teRhenen POOE-BABIES IA OUWEHAAD'S DIEREAPARK 30 't Kindje 't zijn er lang niet altijd Nadat de moeder haar kroost, dat ook in het vaderland binnen .neemt.zehen, om hun n (erg) frissehenzwarten neus twee in zijn heldere winterjasje onder den poolcirkel gedurende 't koude seizoen geboren wordt, «enige te geven, mee de wijde witte wereld in, hetgeen ze dus moeders sehutse. weken in haar ondersneeuwsche grot heeft vertroeteld.ook hier in haar tweede vaderland ie Bhenen doet. In het „leger" onder de fraai na gebootste „Groen- landsche fjord rotsen" vindt de ijsbeerfamilidjhet zalig bij zooveel graden onder nul. Het tweede beer tje is vanmorgen niet meegekomen uit de nachtspe lonk onder de kalkgrot: mis schien was het hem in ons Ja nuarizonnetje te broeierig Nee, die Hollandsche tropenhitte zie moeders schaduw maar eens is niks voor ons joggies van het noorderkwartier! Het moet gewaardeerd worden, dut Ouwehtmd's Dierenpark uit trees dat de kostbare zuige lingen niet zouden gedijen wat misschien bij een voor ons mooier weer hef geval zou zijn geweest voordien geen bekendheid aan deze unieke blijde gebeurtenis heeft gegeven. Moge het voor dit gezin nog even ijsberenweer blijven. Hoewel de ijsbeer buiten zijn pool land zelden of nooit jongen voort brengt, zijn dezer dagen in het beken de Ouwehand's dierenpark te Rhenen twee jonge ijsberen geboren. Van dit zeldzame gebeuren publiceeren wij op deze bladzijde een achttal interessante foto's, welke door de nu verdubbelde waakzaamheid der moeder met groote moeite konden worden genomen. Even liefderijk als elk moedertje gaat de spierwitte kolos met haar borelingske om! En doordat toevallig de beren hun voorpooten, meer dan andere viervoeters, eenigszins als armen bewegen, doet het dragen, wiegen, zoogen, koesteren, telkens denken aan n moeder op twee beenen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 32