ZEEUWSCHE OiMROEP ZEEUWSCH NIEUWS 19 Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Het regende berichten uit ongeveer alle Zeeuwsche gemeenten over de schit terende verduisteringsoefeningen. Ty peerend vonden wij de uitdrukking van een der voornaamste autoriteiten, dat in al de pikdonkerte van deze mani festatie de medewerking der burgerij hem een lichtpunt was geweest van vele kaarsen-sterkte. Hier en daar heeft de omschakeling der politieplichten eenige vergissingen doen ontstaan, die niet meer opgenoemd dienen te worden. Het is nogal glad, dat menschen, wier ge- heele leven gewijd is aan de bestrijding der verduistering, eenige moeite hadden met hun nieuwe taak om ieder, die niet goed verduisterde, op de vurige vingers te tikken. Gezellig doen eenige contrasten aan. Te Middelburg bijvoorbeeld behoefde de overvloedige verlichting van de ijs baan niet gedoofd te worden, omdat het gemeentebestuur voorkomen wilde, dat er 'n scheeve schaats werd gereden, terwijl elders met een babyspuitje werd gewerkt om de brandende sigaren van onnadenkende voetgangers te blusschen. Eenige protesten tegen het driedaag- sche karakter, welke de demonstratie in enkele plaatsen wekte, namen wij met een doove-mans-oor op. Ten slotte is het een compliment, wan neer het gezag zijn onderdanen in het donker vertrouwt Onze correspondent te Ierseke meldt met begrijpelijk enthousiasme, dat een schoonrijdende militair op de baan zoo raai- kwam te vallen, dat de schaats van een ander hem in zijn been drong. De belangstelling op geheel het Beve- landsche platteland voor dit incident is hevig. Men heeft zijn sensatiezucht zoolang moeten bevredigen aan een kalf met twee koppen of 'n koe met vijf pooten, dat een soldaat met drie schaat sen een welkome variatie beteekent! Uit Sluis ontvingen wij de verras sende tijding, dat de directie van een rijwielfabriek aldaar baar personeel verlof heeft gegeven om schaatsen te rijden. Naar wij vernamen, is dit milde ge baar te danken aan het feit, dat j.l. zomer de arbeiders van een schaatsen- tabriek in Friesland toestemming kregen om te fietsen Wij vernamen uit Groenendijk, dat daar kort na Nieuwjaar voor een uit verkochte zaal het drama „De oude schuld" is opgevoerd. Daar de autoriteiten terecht vreesden, dat dit in den balanstijd zoo teere onder werp eenige zenuwen zou schokken, had men zich de hulp van E.H.B.O. ver zekerd. Gelukkig behoefde niet inge grepen te worden! Langs de Zeeuwsch-Vlaamsche grens vlamde plotseling een intense smokkel handel in electrische sigarenaanstekers op. Men vertelde ons, dat dit meer een voorzorgsmaatregel betreft. De handel verwacht n.l. dat bij een langdurigen krijgstoestand in Europa de noodzaak van het op 'n houtje bijten zóó groot zal worden, dat de lucifersfabrieken niet meer aan materiaal zullen kunnen ko men Tot de volgende week, dames en heereu Ook Zuid-Bevelandsche paren waren naar Middelburg ge ko-men om mee te dingen. Als 't opruimingsmaand is in de Zeeuwsche, steden. Het was Zaterdag 13 dezer 25 jaar geledendat de heer J. yV. Schuurman benoemd werd tot gemeentesecretaris van Homburg en Aagtekerke. Burgerij en gemeenteraden hebben den nauwgezetten functionaris bij deze gelegenheid hartelijk gehuldigd. Van de plechtigheid te Domburg maakten wij bijgaande opname. Een Walchersch paartje in dracht, dat zich kras wist te weren. Het Zeeuwsch kampioenschap schoonrijden voor paren werd te Middelburg op de Singel - banen verreden. - Een sportief paartje in actie. He Boerenmaandag, de eerste marktdag van 't jaar, was weer een feestelijk en qezéüiq evenement voor Hulst. Het populaire Domburgsche fanfarecorps ApoUo viert deze maand zijn veertigjarig jubiUL He mossel begint, dank zij de intense propaganda, populairder te worden in Nederland. Dat geeft den Philippxenschen mossel- visschers weer wat moed.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 19