VlTOS WEK UW LEVER-GAL OP WINTER- KLOOSTERBALSEM vdeten OM RADELOOS TE WORDEN DIE LADDERS NEEN 1 Het gebod zijns yaders.... 26 Het is zoo gemakkelijk en goedkoop deze te laten repareeren volgens het systeem mam ma (Ned. Octrooi.) DÉPOTS IN ALLE VOORAANSTAANDE MANUFACTURENZAKEN Vraagt ons om het dichtstbijzijnde depot. BREIMACHINEHANDEL D. A. DE KNEGT. NASSAUKADE 80 AMSTERDAM W. Tel. 80619 EN U ZULT 'S MORGENS UIT BED SPRINGEN, GEREED OM BERGEN TE VERZETTEN, lederen ilap moet uw lever een liter lever-sal in uw ingewanden tloen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvol doende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt ver stopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER S l.EVER- PILLETJES nemen om deze liter lever- gal vrij te doen vloeien en tl zult u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever-gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothe kers en drogisten, f 0.75. i flink monster Carter's DópÖf Carter's Products - Den Haag Mijnheer, Zend mij gratis t Lev er pilletjes. Naam Straat Woonplaats Vervolg van bladz. 23 is schrijf het dan maar dadelijk want ik opoe. een paar warme rokken. ben nog jong en dan kan het me niks of wat zoo'n oud mensch noodig heeft." meer schelen en ik schrijf u dit omdat „Dank u wel, jonker." Hendrik werd ik ontzettend veel verdriet heb. U hebt bloedrood. „.Jawel, jonker: ik zal het mij wel trouw gezworen, maar zoolang geld heelemaal besteden voor een u bij dien jonker bent vertrouw ik u cadeautje." voor geen half ons ranzige boter want Hendrik Carseboom maakte zich hij heeft hier al zoo veel kwaad gedaan haastig uit. de voeten. Er was nog een dat het meer dan schande is en die massa te doen. Eerst een en ander be- arme mevrouw Bunschoten is verleden spreken met de concierge. Toen verliet week gestorven bet was een heel mooie hij het huis aan de Quai des Célèstines, begrafenis met alles wat er bij hoort en liep den linker-Seine-oever af tot de we hadden het huis vol prachtige bloe- Pont Neuf, stak daar de brug over en men en meneer Bunschoten is ziek van trad een modemagazijn binnen, verdriet. En schrijf nu heel gauw want Den volgenden ochtend nam hij den het is geen fatsoenlijke verkeering wan- trein naar Holland, neer het meisje in Gelderland is en de Aldus kon het geschieden dat Hendrik man in het buitenlandsche Parijs met Carsehoom in stilte een lofzang aanhief al die slechtigheden en niks van zich op koningin Victoria van Engeland, die laat hooren. En als dat zoo blijft dan mister Benjamin Disraeli benoemd had maak ik het uit. Met beleefde hoogachting, Uw liefhebbende Wilhelmina Rutgers' tot eersten minister van Groot-Brittau nië en Ierland, ten gevolge waarvan het geniale scheppingswerk van Ferdinand de Eesseps het Suez-kanaal veilig gesteld werd en jonker Alexander Hendrik ('arseboom had dit aan dui- van Hensden tweemaal honderddui delijkheid niets te wenschen overlatende zend gulden verdiende, document wel twintig maal gelezen en O, ja, er was nog iemand die er even- nam eindelijk een besluit. Er zat niets veel pleizier van had: Wilhelmina Rut anders op: om wille van den vrede en gers, genaamd „Mina", om wille van het meisje zou hij moeten liegen. Hij verliet zijn dakkamertje, III daalde de trap af en klopte aan op de eerste verdieping. Was ooit een kunstenaar in staat, „Binnen!" den jubelzang van een vogel, <ie kleuren - Hendrik trad binnen, 't Was een pracht van een bloem of het teederste beroerde geschiedenis: voor het eerst der minne getrouwelijk uit te beelden f durfde hij den jonker niet in de oogen Het teederste der minne' Dat is niet zien. wanneer twee gelieven elkaar omhelzen „Jonker," begon hij stotterend, ,.ik of hartstochtelijke woorden fluisteren, heb vanmorgen een brief ontvangen uit Want het eerste is als de gloeiende zon- Holland." nekoestering van zomersche korenaren Bij het woord „Holland" haalde en het tweede. ach, woorden. Alexander wrevelig de schouders op. woorden.... hartstochtelijke woorden „Carsehoom. je weet. dat ik over zekere zijn als voorboden van een dreigende dingen niets wil hooren." uitbarsting der natuur. Het teederste (Dat is juist het beroerde, piekerde der minne