at'**? Chlorodont SI Tandpasta GENEESMIDDELEN EN GENEESWIJZEN VOOR IN HUIS CORRESPONDENTIE Schuimend of niet schuimend Uw winkelier heeft altijd versche Victoria Biscuits! Annonces betreffende 39 Benoodigde stof: 2.75 m. van 140 cm. breed. Verkri 95. Japon van effen stof, mouw met aan geknipte schouder pat, vierkante hals, sluiting metknoopen en knoopsgaten. Be noodigde stof3 m. van 1 30 cm. breed. 96. Japon van tweed, schuine over slag, hals met kleine revecs, rok midden voormet plooi, lange mouw. Benoodigde stof: 2.75 m. van 1 40 cm. breed. 97. Japon van dia gonaal, V-hals met revers, ingezette ceintuur, het geheel gegarneerd met stik sels. Benoodigde stof 2.75 m. van 140 cm. breed. 98. Japon van effen stof, gegarneerd met ruitje in bijpassende kleur, lange mouw, rug met rugstuk. ar in de maten 40, 42, 44, 46 Yan alle ln deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan bet mode-album „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complete, 35 ets. voor mantels en Japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondiasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 293031; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s.v.p. niet van 6 cent) aan het PATRON EN KANTOOR „PAN O RA", NASSAU PLEIN 1, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Mej. L. te H Hieronder volgt een recept voor het maken van Druiven- punch. 1 y2 liter water, het sap van 1 pond druiven, 'n stukje pijpkaneel, een paar peperkorrels, kruidnagelen, foelie, een snufje zout, een stukje cayennepeper, 150 gram suiker. Vermeng het druivensap met de sui ker en laat dit samen doorkoken tot de suiker geheel is opgelost. Laat het daarna bekoelen. Vermeng het water met de kruiden en laat dit ongeveer een kwartier doorkoken. Giet er daarna het sap bij en laat alles samen nog even doorkoken. Filtreer de punch en presen teer ze zoo heet mogelijk in glazen. Mej. L. F. te Naaldwijk. Tot onze spijt konden wij het recept van olie bollen niet meer vóór Oudejaarsavond in ons blad opnemen. Thans laten wij evenwel een goed recept volgen. 1 pond bloem, 2 ons rozijnen, 2 ons krenten, y2 ons gesnipperde sucade, 25 gram snippers, wat geraspte citroen schil, 45 gram gist, I k 2 eieren, l/2 eetlepel zout, \2 liter melk, 1 flesch sla- of boterolie. Doe de bloem in een kom, maak in het midden een kuiltje en giet hierin de gist, die in een gedeelte van de lauwe melk is opgelost. Voeg er daarna, steeds roerende, de rest, van de melk bij en roer er. wanneer het beslag mooi glad is, alle overige ingrediënten, behalve het zout, doorheen. Laat het beslag, toegedekt met, een doek, op een niet te warme plas te gedurende plm. 1 uur rijzen, roer de massa, wanneer ze plm. l/2 uur gerezen heeft, even goed door elkaar en roer er, wanneer ze den ver- eischten tijd gerezen heeft, het zout doorheen. Hak van dit beslag op de gewone wijze de oliebollen in de sla- of boterolie, die zóó heet moet ge maakt zijn, dat de vloeistof begint te dampen. Mej. O. R. te Philippine. Wij danken u voor uw wenken, waarvan wij gaarne gebruik zullen maken. Mevr. M. G. S.-v. d. II. te Amsterdam. Dat de cake in het midden barst, komt omdat de temperatuur van den oven te hoog is. Het beste kunt u bij het bakken van een cake de volgende methode van verwarming toepassen: Verwarm den gasoven 5 minuten met vol gas vóór, plaats den cakevorm in het midden van den oven. bij voorkeur op een rooster. Draai de gaskraan, zoodra de oven gesloten is, op spaarbrander en laat de cake in plm. 55 minuten gaar worden. Zorg er voor, de ovenbranders, indien ze verstelbaar zijn, steeds op „bakken" of „onderhitte" staan. Mevr. V. te Soest. Wij danken u voor het toegezonden recept, waarvan wij gaarne gebruik zullen maken. W. v. D. te A. Eenigen tijd geleden is hier de raad gegeven, olie te drup pelen in een stroef werkend cylinder- slot. Inderdaad is de opmerking, welke u daarover maakt, juist: voor een cy- linderslot mag geen olie worden ge bruikt. Men gebruike hiervoor graphiet, hetgeen een potlootproduct is, dat ge makkelijk met een klein penseeltje in de cylinders kan worden aangebracht. Ook gebruike men voor het verwijde ren van roestvlekken op metalen geen schuurpapier maar fijn schuurlinnen of amarillen. ■Het resultaat is altijd, mooie witte tanden Tube 25 cent. Groote tube 45 cent ~r m a JL Brusselsche Kermis. De eenige echte, sinds 35 jaar populair door smaak en kwaliteit. 22J cent per half pond Java Wafel. Een fijn wafeltje met heerlijke crème-vulling. Bijzonder croquant en zeer licht, dus voordeelig. 27J cent per half pond Jongetje. Een eenvoudig, lekker biscuitje, waar U gul van kunt uitdeelen. 17§ c. p. half pd Bonne Mère. Lekkeren voedzaam door hoog eigehalte. Gezond voor kinderen en heerlijk in puddingen en vla's. 15 cent per ons worden in dit blad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van het stempel „Geen bezwaar" tegen de plaatsing, afgegeven door de Commis sie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmiddelenen Geneeswijzen, waarvan het Secretariaat is gevestigd: SEGBROEKLAAN 33 - 's-GRAVENHAGE

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 39