De huid van een aap wordtna de noodige preparatie, weer aan elkaar genaaid. Op den achtergrond de kop van een vosje, dat op verdere afwerking ligt te wachten. stand gehouden en die thans in handen is van den tachtigjari en heer Henry Gerrard, bijgestaan door een staf van twintig zeer ervaren deskundigen op het gebied van opzetten van dieren, heeft de verdere bewerking op zich genomen van de talrijke gestorven dieren, die haar uit alle hoeken der wereld ter behandeling worden toegezonden. Deze ervaren specialisten, voor wie het prepareeren van dieren geen en kel geheim meer bezit, doen aan de hand der meest moderne methoden hun uiterste best, niet alleen om zoo natuurgetrouw mogelijk te blijven, maar moeder Natuur zelfs nog 'n tikje te verbeteren. Zoo worden bijvoorbeeld de oogen der leeuwen volmaakt natuurlijk gekleurdde vrij lange pooten der struisvogels krijgen het tintje en de nuances die ze precies behooren te hebbenhet nijlpaard wordt voorzien van 'n gebit, waarover de doode kolos sus tijdens zijn leven zou heb ben kunnen watertanden, in één woord: alles, wat deze aparte tak van wetenschap aan moge lijkheden biedt, wordt hier be nut, niet alleen om de dieren te vereeuwigen, dank zij zaag meel en houtkrullen, maar voor al om ze op hun voordeeligst te presenteeren zoowel aan de tegenwoordige generatie als aan de verre nakomelingschap en de herinneringen zoo levendig mogelijk te houden. Een degelijk vakkun dige bepaalt er zich niet toe natuurgetrouw te werken, maar waar noodig corrigeert hij de kleins foutjes der na tuur met borstel en penseel, zooals dit geschiedt bij dit nijlpaard. Klaar voor verdere verpakking en verzending. Vleugels en vee- ren worden eerst secxmr samen gebonden om beschadiging te voorkomen. 3 Nadat de slang gevild is, wordt 't geraamte zeer nauwkeurig behandeld.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 3