echter is het moment van Hendrik. Als ik hem de waarheid ver- volmaakten vrede: het oogenblik waar- tel, jaagt hij me de deur uit!) op twee menschenkinderen, na lichte „Nee, jonker, dat is het niet. oneenigheid, weer tot het besef komen maar mijn grootmoeder h'm, h'm, dat ze elkaar boven alles liefhebben; ze is al zoo ouden ziekschie- het moment waarop, gelijk na een zoelen tende iicht in d'r knieënmisschien lenteregen, de zon vriendelijk door de gaat ze wel doodHij kon rustig wolken gluurt: het moment waarop eert liegende oude dame in kwestie rustte „hij" en een „zij" niets zeggen, geen al vijftien jaar onder de groene zoden, beweging maken en elkaar alleen maar „En, jonker, ik zou graag, als het n niet diep in de oogen zien. Een moment, zon te lastig isheilig en puur, dat elke uitbeelding. Hij zweeg: dikke druppels parelden zelfs in woorden, een profanatie zou op zijn voorhoofd. wezen. Toen Alexander begreep, dat slechts Hoe dan ook: het gewijde moment de grootmoeder van den huisknecht in verstreek. Mina slaakte een diepen zucht het geding kwam, keek hij terstond aLs ontwaakte ze uit een betoovering en vriendelijker. keek met schitterende oogen naar de „In orde, ('arseboom. Wil jij je groot- voor haar liggende shawl. Ze huiverde je opzoeken! Kan gebeuren, hoor! We bij de gedachte, zoo'n pronkstuk te mo- hebben vandaag Donderdag. Zorg dat gen dragen. Een echte Casimir shawl, je over een week terug bent. Morgen- met zijde doorweven en met in goud- oclitend om half zeven kun je den trein draad geborduurde vogels en bloemen, naar Holland nemen." Maar dat was nog niet het voor- „Dank u wel, jonker; dank u wel." naamste; de verpakking van de shawl Carsehoom slaakte een zucld van ver- was minstens zoo belangrijk als het lichting: de jonker had met verdei- naar pronkstuk zelf. Daar had je allereerst den brief van „grootmoeder" geïnfor- een doos van heel dun hout. roomkleu- meerd. „Jonker, ik ga naar beneden om rig geschilderd, bezaaid met gouden een en ander te bespreken met de sterretjes. In een hoek stond met fraaie vrouw van den concierge; zij moet zor- letters gedrukt: gen dat hier alles in orde blijft." „Goed zoo. Carsehoom. Hier!" Hij pakte zijn portefeuille en gaf Hendrik twee biljetten van honderd francs. .Dat is voor de reis. Het zal wel vol doende wezen, hè?" „au Charme Parisien" Magasin des Modes et des Nouveautés Boulevard de rimpératrice PARIS Zoo'n adres was al een gedicht op „Maar, jonker! Zooveel komt me niet zichzelf; het klonk je als muziek in de eens toe! En ik houd er nog ruim van ooren. over!" Er kwam nog meer. De shawl lag niet „Goed. goed, 'arseboom. Mier heb je zoo maar in de doos! O, nee! Het pronk - nog honderd francs; koop iets voor je juweel van Parijsche sjiek lag op 'n teer wintt'rlffiH'ii. winterhielen, winter handen ontstaan, doordat er vergiften zich hebben vastgezet in Uw weefsels. Deze schadelijke stoffen prikkelen van binnen uit Uw huid. Deze wordt rood, jeukt, zwelt en gaat open. Neem 's avonds een heet voetbad en doe dan een verband met Kloosterbalsem erop. Dadelijk verdwijnt de jeuk. Doe er ook 's morgens Kloosterbalsem op en verras send snel zult ge er vanaf zijn. zelfs als Uw winterteenen al zijn open gegaan. Onovertroffenalshuidyenezend middel bij gesprongen handen, kloven, se.hrale huid. A Wk'P D1 pot van 25 C4r. f pot Gisteren een Glaasje gedronken en vandaag Hoofdpijn? Tegen de onaangename gevolgen van het genoegen, dat een goed glas kan schenken zijn de Spalttabletteu een heil zaam middel. Zij zijn vooral daardoor zoo uitstekend, omdat zij ook de spastische oorzaken der hoofdpijnen bestrijden. Wie, zoodra hij 'n dof gevoel In het hoofd ge waar wordt een Spalttablet neemt, zal tot zijn groote vreugde bemerken, dat hij dan heelemaal geen last van hoofd pijn krijgt. Om het iedereen mogelijk te maken altijd een paar Spaittabletten bij zich te hebben, ontvangt U bij elke ver pakking van 20 stuks een plat doosje, dat in 't kleinste taschje een plaats vindt. Prijs: 10 stuks f 0.50, 20 stuks f 0.90. Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. Dr. H. lyunniny. Den Hang. Korte Haten 7a. /T; UBLETft

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 26