DE LEELIJKSTE BABY liSF: MARTINI is Let juiste moment voor3 n MARTIMI JrtvaJZoloVz ÖpWete&ytrt. Het gaat heter met een Kant en Klaar! Dragees „NEGENTIEN" 40 STUKS f1-25 33 Vervolg van bladz. 18 hij zich herinneren kon was er bij hem geen spoor van katers. Chequeboek daarentegen, dat was overduidelijk ge bleken, zou een kater van 't zuiverste water huisvesten, als hij ontwaakte tot een nieuwen levensdag. In angstige spanning derhalve vroeg hij naar de laatste berichten, toen Corker opendeed. „Nog iets gebeurd, Corker?" „Nu eh.... ja en nee, meneer." „Hoe bedoel je ja en nee? Heeft meneer Prosser gebeld „Nee, meneer." „Dus hij slaapt nog?" „Nee, meneer." „En je zei, dat hij niet gebeld had!" „Nee. meneer, maar ik heb hem zoo even een kreet hooren slaken." „Een kreet?" „Ja, meneer; een doordringenden kreet, echt een bewijs van diepe ver slagenheid des geestes. Een kreet, die me in menig opzicht herinnerde aan zijn uitroep in den ochtend van den eersten Januari van dit jaar, toen hij veronderstelde abusievelijk na tuurlijk dat hij een rooden olifant zag." Bingo fronste. „Dat bevalt me niets." ,,'t Beviel meneer Prosser ook niet, meneer." „Ik bedoel, 't bevalt me niet zooals 't nu geloopen is. Je bent een man van ervaring, Corker. Je weet evengoed als ik, dat peetooms geen snerpende kreten uiten bij de aanschouwing van hun petekinderen, tenzij er iets ernstigs aan hapert. Ik ga maar eens een kijkje nemen, denk ik." Hij deed zulks, en toen hij de zit kamer binnenkwam en den inhoud bezag, bleef hij met opgetrokken wenk brauwen staan. Zijn zoon Algernon zat op den vloer, met al zijn aandacht bij den ballon, dien hij blijkbaar trachtte in te slikken. Chequeboek Prosser stond op den schoorsteenmantel en keek met uit puilende oogen naar omlaag. Bingo, een vrij scherpzinnig man, zag alras, dat er een zekere spanning in den toestand stak. Hij vond het echter tactisch, zich te houden, alsof hij niets bijzonders had „Alsjeblieft. Met 't bloote oog," zei Bingo. „Tiedela toedela," ging hij voort, het kind in het gesprek halend, opdat het zich niet buitengesloten zou voelen, „pappie ziet je wel, hoor!" Chequeboek schrok. „Wét zei je daar? Pappie?" „Ik zei inderdaad pappie." „Is dat jouw kind?" „Inderdaad." „Waar ik dien zilveren rammelaar aangegeven heb 1 „In eigen persoon." „Wat moet hij hier?" „Nou, gewoon zijn peetoom eens opzoeken." „O," zei Chequeboek, met bedrukte stem, aanstalten makend, om naar be neden te klimmen. „Als hij zoo verstan dig was geweest, dat meteen te zeggen, had ik me niet zoo dood hoeven schrik ken. Ik ben gisteravond een beetje laat thuisgekomen en op den vloer in een verkwikkenden slaap gevallen, en toen ik wakker werd zag ik een verschrikke lijk gezicht naar me loeren. Ik dacht natuurlijk, dat ik nog overstuur was en 't me verbeeldde." „Moet je je petekind geer kusje „Hallo, Chequeboek," zei hij. „Hallo, Bingo," zei Chequeboek. „Aardig weertje," zei Bingo. „Prachtweer," zei Chequeboek. Zij koutten nog even over strandver- maak en den Europeeschen toestand, en toen kwam er stilte. Die werd verbro ken door Chequeboek. „Zeg, Bingo," zei hij, sprekend op een vrij gedwongen toon van achteloos heid, „misschien wil jij even kijken, of je iets op den vloer ziet, d&ér, vlak bij den haard, 't Zal wel ver beelding van me zijn, maar ik heb zoo'n idee..." „Bedoel je den baby?" Chequeboek bracht een fluitachtig schrikgeluid voort. „Is 't een baby? Ik bedoel, zie jij 't ook?" Chequeboek rilde. „Zooiets zegt men niet, zelfs niet voor de grap," verweet hij. Hij bereikte den vloer, en bleef op veiligen afstand naar Algernon staan kijken. „En ik sta notabene op 't punt om ook te trouwen!" stiet hij uit. „Trouwen is best," betuigde Bingo. „Toegegeven," erkende Chequeboek; „tot op zekere hcojte. Maar de risico! Wat een ontzaglijke risico! Wie staat me er borg voor, dat me niet zóóiets boven mijn hoofd hangt?" „Woepele-wipsie," zei Bingo. „Zeg alsjebliéft geen woepele-wipsie ik griezel er van, Bingo," zei Cheque boek, met een zachte, trillende stem, „begrijp je, dat zooiets mij óók had kun nen overkomen, als jij niet zoo kleverig was geweest met die lunch? 