein plateautje aan een boom vast te binden en het dier op den terugweg weer mee te nemen. Intusschen kon de generaal achter op zjn ezel meerijden, dan schoten ze wat vlngger op. Custer zag wel in, dat er niet veel anders opzat en Bill zette hem op dezen gedenkwaardigen ut alle spotternijen betaald, die zijn meerdere zich aa het begin van den tocht veroorloofd had. Maar de ezel m nest nu n d nbbelen last dragen en gaf lucht aan zijn verontwaardiging door 1 lil „Ia, ia" te schreeuwen. Niet lang daarna werd Bill tot officier bevorderd, maar dit bleef hij niet lang, want weldra nam hij ont slag uit den dienst, omdat men hem een betrekking had aangeboden, die juist voor hem ge schikt was en waarbij hij ve.l meer ver diende dan in het leger. Men begon juist in die dagen den transcontinentalen spoorweg in Amerika te bouwen. Hierbij vonden duizenden arbeiders werk, en deze menschen moesten gevoed worden. Nu was het heel moeilijk om hen geregeld van verschvleesch te voorzien, omdat zelfs de trein er niet op ingericht was dit te verroeren. De gebroeders Goddart, die op zich hadden genomen 1500 man van levensmiddelen te voorzien, lieten hem bij zich komen en vroegen henj om raad. Bill ver telde hun, hoe hij zich de oplossing van het vraagstuk had gedacht. „Wat," zei hij, „wilt u hier zelf vee gaan fokken? Ik ken de streek hier goed en weet zeker, dat de dieren hier niet zullen aarden. En hoe wilt u de eerste kudden hier brengen! Dat zal niet gemakkelijk gaan. Maar er is wel iets anders op te vinden. Hier in de buurt zit het vol met buffels. ...en weinig eerbied hadden voor het meubilair Zij werden aangevallen door een troep van meer dan honderd Indianen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 29