KALZAN beter...., Ik verloor niet alleen overtollig VET maar ik UOel me zooveel DRUIVENZOUT Het gebod zijns vaders.... Goede receptjes 26 De meeste vrouwen krijgen uit den aard van hare bezigheden tekort aan lichaamsbeweging. En dat leidt dan onwillekeurig tot de vorming van overtollig, schadelijk vet. Voor haar is WEX, het frissche. mousseerende druivenzout, een heerlijk middel.— WEX reduceert regelmatig, zonder te forceeren, alle overtollig vet, en gaat ook de vor ming daarvan tegen. Maar boven dien oefent dit zuivere natuur product z'n heilzame werking uit op het heele gestel. De organen, die eigenlijk reeds lijden door dat gebrek aan voldoende lichaams beweging, komen weer tot hunne normale functies en leven weer op. Zoodoende voert WEX. bij regel matig gebruik, dagelijks nieuwe vitaliteit toe aan het geheele gestel. Vlet WEX géén dieet, ook geen ver moeiende oefeningen! Begin er óók mee. Zoo mogelijk vandaag nog! Wex is verkrijgbaar bij alle apothekers en dro gisten in handige, apart verpakte hoeveelheden eendoos van 6stuks40 et., groote flescb voor ft 1.20. MOUSSEEREND Vervolg van bladz. 23 beurs waardeloos zouden zijn. Mede- het Suez-kanaal omhoog;. Het was geen lijden? Medelijden kan men misschien schokkende beweging zooals bij de verwachten van 'n vijandelijken soldaat, daling: de beweging was gestaag en snel van een straatroover, een moordenaar, gelijk de vlucht van een ten hemel Maar vraag eerder medelijden aan een strevenden vogel. tijger dan aan een beursspeculant. Ieder Een uur na opening der beurs ston- dacht aan zichzelf. Wat raakt het mij den de aandeelen van de Compagnie zoo mijn broer ten onder gaat! Ik wil ITniverselle du Canal Maritime de Suez leven! Ik wil goud hebben, goud, goud! op 80. Een kwartier later hadden ze En waanzinnig moest degeen zijn die hun nominale waarde bereikt. En bij nu geld besteedde aan prullen. wijze van reactie sloot de beurs dien Voor waanzinnig werd ook Emile dag met een stijging van twintig pun- Hautcourt gehouden. Emile Hautcourt ten. was de strooman van monsieur Dorville, Baron Haussmann was voldaan. De die de vertrouwensman was van baron millioenen, die hij in de onderneming Haussmann. En Emile Hautcourt kocht had gestoken, waren gered. Hij had bevend en voorzichtig aandeelen van zelfs een kleine winst gemaakt. Dank het Suez-kanaal. Bij kleine pakketten zij den raad van zijn particulieren tegelijk. Twintig aandeelendertig aan- secretaris. deelen. Sommigen lachten. „Die Haut- Toen Alexander van Heusden dien court riepen ze spottend. „Hij volgt avond kas opmaakte, bleef hem, na zijn gewone tactiek; hij behoort tot de aftrek van het aan Haussmann ver gieren die azen op de doodenschuldigde bedrag, een batig saldo van Later, wanneer de aandeelen van het ruim vierhonderdduizend francs; twee- Suez-kanaal zoo ongeveer waardeloos maal honderdduizend gulden, zijn, kan hij ze nog roet een heel klein Alexander van Heusden legde be- winstje verkoopen. Er zijn nog altijd daard zijn pen neer. Zijn oogen bleven fantasten, die een paar centimes betalen koel: zijn gelaat bleef strak. Het kwam voor een papier, dat over vijfentwintig zelfs niet bij hem op, een extra glas jaar misschien een kwart franc waard wijn te drinken, wordtGeld? Hautcourt liet hen lachen. Wat Ja, hij was rijk! Met zesentwintig deerde hem de spot? Hij verloor immers jaar bezat hij een kapitaal van twee geen centime; hij waagde niets! Hij maal honderdduizend gulden! Iedere verdiende maar zijn daggeldje door andere, jongeman van zijn leeftijd zou aandeeien te koopen voor monsieur van vreugde gedanst hebben. Niet Dorville. Stellig; hij wist heel goed, Alexander van Heusden. dat het gekkenwerk en weggesmeten De tijd van dansen was voor hem geld was. Negentigduizend francs voor voorbij! Hij was een echte Van Hens- effecten die met de minuut kelderden, den. Na den eersten, zwaren schok in (Hij kocht voor precies negentigdui- zijn leven was hij een ernstig man ge- zend francs: de dertigduizend francs worden. die Alexander van Heusden van zijn Tweemaal honderdduizend gulden! moeder geërfd en de zestigduizend die Geld? Neen, in zijn oogen was het geen hij van baron Haussmann geleend had.) geld. Voor hem was het een wapen. Dorville kocht die stukken legen den Voorloopig nog maar een zwak wapen, koers van 20 3/8. Hij hoopte