leerde dorpen Op verschillende punten moesten we zelfs een gedeelte van den weg sneeuwvrij maken om onze reis te kunnen voortzetten. len ran ilea auto in ile rulle sneeuw er aan te pas komen waartoe we door beroepsijver gedreven waren. De eenigen. die eigenlijk in hun vuistje lachten, waren onze fotografen, die misschien zelfs met eenig leed vermaak danig hebben geprofiteerd van de benarde situatie, waarin we zoo nu en dan verzeild waren geraakt. Ren selectie van hun foto's drukken we hierbij af. Ze zullen een herinnering blijven aan een winter, dien we in dezen vorm nog nimmer meemaakten en waarvan we hopen hem ook nooit meer te zullen beleven. En wat dit laatste betreft, durven we gerust zeggen, dat slechts weinigen het niet rnet. ons eens zullen zijn! ,,Hoe koud het was en dichtbij." Op slechts kortere afstand van Jtansdorp waren we definitief gestrand. Ons voornemen om het plaatsje trots alles toch te bereiken kon niet worden uitgevoerd. We zaten in de sneeuw gevangen en hebben den weg terug moeten aanvaarden. Een opname van den zwaar besneeuwde11 weg met op den achtergrond den kerktoren van 't geïsoleerde plaatsje. Hansdorp en andere gemeenten in Waterland waren alleen te voet of per slede te bereiken. Benzine en levensmiddelen werden dan ook aan het laatste gedeelte van den begaan- baren weg van auto op slede overgeladen en op deze ongerrone wijze verder getransporteerd. Ben tafereeltje, zoords we op onze route herhaaldelijk tegenkwamen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1940 | | pagina 21