BULGARIJE van den Balkan Een prachtig gezicht op het beroemde Rila klooster in het Hilski-dal. Het is gebouwd in den vorm van een vierkant en in het midden van den kloosterhof bevindt zich een kerk. De legende verhoedt: Prinses NFour- Djihan, gemalin van Djihan-Ghir den Grooten, Khalif van Bagdad, werd om haar schoonheid „Zon der Vrou wen" genoemd. Op een dag wandelde zij door haar lusthof, waar de roode rozen bloeiden. Vol verrukking gre pen haar blanke handen 'n bloeiende roos en drukten haar tegen haar lip pen. Een droppel beefde op de ge kneusde bladeren, zacht geurend rozenbloed.rozenolie. Koning Boris en koningin Joanna van Bulgarije met hun twee kinderen kroon prins Simeon en prinses Maria Luisa. De geschiedenis In 679 overschreden de van Bulgarije ^-Bulgaren den Donau, onderwierpen de aldaar wonende Slaven en stichtten het eerste Bulgaarsche Rijk. Onder de t3aren Boris en Simeon (de koningen der Bulgaren worden tsaar genoemd) kwam het rijk tot aanzien, maar 't verviel in 1018 door inneiüjke twisten en werd deel van het Byzantijnsche rijk. In 1186 herkreeg Bulgarije zijn zelfstandigneidhet Tweede Rijk ont stond, dat onder den tot heden zeer vereerde tsaar Iwan Assen II zijn bloeitijd beleefde. In 1393 was het weer uit met de vrijheid. De Turken kwamen en hielden het land eeuwenlang geknecht. Slechts in de talrijke kloosters, die de Turken uit een soort bijgeloovigen angst niet durfden te benaderen, bleef de eigen Bulgaarsche aard bewaard, daar werd Bul gaarsche kunst beoefend, daar werd in het geheim

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 4