't Is de zuivere waarheid," ging hij voort, „ik was stellig van plan, dat meisje onder 't sigaretje na den eten te vragen. En toen ben jij me komen redden." Hij haalde diep adem. „Bingo, ouwe jongen, herinner ik me goed, dat ik je heb hooren vragen om een vijfje of zooiets?" „Een tientje." Chequeboek schudde zijn hoofd. „Da's te weinig," zei hij. „Zou je 't erg vinden, als ik er vijftig van maakte?" „Heelemaal niet." „Geen bezwaar?" „Hoegenaamd geen bezwaar, kerel." „Mooi," zei Chequeboek. „Prachtig," zei Bingo. „Pardon, meneer," zei Corker, op den drempel verschijnend, „de portier belt op, dat mevrouw Little beneden op meneer Little staat te wachten." „Zeg maar, dat ik over twee tellen kom, met lauweren gekroond," zei Bingo. PANORAMA.. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Te zamea met een der perio dieken Do Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's-Gravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62Yt per kwartaal of f 0.12 V? per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal by vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonne menten en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's: HAAKLFM, Nassaulaan 51. Telefoon Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262, Telefoon Interc. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Telefoon Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142, Telefoon Interc. 13473, Giro nr. 149597. 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Telef. Interc. 4286, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstr. 20. Telef. Int. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN. Badhuisstr. 5, Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag vei krijgbaar. Model 268 voor 20 ct. Van dit model kunt U patronen bestellen in maten 40, 42, 44, 46, 48 Deze mooie blouse, een model uit het modeboek Winterweelde 1939-1940, kunt ook gij zelf maken. Hiervoor behoeft U geen knipcursus te volgen of zelf een patroon te vervaardigen. Ook het overteekenen en uitraderen is overbodig. Een Kant en Klaar- patroon is direct voor het gebruik gereed en wordt binnen 24 uur uit voorraad geleverd. Bestellingen kunnen a Is volgt geschieden door bemiddeling van Uw agent of bezorgerdoor girostorting op no. 29363/ door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan Patronenkantoor Panora Haarlem Nassauplein 1 Thans kan hij twee keer in zijn oude Pak i Is het dan mogelijk in korten tijd aan zienlijk te vermage ren Tegenwoordig kan men deze vraag gelukkig zondermeer bevestigend beant woorden. Het is een uitspraak van de moderne weten schap, dat het dik worden niet zoo zeer met veel eten samenhangt. doch veeleer zijn oorzaak vindt in het feit, dat het lichaam het opgenomen voedsel verkeerd verwerkt. Op deze overweging is de samenstelling van de Dragees Negentien gebaseerd. Zij vormen het resultaat van de onder zoekingen van Prof. Dr. H. Much. Met behulp van Dragees Negentien kan men op gezonde wijze bereiken, in een paar weken eenige ponden af te vallen. zijn een zuiver natuurproduct- veroor zaken geen krampen en kunnen zonder bezwaar dagelijks ingenomen worden. PRIJS PER Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. Dr. H. Nanning, Den Haag. Korte Poten 7a

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 33