HAAR VlTOS 9 Verwij der EEN GAST IS NOOIT EEN DIEF -Halitran- Mijn man is helaas niet thuis! OM radeloos te ORDEN ladders l lb zonder Scheermessen, Electrische Naalden of onaangenaam riekende Ontharingsmiddelen Verbazingwekkende nieU' Neem deze We uitvinding! Een fijne, 3MINUTEN wjtte welriekende Crème! Rechtstreeks uit de tube te gebruiken. Met gewoon water afwasschen. Elk spoor van haar is verdwenenDe huid blijft blank, elastisch en zacht als fluweel. Geen stoppels, zooals een scheermes achterlaat. Geen grove wederaan- groei. Overal verkrijgbaar onder het handelsmerk Nieuwe „VIETO". Scheermessen doen het haar slechts sneller en grover aangroeien. De snelle, eenvoudige, aangename ma nier om U voor altijd te bevrijden van den last van overtollig haar is Nieuwe „VIETO". In tuben van 85 cent en f 1.50 bij drogisten, kappers en parfumeriezaken. daar Jaseph Harrington Ik zal hem echter mede- deelen, wat U gezegd heeft: Dr. Schieffer's Stofwisseling- zout bij verstopping, overtollig vet, rheumatiek, onzuivere huid, aambeien met succes ge bruikt door U en Uw vrienden Ook voor grondige darm en bloedzuivering geen betei middel dan: Dr. Schieffer's Stofwisselingzout Per flacon ft.1.05 Dubbel-flacon fl. 1.75 bij apothekers en vakdrogisten. De bezUinigings-inspecteur harl koe- genaamd geen verstand van hotel wezen. toen hij in Harden House aan 't werk ging, maar hij leerde vlug. Vierentwintig uur nadat hij was komen binnenstappen met een adelaarsblik, vol jeugd en zelfvertrouwen overzag hij den toestand geheel. Binnen vijfen twintig uur had hij met overtuiging den vinger gelegd op een groote klad van totaal onnoodige verspilling. Enkele seconden slechts wijdde hij aan zelfbewondering; toen liet hij Murpliv, den onderdirecteur, roepen. Hij zat met een nijdig gezicht naar een rijtje getallen te kijken, toen Murphy binnenkwam. „Wou u me spreken, meneer Dan vers?" „Ga zitten, Murphy," zei Dan vers. ..Ik vind voor 't afgeloopen jaar een post voor kotelbenoodigdheden, ter vervan ging van artikelen, die verdwenen waren eenvoudigweg verdwenen groot 9437 dollar." „Dat zal wel zoowat uitkomen," zei Murphy. „Maar," ging hij gelijkmoedig voort, „veel is 't niet „Xiet. veel! Niet veel! Bijna tweehon derd dollar per week. aan gestolen goed! Noemt u dat niet veel?" „Nu ja," zei Murphy. „Ik bedoel na tuurlijk in vergelijking met wat hier omgaat is 't betrekkelijk niet veel." Meneer Danvers was er wel aan ge wend, de grofste achteloosheid in zaken waar te nemen; hij liad pas een maat schappij tot bestrijding der misdaad ge leerd. hoe zij kon werken zonder kas tekort: en een benzinepompen-onder neming solieder op pooten gezet; en een groote wasscherij een aanzienlijk bedrag per jaar leeren besparen. Maar dat iemand zóó onbekend kon zijn met de al lereerste prinoipen van het zakenleven, daar stond hij van te kijken. „Luister eens, Murphy," zei hij. „Dat idee, dat 't de moeite niet waard is, !I437 dollar te besparen, moet u nu meteen uit uw hoofd zetten. Dat 't hotel winst maakt, is geen reden, om geld weg te gooien. Alle mogelijke lekjes moeten gestopt worden." Met een kort en duidelijk lesje bracht hij Murphy aan 't verstand, dat 't. niet aanging, een over 't algemeen gunstig resultaat als een bewijs te beschouwen, dat er niet geknepen hoefde te worden. ..Ik zou niet weten, waarom u niet zou kunnen beletten, dat er één stukje zilver of linnen of wat dan ook 't hotel uit wordt gesleept. I' hoeft alleen maar een beetje systeem in te voeren, dan...." „Beletten kunnen we 't ook wel, denk ik,"zei Murphy. „We weten precies,waar alles blijft. Maar 't is een beetje lastig, een gast aan te pakken. En trouwens, die cijfers houden geen rekening.... „Lastig?" Meneer Danvers ging ach terover zitteii in zijn bureaustoel. „Las tig om een dief m zijn kraag te nemen?" Hij zag niet, dat meneer Murphv even huiverde, en ging voort: „Kom kom, Murphv! Ik wil niet onredelijk zijn. Maar die post moet verdwijnen, tot de laatste penny toe. Weet u één reden te noemen, waarom dat niet zou kunnen ,,'t Kan natuurlijk wél. Maar...." „Prachtig! Dan doet u 't. Ik mag de cijfers van volgende week wel even zien, om na te gaan, of 't gebeurd is." Toen de onderdirecteur het vertrek had verlaten schudde de bezuinigings inspecteur zijn hoofd. Wat een lui! t Was een wonder, dat er nog geld ver diend werd, als de zaak door zulke lui tjes gedreven werd. Even