Voor onze onderdanen! nog steeds fantasie in hiel- en teenstukken gebracht wordt. Naast hiel- en teenstukjes in contrastkleur zien we veel ajour en ook borduursel. Het is juist de avondsandaal, die bijzonder hooge eischen aan de kous stelt. Men werkt momenteel graag met ajour en we zagen dat ook reeds in plaats van den naad midden-achter, maar fantasie-figuren als groote spinnen of bloemen op het scheenbeen kunnen we niet onverdeeld toejuichen. Het beseheiden bloemen- rankje, dat over den naad loopt, is in elk geval minder uitdagend. Een nieuw snufje, dat voor honderd procent prac- tisch is, zijn de kousen, waarbij de boord door een ajour van het been gescheiden is, zoodat eventueele ladders niet in één slag tot onderaan toe door schieten. Er wordt op het oogenblik ook veel aan dacht besteed aan de zoo noodige elasticiteit van het weefsel. Naast een paar mooie, gelijkmatig geweven kou sen, die vanzelfsprekend voor overdag zwaarder mogen zijn dan voor avondgebruik, zijn sierlijke, voor het doel geschikte schoenen van het allergroot ste belang. Daarom willen we thans nog even stil staan bij een paar noviteiten, die ook direct betrek king hebben op onze onderdanen. We zien weer de lage, echt ouder- wetsehe slobkous jes van vilt, die met drie of vijf knoopjes gesloten worden en meestal versierd zijn met een smal bontrand je. Dat deze slob- -*- vV'. v U Witmaal valt er zooveel nieuws op het gebied van kousen en schoenen te rapporteeren, dat we er zelfs een heel artikel aan willen wijden. Dragen we op het oogenblik hoofdzakelijk vrij donkere kleuren, zooals die van ge brande suiker en loodgrijs wat niet alleen groo.te voordeelen heeft ten aanzien van eventueele modderspatten, doch ook het been slanker doet schijnen ook worden er voor de liefhebsters warme roest-tinten, bordeauxrood, marine en zwart gebracht. Deze laatste kleur kan echter door degenen, die niet in den rouw zijn, beter vervangen worden door een donker loodgrijs, het zoo genaamde gun-metal. Bordeaux en roestbr rin doen het alleen, als het weefsel bijzonier fijn is, zoodat de vleeschkleur van het been de kleur behoorlijk afzwakt en eige dijk slechts de hiel en de naad donker uit komen. Voor 's avonds draagt men nog altijd lichtere tinten, terwijl er met het oog op de avond-sandaal, die zich blijft handhaven. kousjes, die evenals de zoo moderne laarsjes vaak bij zonder parmantig staan, een oorlogsuitvinding zou den zijn, kan naar het rijk der fabelen verwezen wor den, daar deze noviteiten reeds gedurende de Augus tus-shows getoond werden. Boven dien bestaat er voorloopig niet het minste ge vaar voor, kou - sennood Wat de kittige laarsjes betreft, we zien die van bont bij een winterjas of pels, en van brokaat, satijn of goudleer voor het groot-gala. Zooals Vrouw Mode haar gewaden wijder en wijder maakt, zonder de minste rekening te houden met ttoffen-echaarsehte, komt zij ook met haar gril van die toch altijd meer materiaal verslindende laarsjes natuurlijk weer op het meest, ongelegen moment. Uiterst practiseh zoo'n „stalenboek" van diverse kleuren, waarin de kousen verkrijgbaar zijn.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 38