het veel sterker te maken. Amper honderd francs voor een aan- Om er mee te kunnen vechten tegen deel, dat een nominale waarde had van menschen, die op Geldersche kasteelen vijfhonderd! Maar. woonden. de oorlog met Engeland kan Alexander van Heusden, gezeten ieder oogenblik uitbreken, dachten de voor de schrijftafel* in zijn eenvoudige wanhopigen. Of wil men een oorlog woidng aan den Quai des Célestines, op voorkomen, dan zullen de werkzaam- den linker Seine-oever te Parijs, maak- heden in de landengte van Suez worden te dien avond twee balansen op. stopgezet. De eerste was de balans zijner finan- En in beide gevallen was zelfs hon- ciën. derd francs te veel voor een effect. Ze sloot met een winst van ruim hon- dat niet meer de kosten van het papier derd vijfentachtig duizend gulden. Een waard was. klein jaartje geleden, terugkeerend naar Bij het sluiten van de beurs noteerden Parijs, l>ezat hij slechts de vijftien de aandeelen van het Suez-kanaal duizend gulden van moeders versterf. 19 ,(^4_ Nu, op den avond der fantastische spe culatie met de aandeelen van het Suez- De avondbladen brachten het bericht kanaal, kon hij zijn vermogen schatten van de benoeming van Benjamin Dis- op twee ton gouds. Hij mocht tevreden raeli tot eersten minister van Groot- zijn. Brittannië en Ierland. En hoe stond het met de tweede ba lans; de balans van zijn leven gedurende Dien dag waren vele menschen tot de laatste tien maanden? den bedelstaf gebracht. Dacht hij terug aan het evenement Dien dag waren enkele ingewijden dat hem indertijd de diepste vernedering schatrijk geworden. van zijn leven scheen, dan bleef bij volmaakt kalm. Den dag na de catastrophe aan de Parijsche beurs vlogen de aandeelen van Wordf vervolgd PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der perio dieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam. 's-Gravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62', per kwartaal of f 0.12V, per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonne menten en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaus: HAARLFM, Nassaulaan 51. Telefoon Int. 13866. Giro nr 142700. \MSTKRD4M X Z. Voorburgwal 262. Telefoon Intern. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24. Telefoon Intere. 50540. Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAOE, Stationsweg 95, Telefoon Intere. 111666. Giro nr. 43141. FTRECHT, Biltstraat 142. Telefoon Intere. 13473, Giro nr. 149597. 's-HKRTOGENBOSCH, Stationsweg 27. Telef. Intere. 4286. Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstr. 20. Telef. Int. 5851. Giro nr. 124690. VLJSSINGEN, Badhuisstr. Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Voor verkoudheid. Een goede manier om van Uw verkoudheid af te komen is een kwart liter heet water te ver' mengen met een eetlepel suiker en 30 gram dubbel geconcen treerde Vervus (Vervus kunt U bij Uw apotheker of drogist krijgen). Hier is de dosis: Voor volwassenen 1 eetlepel; voor kinderen van 8 tot 15 jaar een dessertlepel; van 3 tot 8 jaar een theelepel, na eiken maal tijd en voor het naar bed gaan. Voor rheumatiek en spierpijnen. Om rheumatiek en spierpijnen te verdrijven volstaat het 85 gr. terpentijn of, indien niet ver krijgbaar, 85 gr. brandspiritus, goed te vermengen met 15 gr. Rheumagic-olie (geconcen treerd). U haalt de Rheumagic- olie en terpentijn of brand spiritus bij Uw apotheker of drogist. Bevochtig de pijnlijke plaatsen, niet wrijven of mas- seeren, want het mengsel dringt vanzelf reeds in de huid door en verdrijft de pijn. Winterhanden zijn kenmer kend voor een gebrek aan mineralen in het lichaam. Met 4-6 Kalzan-tabletten per dag kan men dit hinderlijke kwaaltje op een eenvoudige doch af doen de w ij ze bestr i j den Dan voert gij aan Uw lichaam die mineralen toe, waaraan het behoefte heeft, waardoor de jeuk verdwijnt en de kloven zich vanzelf sluiten. Verstandig doet gij, door reeds vandaag met Kalzan te beginnen, daar U morgen reeds winterhanden kunt hebben. Gebruik Kalzan eenige weken achter elkaar en gij zult dit jaar geen winterhanden en -voeten hebben, hoe scherp ook de koude mag worden. Het Calcium-Natrium Voedsel Verkrijgbaar bij alle Apotheken en Drogisterijen in tablet- en poedervorm a fl. 1.25 en fl.2.25 per verpakking

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 26