later ging hij naar zijn kamer en haalde hij zijn vrouw naar beneden, om in de Druivenzaal te lunchen. Gewoon lijk gebruikte meneer Danvers 'n lichte, zuinige lunch een glas melk en een broodje in een lunchroom. Maar 't jvas nu een bijzondere gelegenheid. Elsa, zijn jonge knappe vrouwtje, was voor 'I eerst in New York, en voor 't eerst lo geerden zij in zoo'n voornaam hotel. Ze wou alles genieten, wat Harden House zijn gasten kon geven. En meneer Dan vers had daar geen bezwaar tegen. Hij hoefde toch niet te betalen. Hij kon zelfs goedkooper hiér eten dan in een goedkoope lunchroom, want de maat schappij. die de eigenares van Harden House was, had hem gezegd, dat hij daar vrij logies en pension mocht hebben. Dus namen Elsa en hij op hun gemak cocktails en een fiksche, dure lunch, en onderwijl vertelde hij iets over zijn ont dekkingen en schudde hij langzaam zijn hoofd over de ontmaskerde stomp zinnigheid. Hij sprak heel bescheiden, maar zij was een scherpzinnig vrouwtje zij begreep wel, dat hij uitstekend ge werkt had dien ochtend. „Dus je hebt al tien mille per jaar voor ze bezuinigd?" zei ze. „En je bent hier pas een dag! Dat vind ik knap. David! Ongeioofelijk haast." Hij wees dien lof af. De eerste de beste had 't zelfde kunnen doen de eerste de beste bediende, die maar een gram hersens had. „Eén ding snap ik niet, Elsa: hoe die mensehen zoo dom kunnen zijn. Stel je voor ze hebben niet eens geprobeerd, dat geld te beparen „En ze vonden 't lastig!" zei ze ver ontwaardigd. „Ik vind 't immoreel, zul ke dingen op hun beloop te laten!" Zoo had hij 't nog niet eens bekeken, zei hij de geldverspilling, dat was zijn groote schrik geweest. Toen hij weer in het vertrek was, dat hein als bureau was toegewezen, voelde hij zich dommelig van de cocktails en de zware lunch, 't Was eigenlijk ook te warm om veel te werken. Trouwens, had hij al niet bijna tien mille per jaar voor de maatschappij verdiend? Hij zag dat stukje al in zijn rapport staan 't werd een stukje, want ongetwijfeld zou hij nog wel tien van die zwakke steeën in het bedrijf ontdekken. De pittige, kordate woorden gingen al door zijn hoofd „De directie had hoegenaamd geen moeite gedaan, om een einde te maken aan een verlies van 9437 dollar in 't af geloopen jaar, veroorzaakt door kleine diefstallen der gasten. Het nieuwe systeem heeft dit euvel nagenoeg geheel verholpen. Vervolgens. Hij dutte verder het. grootste deel van den middag. Knorrig deed Murphy zijn best, de nieuwe oeka.se te laten rijmen met de ingewikkelde en teere stelregels van het hotelbestuur. Ja zeker, hij kon al dat gesteel beletten. Ook kon hij een groot aantal aanzienlijke personen van ver duistering beschuldigen. Zij verdiénden, (lat zij beschuldigd, aan de kaak gesteld werden. Hoe je 't ook bekeek, 't waren (lieven en kleptomanen. Maar welke gevolgen zou dat hebben voor Harden House? Wat zou er gebeu ren, als de.directie plotseling optrad als kampvechter der eerlijkheid en alle ge stolen goed terugeischte? Dan zat Harden House binnenkort met een leege lade. Vervolg op bladz. 30 Het is zoo gemakkelijk en goedkoop deze te laten repareeren volgens het systeem (Ned. Octrooi.) DÉPOTS IN ALLE VOORAANSTAANDE MANUFACTURENZAKEN Vraagt ons om het dichtstbijzijnde depot. BREIMACHINEHANDEL D. A. DE KNEGT. NASSAUKADE 80 AMSTERDAM W. Tel. 80619 Geen kwelling meer door volle lepels levertraan ...doch blijdschap door enkele druppels Halitran uit de lever van heilbot, met 60 maal meer vitaminen. L^t'-agram Halitran, degouden, welsmakendeolie xL uit do lever van heilbot, bevat 38.000 een heden vitamine A en 3.500 eenheden vitamine D. terwijl één gram levertraan slechts 600 eenheden vitamine A en 60 eenheden vitamine D bevat. Dit beteekent, dat men met één gram Halitran evenveel vitaminen geeft als met 12 lepels lever traan. Om Uw kind te beschermen tegen verkoudheden, griep, bronchitis en tegen besmettelijke ziekten, om zijn groei te bevorderen en vooral om te voor komen. dat het ten prooi valt aan de gevreesde Engelsche ziekte, heeft het dagelijks 6 druppels Halitran noodig. Halitran heeft geen levertraansmaak, is gemak< kelijk in te nemen en licht verteerbaar. Flacon voor een maand 1.25. Bij alle Apothekers en Drogisten. R-1266-1 uit de lever van heilbot 60 maal sterker dan levertraan en 100 maal gemakkelijker in te nemen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 18