VOORSPELLINGEN D' De cafe schijnt ook voor het aan staande voorjaar goede kansen te maken. Althans in 't buitenland l PfWHif Veel echt vrouwelijke garneeringen met soutache, stiksels borduursels en dik opgewerkte motieven. Buitjes, strepen en fleurige imprimé's voor het voorjaar. it zijn de laatste dagen voordat in Parijs de stilte, die er ten aanzien van de komende voorjaars- en zomer- mode heerscht, wordt opge heven. Sterker nog, als deze publicatie, waarin zoowel de ons uit Parijs als uit New York toe gezonden tips verwerkt zijn, verschijnen zal, schrijven wij in ons verduisterd hotel te Parijs reeds onze eerste verslagen van de shows der vooraanstaande Parijsche huizen, die zich al spoedig na de inzinking in Sep tember met bewonderenswaar dige veerkracht hersteld hebben, en nu, zooals de voorspelling luidt, misschien wat eenvoudiger maar zeker niet minder goed dan anders voor den dag zullen komen. Onze voorspellingen zijn gegrond op demidwinter-collecties en op de stalen, die de groote Fransche fabrieken van zijden en wollen stoffen ons toegezonden hebben. Kunnen we ervan overtuigd zijn, dat de rokken zoowel kort als wijd zullen blijven, het ziet ernaar uit, dat het mantelpakje weer een glorietijd tegemoet gaat. Het zal een iets langer jacquet zijn met een vaag klokkend ofwel van enkele plooien voor zien rokje. In Frankrijk propageert men ook sportieve pakjes met een zoo uitstekend gesneden jupe-pantalon, dat het geheel niets aan vrouwelijkheid inboet. Dat de overdreven schouder-verbreeding afgedaan heeft, valt toe te juichen, vooral ook in verband met de nog altijd gangbare korte rokken. Ruiten vieren hoogtij. Gezellige kleine ruitjes voor de luchtige zomerkleeding, maar groote ruiten voor wijde swaggers. Of de cape, die sterk door Parijs gepropageerd wordt, genade zal vinden in ons land? En toch kan een dergelijk kleedingstuk de niet al te kleine en slanke vrouw zulk een bijzondere charme verleenen. Deze capes passen in vele gevallen op een of andere wijze bjj het mantelpakje, waarop ze gedragen worden. Over kleine ruitjes hebben we reeds gesproken, doch daarnaast valt ook al met zekerheid te voorspellen, dat deze zomer weer rijk zal zijn aan vroolijk gekleurde im primé's. Dat de „zakkenmode" zich nog handhaaft, zal het gros der vrouwen bijzonder aangenaam zijn, vooral ook daar we ze het volgend seizoen niet alleen op mantels en pakjes, maar ook op meer sportieve jurkjes zullen zien. Dus eindelijk eens de mogelijkheid om een oogenblik gakken, blijven de groote mode. van het taschje, dat we nu altijd overal moeten medesleepen, te scheiden. Yeel zakken, dat is heerlijk voor de sportieven, die veel wandelen, tennissen, fietsen en dan toch altijd meer of minder met het zoo bij uitstek vrouwelijke taschje zitten op gescheept. Het staat wel vast, dat er blauw in velerlei nuances, zooals onder andere het mooie blauw van de Engelsche luchtmacht en dat der Fransche unifor men, gezien zal worden. Blauw, dat in vele gevallen gecombineerd is met een flatteus garde-rood. Voor de zomermantels schijnen eierschaalgeel, beige en lichtgrijs zeer gangbare kleuren te worden, practi- sche tinten, die niet aan verschieten onderhevig zijn, wat in dezen tijd van het allergrootste belang is. De avondkleeding zal zoowel wijde rokken brengen, als de slanke silhouet. I I j

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 40