Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP 32 Mevrouw van Pappelendam-Dewitte, echtgenoote van den commandant van het wachtschip Noord Brabant", verrichtte de doopplechtigheid. Links van haar de commandant van Zeeland, schout bij nacht H. J. van der Stad, en schout bij nacht L. A. C. M. Doorman. De honderdste geboortedag van den Souburgschen hoofdonder wijzer P. Louwerse, auteur van verschillende bekende school liederen, werd te Souburg gevierd met een eenvoudige huldiging door de schooljeugd bij zijn monument. De O. 22 glijdt vlot langs de lange baan in haar element. De heer Schuurman, secretaris van Domburg en Aagte- kerke, die als zoodanig zijn zilveren ambtsjubileum vierde en de vorige week te Domburg werd gehuldigd wegens dit feit, mocht deze week te Aagtekerke de huldiging der gemeentenaren in ontvangst nemen. De jubilaris te midden ran B. en W., raad en ambtenaren van Aagtekerke. Te Vlissingen had op Zaterdag 20 Januari de te waterlating plaats van de bij de Kon. My. De Schelde gebouwde onderzeeboot O. 22. Een kijkje op de tribune voor de officieele plechtigheid. Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwscheu Omroep. Het verder vertellen van deze berich ten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Veere, dat den daar gelegerden militairen een ontspannings avond in het „Lammetje" is geoffreerd. „Allen Weerbaar" is hierover gepi keerd, omdat verzwakking van defen sieve kracht wordt gevreesd. De eerstvolgende feestelijke bijeen komst zal nu in de „Leeuw" geschieden Men seint ons uit 's Heerenhoek, dat een tot nu toe onbekend gebleven per soon van het nachtelijk donker ge bruik heeft gemaakt om een dakpan in de slaapkamer van zijn vijand te werpen. Heel het dorp staat verbaasd over zooveel edelmoedigheid. Men zal lang in de historie moeten zoeken om nog zoo'n goede ziel te vinden, die zich beijvert om 's nachts zijn vijand onder de pannen te helpen! Omdat intus- schen de kans groot is, dat dezelfde brave dorpeling binnenkort gloeiende kolen op het hoofd zijns tegenstanders gaat stapelen, raden de autoriteiten den gelukkige aan, een snelblusscher aan te schaffen Onze sportdeskundige deelde ons uit Philippine mee, dat de jonge voetbalver- eeniging, de „Braakman-boys", volop actief is en behalve dat zij handigheid met haar voeten demonstreert, ook een tooneelclub en een harmonica-afdeeling aan het vormen is. Dat is nog niet zoo misselijk bedacht van deze Braakman- nekes. Waar het voetbaltournooi wel eens den kant van het blijspel of het drama uitgaat, is eenige acteerkunst wel gewenscht en aan welluidende har monische klanken is na eventueele meeningsverschillen met den scheids rechter ook vaak behoefte! De Goesche vereeniging Ijsvermaak schreef een prijsvraag uit om haar door sneeuw bevlekte banen weer glad te krijgen. De beste oplossing was: keer het ijs- vlak om. De uitvoering is niet zoo moeilijk als men denkt, in een tijd waarin enkele politici erin geslaagd zijn, de geheele wereld op haar kop te zetten! Men meldde ons uit Middelburg, dat er nog vijf yolwassen ingezetenen geen ingezonden stuk geschreven hebben over de verlichte ijsbaan tijdens de ver duistering en de afsluiting van een mootje Singel. Tot hun verontschuldiging zij ter stond gezegd, dat dezen door 'n sa menloop van ongunstige omstandig heden in hun jeugd geen lager onderwijs mochten genieten. Te Osseuisse vierde hei echtpaar 0. Maas-Slove temidden van zijn talrijke nakomelingen in goeden welstand zijn gouden huwelijksfeest. In den Arnemuidschen raad is aan gedrongen op het plaatsen van een brievenbus bij het spoorwegstation. Verondersteld werd, dat de brieven dan vlugger hun bestemming bereiken zullen Met enthousiasme kondigt onze Vlis- singsche correspondent aan, dat door verschillende aldaar gevestigde be drijven twee batterijen afweergeschut zijn'besteld, hoewel de benoodigde gel den nog niet geheel bijeen zijn. Men zij er attent opgemaakt, dat „op den pof" uitstekend past in het kader van ar tillerie De heer Th. de Boo mocht onder hartelijke belangstelling zijn vijfentwintigjarig jubilé vieren als hoofd van de U.K. school te Wij sluiten nu tot de volgende week. Kwadendamme. dames en heeren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 34