DE REGEN KWAM /M t 4. 0 36 Naar dit monumentale filmwerk van de 20th Century Fox werd reeds lang met belangstelling uitgezien. Het is een film met Myrna Loy, George Brent, Tyrone Power en Brenda Joyce. Deze film heeft het ten slotte aan zichzelf te danken, dat de toeschouwer aan 't einde nog tamelijk onverschillig staat tegenover de dub bele liefdesgeschiedenis, welke zoo tusschen de re gendruppels door tot stand kwam. Na de geweldige catastrophe, welke zich in een angstwekkende reali teit voor zijn oogen heeft afgespeeld, vindt hij het belangrijker dat al degenen die zijn sympathie hadden er het leven bij afbrachten en is de belangstelling voor de vraag, of zij elkaar nog zullen krijgen, aan merkelijk verflauwd. Want die geweldige natuurramp, zooals de film die weergaf, moet msn gezien hebben om er zich eenigszins een oordeel over te kunnen vormen, wat Hollywood op het oogenblik durft en kan maken. Dat is inderdaad ongeloofelijk, zelfs indien men dan nog de slimheid der Hollywoodsche effect-specialiteiten alle recht laat wedervaren. Een heele stad wordt door een aard beving en em vloedgolf geteisterd. Enorme gebouwen storten als kaartenhuisjes ineen en duizenden worden onder het puin begraven. Dan bezwijkt een dam en het water s v elt met razende vaart puin en slacht offers weg. Kort daarna breekt dan de pest uit en dat completeert als 't ware de ramp. Voor zooveel ellende kan niemand onverschillig en ongevoelig blijven. En zoo zien we dan ook de liohtzinnige lady Esketh een eenvoudige werkster in een ziekenhuis worden; den losbolligen Ransom een degelijke bruidegom met plastron en roos in 't knoopsgat en majoor Rama, die op 't punt staat naar den afgrond te glijden tot edelen heerscher van Ranchipur gepromoveerd. Dan is echter het sensationeele hoogtepunt reeds geweest en de eenige dramatische wending, welke dan den climax moet vormenis, dat Tyrone Power dezen keer niet de vrouw zijner droomen gelukkig mag maken, omdat ze net even voor dien tijd zacht en kalm overlijdt. Dit alles is echter, ondanks het heel verdienstelijke en vaak ontroerende spel van de hoofdpersonen, niet meer in staat, den indru c te vervagen, welke door die indrukwekkende natuurrramp is gemaakt, en welke alles overtreft wat tot nog toe op dat gebied werd ge presteerd. Want het is met recht een wonderwerk van techn'sch vernuft, dat de stoutste fantasieën nog verre achter zich laat. Tom Sana ome (George Brent) en Fern Simon (Brenda Joyce) zijn 'n gelukkig paar gewotden op den dag dat majoor Barna (Tyrone Power) tot de hoogste waar van het land werd verheven Dit beeld geeft ongeveer een indruk van wat in deze film zooal te zien is. Het massieve paleis stort door de aardbeving in elkaar en vernietigt ieder levend wezen dat zich daaronder bevindt. Scènes als deze hebben vermogens Myrna Loy, eerst de lichtzinnige Lady Esketh, nu de eenvoudige vrij willigster, die er niet voor terugdeinst, de meest onaangename werkjes op te knappen. Ten slotte valt zij als een slachtoffer van haar plicht en laat een diepbedroefden majoor Barna (Tyrone Power) achter.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 36