ONGENOEGENS VAN DEN WINTER ZEEUWSCHE OMROEP 11 Hallo! hallo! hier is <le persdienst, van den officieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Vlissingen, dat enkele vroede vaderen in de eerste zitting van 1940 een lans gebroken heb ben voor de gratis-suikervoorziening der bewoners van liet oudemannenhuis. Met alle waardeering voor het zoet genot, (lat deze strijd hun zal hebben gegeven, wagen wij de opmerking, dat bedoelde lieeren, gezien het onderwerp, ditmaal beter een lepeltje hadden kun nen maken. een lux lig werkje, maar het lijkt toeh niet zoo erg. Onder Goes geraakte een auto door de gladheid van den Ken Arneuiuidenaar is te Middelburg «7# je voor je plezier wat sneeuwruimen mag. weg en kwam in een sloot terecht onder den dijk. jn een mej onzichtbaar glas terecht gekomen, waarbij hij ettelijke verwon- val vroeg: „zag je het dan niet!" De raad van Koudekerke heeft be sloten een telefooncel te plaatsen bij Lommerrijk op den Nieuwen Vlissing- seheweg. Men heeft tactisch deze plaats ge kozen, opdat de gebruikers geen gevaar zullen loopen van zonnesteek en de verf niet zoo spoedig op de cel bladdert Onze correspondent te K ats telefo neerde ons, dat door de gladheid van den weg 'n tiental voetgangers viel en zich ernstig bezeerde. Natuurlijk weer Kats! Hoe vaak waarschuwde men nu al niet„Geen alcohol bij snelverkeer!" Met groote vreugde seinde onze me dewerker te Sluis, dat daar voor de bewoners van het vluchtelingenkamp een cursus zal worden georganiseerd in tropische ziekten. Het lijkt ons dat een leergang in springende handen en wintervoeten meer actueel zou geweest zijn! Wij vernamen tot onze voldoening uit Serooskerke, dat het college van B. en W. teruggekomen is op zijn aan vankelijk voornemen om de gemeente- brandkast te verkoopen. Hoewel we best aannemen, dat het gemeentelijk vermogen wel in een portemonnaie bewaard kan worden, zouden we het voor het crediet van Se rooskerke bedenkelijk hebben gevonden, wanneer de bedoelde transactie had plaats gehad. Uit Ierseke sneeuwt het gewoon be richten over ongelukken op de ijsbaan. Indien er nog verder voortgegaan wordt met schoourijden zal liet er leelijk voor dit interessante dorp gaan uitzien Uit tal van Zeeuwsclie plaatsen schrijft men ons, dat de oudste inwoners zich nog per schaats over het ijs be wogen hebben. Wij weten de eonserveerende wer king van 't ijs en gunnen den oudjes nog 'n lang leven, maar wel vragen wij ons af, of men deze brave menschen met hetzelfde resultaat niet 'n paar uurtjes in de koelhuizen van Goes en Kapelle kan laten vertoeven* Te Kloetinge vergaderde de scliiet- vereeniging. De voorzitter deelde mede. dat de activiteit der vereeniging be perkt is wegens de oorlogsomstandig heden. Aan het westelijk front ziet men iets dergelijks gebeuren! Wij sluiten nu tot de volgende week. dames en heeren! Een zwaar vrachtje door de sneeuw. (Middelburg) Ook de vogels hebben hei hard. Gelukkig zijn er nog vogelvrienden, die voor wat eten zorgen. Op de Inteken van de straten ontstaan niet zeltlen door de gladheid van den weg aanrijdingen, die de betrokkenen zeer kunnen dupeeren. Een ongevalletje ie Middelburg. Kaast zijn pleizier geejl de harde winter ook zijn vele ongenoegens, waarvan voor al de menschen langs den weg hebben te lijden. De sneeuwruimers in de stad trachten zoo vlug mogelijk de straten weer te ontdoen van de overtollig gevallen sneeuw, die het verkeer te zeer belemmert. Vlissingen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 11